Справа № 320/2555/20 Суддя (судді) першої інстанції: Леонтович А.М.
20 жовтня 2020 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Оксененка О.М.,
суддів: Лічевецького І.О.,
Мєзєнцева Є.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Київського окружного адміністративного суду від 06 липня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, в якому просив:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, щодо не перерахунку та невиплати йому пенсії, виходячи з грошового забезпечення, яке включає в себе: посадовий оклад у розмірі 7330 грн., оклад за військове звання у розмірі 1480 грн., надбавку за вислугу років (50%) у розмірі 4405 грн., згідно ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постановою Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», починаючи з 01.01.2018, з врахуванням проведених раніше виплат;
- зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві перерахувати та виплачувати йому пенсію, виходячи з грошового забезпечення, яке включає в себе: посадовий оклад у розмірі 7330 грн., оклад за військове звання у розмірі 1480, 00 грн., надбавку за вислугу років (50%) у розмірі 4405 грн., згідно ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постановою Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», починаючи з 01.01.2018 з врахуванням проведених раніше виплат.
Позов обґрунтовано тим, що після прийняття Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704 у позивача виникло право на перерахунок пенсії з урахуванням сітки тарифних розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців та додаткових видів грошового забезпечення згідно з додатком 1 зазначеної постанови. Проте, перерахунок пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із врахуванням тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, не відбувся.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 06 липня 2020 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що нова довідка згідно листа Київського міського військового комісаріату від 31.01.2019 №ВСЗ/432 про зміну розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії була направлена до пенсійного фонду, втім відповідач безпідставно не врахував вказану довідку при перерахунку пенсії.
На думку апелянта, судом першої інстанції, не надав належної оцінки відмові Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві від 28.01.2020 №2600-0213-4868.
У письмових поясненнях до апеляційної скарги позивачем зазначено, що Київський міський військовий комісаріат при первинному обчисленні грошового забезпечення у 2018 році помилково визначив розмір посадового окладу позивача замість 7330 грн помилково вказавши 6910 грн, що підтверджується листом від 07 вересня 2020 року №ВСЗ/4717.
Згідно п.3 частини першої ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України суд може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) також у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
З огляду на викладене, колегія суддів визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія суддів дійшла наступного висновку.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є громадянином України, та відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 виданим 25.01.2006 позивач має право на пільги, установлені законодавством України для ветеранів військової служби (а.с.5).
Відповідно до розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі ФА 2601025503 від 01.12.2007 ОСОБА_1 призначено пенсію у розмірі 86% грошового забезпечення, виходячи із наступних складових грошового забезпечення: - посадового окладу; - окладу за військове звання; - процентної надбавки за вислугу років 40%; - роботи з таємними виробами, носіями, документами 15%; - надбавки за особливо важливі завдання 50%; - премії 10% (а.с.10).
У подальшому, згідно до розрахунку пенсії за вислугу років від 01.12.2018, позивачу призначено пенсію у розмірі 70% грошового забезпечення, виходячи із наступних складових грошового забезпечення: посадового окладу у розмірі 6910 грн; окладу за військове звання у розмірі 1480 грн; - процентної надбавки за вислугу років 50% - у сумі 4195 грн.
При цьому, позивачу призначено підвищення до пенсії у розмірі 5370,04 грн., з якого виплачується: з 01.01.2018 по 31.12.2018 щомісячно 50% від підвищення 2685,02 грн.; з 01.01.2019 по 31.12.2019 щомісячно 75% від підвищення 4027,53 грн.; з 01.01.2020 щомісячно 100% від підвищення 5370,04 грн. (а.с.10).
Листом Київський міський військовий комісаріат №В13/432 від 31.01.2020 повідомив, що ним зроблено перерахунок розміру грошового забезпечення за посадою начальника 3087 військового представництва згідно постанови Кабінету Міністрів України №90 від 01.03.2018, виходячи з розміру посадового окладу - 7330 грн., що відповідає тарифного розряду « 40».
Крім того, вказаним листом проінформовано, що довідки про зміни розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії направлені до Головного управління Пенсійного фонду у місті Києві.
У подальшому, у січні 2020 року представником позивача - адвокатом Хомичом І.О. направлено адвокатський запит до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві щодо перерахунку з 01.01.2018 пенсії позивача.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві №2600-0213-8/4868 від 28.01.2020 позивачу зазначено про відсутність підстав для перегляду грошового забезпечення для визначення розміру пенсії, оскільки перерахунок пенсії позивачу проведено на умовах, у порядку передбаченому законодавством України згідно статтей 13, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на умовах та порядку та розміру, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (а.с.8-9).
Не погоджуючись з таким рішенням відповідача та вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся з цим позовом до суду.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки оновлена довідка про розмір грошового забезпечення позивача на адресу пенсійного фонду від комісаріату не надходила, відтак позовні вимоги про зобов'язання відповідача здійснити відповідний перерахунок пенсії позивачу є передчасними.
Колегія суддів не погоджується з наведеними висновками суду першої інстанції з огляду на таке.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі Закон № 2262-ХІІ).
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
У відповідності до статті 8 Закону № 2262-ХІІ виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Стаття 51 зазначеного Закону визначає, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відтак, стаття 63 Закону №2262-ХІІ делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом.
Так, порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», у якій Кабінет Міністрів України визначив, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову за №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
У подальшому, 21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнята Постанова №103 «Про перерахунок пенсій особам звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103).
Пунктом 1 Постанови №103 встановлено необхідність перерахування пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року, відповідно до постанови Кабінету стрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Також, Постановою №103 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до пункту 5 Порядку №45 зі змінами, внесеними Постановою №103, під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Таким чином, перерахунок пенсії військовослужбовцям та деяким іншим особам здійснюється із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Врахування інших видів грошового забезпечення цією постановою не передбачено.
Такого ж висновку дійшов і Верховний Суд у рішенні від 13 березня 2019 року за наслідками розгляду зразкової справи № 240/6263/18, залишеним в силі постановою Великої Палати Верховного Суду від 19 лютого 2020 року.
У силу вимог пункту 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно з абзацами другим, четвертим та п'ятим пункту 2.6 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 №937, на обласні військові комісаріати покладаються: оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби; визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» (зі змінами) та Порядку № 45 і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок № 3-1). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою.
Тобто, на Київський міський військовий комісаріат покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством та подання такої довідки до органу, що призначає пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.
Відтак, відповідач має право перевіряти правильність складення довідок щодо формального змісту, однак правом самостійно визначати складові та розмір грошового забезпечення осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, відповідач не має.
Вказане узгоджується з висновком, викладеним в рішенні Верховного Суду від 13 березня 2019 року за наслідками розгляду зразкової справи № 240/6263/18, підтриманої Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 19 лютого 2019 року.
З матеріалів справи вбачається, що розрахунок пенсії позивача за вислугу років, був проведений на підставі наступних складових грошового забезпечення ОСОБА_1 : посадовий оклад - 6910,00 грн., оклад за військовим званням - 1480,00 грн., процентна надбавка за вислугу років (50%) - 4195,00 грн., всього 12585 грн.
Разом з тим, колегія суддів враховує лист ІНФОРМАЦІЯ_1 №В13/432 від 31.01.2020, яким позивача повідомлено про те, що комісаріатом зроблено перерахунок розміру грошового забезпечення за посадою начальника 3087 військового представництва згідно постанови Кабінету Міністрів України №90 від 01.03.2018 виходячи з розміру посадового окладу - 7330 грн., що відповідає тарифного розряду « 40».
Крім того, вказаним листом повідомлено, що довідки про зміни розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії направлені до Головного управління Пенсійного фонду у місті Києві.
Слід також звернути увагу на лист ІНФОРМАЦІЯ_1 №ВСЗ/4717 від 07.09.2020, в якому зазначено, що довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за посадою начальника 3087 військового представництва було надіслано на адресу пенсійного фонду від 31.01.2019 за вих. №ВСЗ/431 та станом на 01.03.2018 розмір грошового забезпечення, обчислюється виходячи з посадового окладу - 7330 грн, окладу за військове звання - 1480 грн, надбавки за вислугу років - 4405 грн. всього 13215 грн.
При цьому, у матеріалах справи наявна довідка від 31.01.2019 №ФА-153282, згідно якої станом на 01.03.2018 розмір грошового забезпечення позивача, обчислюється виходячи з посадового окладу - 7330 грн, окладу за військове звання - 1480 грн, надбавки за вислугу років - 4405 грн. всього 13215 грн.
Так, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.
Згідно із тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, яка є Додатком 1 до Постанови від 30.08.2017 за №704, тарифному розряду « 40» відповідає тарифний коефіцієнт « 4,16».
Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та з метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України Наказом Міністерства оборони України №90 від 01.03.2018 року «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України» установлено тарифні розряди за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 1 - 22 до цього наказу, а також співвідношення встановлених до 01.03.2018 року окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 23, 24 до цього наказу.
З огляду на викладене, посадовий оклад позивача для перерахунку пенсії необхідно розраховувати виходячи із співвідношення його посадового окладу, відповідного тарифного розряду за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, що згідно додатку 23, 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 відповідає тарифному розряду « 40».
Враховуючи, що згідно листа №В13/432 від 31.01.2020 Київським міським військовим комісаріатом виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 31.01.2019 №ФА-153282, згідно якої посадовий оклад позивача становить саме 7330,00 грн., що відповідає тарифному розряду « 40», а позивач з 01.01.2018 отримував пенсію, що розраховувалась, виходячи із розміру посадового окладу 6910,00 грн, вказане свідчить про необхідність визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії, виходячи з грошового забезпечення, із урахуванням посадового окладу в розмірі 7330 грн., що відповідає тарифному розряду « 40» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 та додатками №23, 24, та згідно із наказом Міністерства оборони України №90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України».
З огляду на вказане, наявні підстави для зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , на підставі довідки Київського міського військового комісаріату від 31.01.2019 №ФА-153282, виходячи з грошового забезпечення, із урахуванням посадового окладу в розмірі 7330 грн., що відповідає тарифному розряду « 40» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 та додатками №23, 24, та згідно із наказом Міністерства оборони України №90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України», починаючи з 01.01.2018 з врахуванням проведених раніше виплат.
У силу вимог частини першої статті 317 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Оскільки суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права, тому оскаржуване рішення підлягає скасуванню з прийняттям нового рішення про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 242, 250, 308, 310, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України суд,
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Рішення Київського окружного адміністративного суду від 06 липня 2020 року - скасувати.
Прийняти нову постанову якою адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії, виходячи з грошового забезпечення, із урахуванням посадового окладу в розмірі 7330 грн., що відповідає тарифному розряду « 40» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 та додатками №23, 24, та згідно із наказом Міністерства оборони України №90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у місті Києві провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Київського міського військового комісаріату від 31 січня 2019 року №ФА-153282, виходячи з грошового забезпечення, із урахуванням посадового окладу в розмірі 7330 грн., що відповідає тарифному розряду « 40» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 та додатками №23, 24, та згідно із наказом Міністерства оборони України №90 «Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України», починаючи з 01.01.2018 з врахуванням проведених раніше виплат.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду у порядку та строки, визначені ст.ст. 329-331 КАС України.
Головуючий суддя О.М. Оксененко
Судді І.О. Лічевецький
Є.І. Мєзєнцев