Ухвала від 22.10.2020 по справі 420/8825/20

Справа № 420/8825/20

УХВАЛА

22 жовтня 2020 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Харченко Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного закладу вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет» до Міністерства освіти та науки України, третя особа: Державна регуляторна служба України про визнання незаконними дій, визнання протиправними та скасування наказів,-

ВСТАНОВИВ:

Приватний заклад вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет» звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд визнати незаконними дії Міністерства освіти і науки України щодо здійснення виїзної позапланової перевірки у період з 04.08.2020 р. по 06.08.2020 р. на підставі наказу Міністерства освіти і науки України № 990 «Про позапланову перевірку Приватного закладу вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет»; визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства освіти і науки України від 31 червня 2020 року № 990 «Про позапланову перевірку Приватного закладу вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет»; визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства освіти і науки України від 10 серпня 2020 року № 1031 «Про результати позапланової перевірки Приватного закладу вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет».

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 14.09.2020р. вищеозначену позовну заяву, відповідно до положень ст.169 КАС України, було залишено без руху, у зв'язку з невідповідністю вимогам ст.ст.160, 161 КАС України, з підстав чого позивачу встановлено строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання даного судового рішення, шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду доказів на підтвердження сплати судового збору, або доказів на підтвердження звільнення від його сплати.

Означене судове рішення 22.09.2020р. направлено на електронну адресу позивача - Приватного закладу вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет», а саме: info@ommu.eda.ua, а також повноважного представника позивача - Коротенко О.І., на електронну адресу - korolkh@gmail.com , що підтверджується наявними в матеріалах справи звітами про надіслання на зазначені електронні адреси Ухвали суду від 14.09.2020р., інформацією про направлення документів учасникам судового процесу засобами електронного зв'язку від 22.09.2020р.

Таким чином, судом встановлено, що позивач - Приватний заклад вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет», та його повноважний представник - Коротенко О.І. належним чином повідомлені про залишення без руху позовної заяви Приватного закладу вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет» до Міністерства освіти та науки України, третя особа: Державна регуляторна служба України про визнання незаконними дій, визнання протиправними та скасування наказів, та необхідність протягом десяти днів з дня отримання судового рішення усунути визначені в ньому недоліки.

Слід звернути увагу, що Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить з того, що положення п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов'язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов'язком не лише держави, а й осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 7 липня 1989року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Крім того, як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, позивач як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що позивачем - Приватним закладом вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет» у встановлений судом строк недоліки позовної заяви не усунуто, суд дійшов висновку щодо наявності законодавчо передбачених для повернення даної позовної заяви позивачеві, відповідно до приписів п.1 ч.4 ст.169 КАС України.

Керуючись п.1 ч.4 ст.169, ст.ст.243, 248, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Приватного закладу вищої освіти «Одеський міжнародний медичний університет» до Міністерства освіти та науки України, третя особа: Державна регуляторна служба України про визнання незаконними дій, визнання протиправними та скасування наказів, повернути позивачеві.

Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали разом з позовною заявою та всіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачеві.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст.256 КАС України.

Ухвала суду може бути оскаржена, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду у строки визначені статтею 295 КАС України.

Суддя Харченко Ю.В.