22 жовтня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/4566/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 /далі - позивач, ФОП ОСОБА_1 / звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Полтавській області /далі - відповідач, ГУ ДПС у Полтавській області/ про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Полтавській області №0000423202 від 07 травня 2020 року про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу в розмірі 34000,00 грн /а.с. 1-6/.
Позов обґрунтований тим, що фактичною підставою для винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення №0000423202 від 07 травня 2020 року став висновок відповідача про порушення позивачем вимоги частини двадцятої статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" у зв'язку з продажем 15 жовтня 2019 року тютюнового виробу та алкогольних напоїв без наявності відповідних ліцензій. Вказані порушення виявлено під час здійснення фактичної перевірки магазину за адресою: АДРЕСА_1 та зафіксовано в акті перевірки від 14 квітня 2020 року. Проте, зазначені порушення позивач не вчиняв, оскільки у нього наявні ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (переоформлення) №16030308201800543 від 03 вересня 2019 року (термін дії з 15 жовтня 2018 року по 15 жовтня 2019 року) та №16030308201902850 від 08 жовтня 2019 року (термін дії з 16 жовтня 2019 року по 16 жовтня 2020 року) та ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами №16030311201800440 від 25 вересня 2018 року (термін дії з 15 жовтня 2018 року по 15 жовтня 2019 року) та №16030311201902411 від 08 жовтня 2019 року (термін дії з 16 жовтня 2019 року по 16 жовтня 2020 року), відповідно до яких він має право здійснювати продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів за адресою: АДРЕСА_1 , магазин «Торговий дім «Бордо - алкогольні напої». Таким чином, продаж алкогольних напоїв та тютюнового виробу здійснено позивачем в останній день дії ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (переоформлення) №16030308201800543 від 03 вересня 2019 року (термін дії з 15 жовтня 2018 року по 15 жовтня 2019 року) та ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами №16030311201800440 від 25 вересня 2018 року (термін дії з 15 жовтня 2018 року по 15 жовтня 2019 року), що є правомірним.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, витребувано докази.
Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 46-47/ зазначив, що 14 квітня 2020 року здійснено фактичну перевірку магазину за адресою: АДРЕСА_1 , за результатами якої складено акт №53/16-31-32-02/ НОМЕР_1 від 14 квітня 2020 року та встановлено порушення позивачем вимог частини двадцятої статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", а саме: 15 жовтня 2019 року здійснено реалізацію алкогольних напоїв та тютюнового виробу без відповідних ліцензій, що підтверджується фіскальними чеками №783 від 15 жовтня 2019 року та №778 від 15 жовтня 2019 року. Наявні у відповідача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами діяли до 14 жовтня 2019 року.
У відповіді на відзив /а.с.82-83/ позивачем зазначено, що за наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (переоформлення) №16030308201800543 від 03 вересня 2019 року (термін дії з 15 жовтня 2018 року по 15 жовтня 2019 року) та ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами №16030311201800440 від 25 вересня 2018 року (термін дії з 15 жовтня 2018 року по 15 жовтня 2019 року) вінн мав право на продаж алкогольних напоїв та тютюнового виробу 15 жовтня 2019 року (останній день дії таких ліцензій) , що не спростовано відповідачем.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до пункту 6 частини шостої статті 12 та частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.
Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
Відповідно до загальнодоступних відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /а.с. 86/ та Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії В01 №349505 /а.с.23/ ОСОБА_1 пройшов передбачену законодавством процедуру державної реєстрації та набув правового статусу фізичної особи-підприємця з 16 лютого 2000 року за основним зареєстрованим видом діяльності 47.11: "Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (основний)".
Головним управлінням ДПС у Полтавській області видано фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (переоформлення) (реєстраційний номер: 16030308201800543, дата реєстрації: 03 вересня 2019 року, термін дії: з 15 жовтня 2018 року до 15 жовтня 2019 року, адреса місця торгівлі: АДРЕСА_1 , магазин «Торговий дім «Бордо - алкогольні напої», сплачено поточні платежі за ліцензію) /а.с.24/.
Головним управлінням ДФС у Полтавській області видано фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами (реєстраційний номер: 16030311201800440, дата реєстрації: 25 вересня 2018 року, термін дії: з 15 жовтня 2018 року до 15 жовтня 2019 року, адреса місця торгівлі: АДРЕСА_1 , магазин «Торговий дім «Бордо - алкогольні напої», сплачено поточні платежі за ліцензію) /а.с.26/ .
Наказом Головного управління ДПС у Полтавській області "Про проведення фактичної перевірки" №780 від 14 квітня 2020 року /а.с. 64/ наказано провести з 14 квітня 2020 року фактичну перевірку ФОП ОСОБА_1 за місцем фактичного провадження діяльності, а саме: у магазині, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 за період з 01 січня 2019 року по дату закінчення перевірки у порядку встановленому Податковим кодексом України.
На підставі пункту 20.1.4 статті 20, пункту 75.1 статті 75, підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 та пункту 82.3 статті 82 Податкового кодексу України та наказу Головного управління ДПС у Полтавській області "Про проведення фактичної перевірки" №780 від 14 квітня 2020 року Головним управлінням ДПС у Полтавській області видано направлення на перевірку №№762-764 від 14 квітня 2020 року /а.с. 61-63/ про проведення з 14 квітня 2020 року фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 за місцем фактичного провадження діяльності: у магазині, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
14 квітня 2020 року Головним управлінням ДПС у Полтавській області проведено фактичну перевірку магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює свою діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.
За результатами перевірки складено акт (довідку) №53/16-31-32-02/ НОМЕР_1 від 14 квітня 2020 року /а.с. 57-60/, в якому зафіксовано порушення ФОП ОСОБА_1 частини двадцятої статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального".
В акті зазначено, що встановлено факт реалізації тютюнового виробу та алкогольних напоїв без наявності ліцензій, а саме: 15 жовтня 2019 року реалізовано сигарети Davidoff Rich (син.) по ціні 37,95 грн, що підтверджується фіскальним чеком №783 від 15 жовтня 2019 року; 15 жовтня 2019 року реалізовано коньяк «Ерістон 5*», міст. 0,5 л, по ціні 186,00 грн/пляшку, сума операції - 744,00 грн, та віскі Талмор Дью, міст 0,7 л, по ціні 544,00 грн, що підтверджується фіскальним чеком №778 від 15 жовтня 2019 року.
На підставі вказаного акту перевірки Головним управлінням ДПС у Полтавській області винесено податкове повідомлення - рішення №0000423202 від 07 травня 2020 року /а.с.68/, яким на підставі пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України та абзацу 6 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" за порушення частини двадцятої статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) за платежем “Адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у сумі 34000,00 грн.
Відповідно до розрахунку штрафних (фінансових) санкцій штрафна санкція за порушення правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями становить 17000,00 грн, а за порушення правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами - 17000,00 грн /а.с.69/.
Податкове повідомлення - рішення №0000423202 від 07 травня 2020 року надіслано фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 разом із супровідним листом ГУ ДПС у Полтавській області №16348/10/16-31-32-02-26 від 07 травня 2020 року /а.с. 67/ рекомендованим повідомленням 3600002358202 на адресу, внесену до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та повернуто до контролюючого органу з відміткою відділення поштового зв'язку «за закінченням встановленого строку зберігання» /а.с.70-71/.
Не погодившись із прийняттям податкового повідомлення-рішення №0000423202 від 07 травня 2020 року, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку оскаржуваному податковому повідомленню - рішенню, суд виходить з наступного.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначає Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР /далі - Закон №481/95-ВР (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин)/.
За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону №481/95-ВР, алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу "живого" бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД; тютюнові вироби - сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування; роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання (у тому числі іноземних суб'єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування; місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів; ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Частиною двадцятою статті 15 Закону №481/95-ВР передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Відповідно до частини двадцять третьої вказаної статті плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі - 2000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.
Відповідно до частини двадцять дев'ятої цієї статті ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво).
Відповідно до частини першої статті 17 Закону №481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Абзацом 6 частини другої статті 17 Закону №481/95-ВР встановлено, що до суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених цим Законом) - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.
Зі змісту наведених норм вбачається, що для здійснення господарської діяльності, пов'язаної, зокрема, з роздрібною торгівлею тютюнових виробів та алкогольних напоїв, суб'єкти господарювання зобов'язані мати відповідні ліцензії. Недотримання такої вимоги закону є підставою для притягнення суб'єктів господарювання до фінансової відповідальності.
Судовим розглядом встановлено, що податковим повідомленням - рішенням №0000423202 від 07 травня 2020 року до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у загальній сумі 34000,00 грн, в тому числі за порушення правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями у сумі 17000,00 грн та за порушення правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами у сумі 17000,00 грн.
Перевіркою виявлено, що 15 жовтня 2019 року в магазині за адресою: АДРЕСА_1 позивачем здійснено роздрібний продаж тютюнового виробу, а саме: реалізовано сигарети (Davidoff Rich (син.) по ціні 37,95 грн (фіскальний чек №783) /а.с.66/) та алкогольні напої ( коньяк «Ерістон 5*», міст. 0,5 л по ціні 186,00 грн за пляшку, сума операції - 744,00 грн та віскі Талмор Дью, міст 0,7 л, по ціні 544,00 грн (фіскальний чек №778) /а.с.65/).
Вважаючи, що позивач не мав права здійснювати роздрібний продаж тютюнового виробу та алкогольних напоїв 15 жовтня 2019 року у зв'язку із закінченням терміну дії відповідної ліцензії, відповідач застосував до нього штраф.
Отже, для правильного вирішення цієї справи слід встановити строк дії ліцензій, отриманих позивачем на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (переоформлення) (реєстраційний номер: 16030308201800543, дата реєстрації: 03 вересня 2019 року) та на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами (реєстраційний номер: 16030311201800440, дата реєстрації: 25 вересня 2018 року).
У постанові від 25 квітня 2018 року у справі №815/4720/16 Верховний Суд дійшов висновків, що терміни дії ліцензій особисто встановлені повноважним органом шляхом визначення конкретного календарного дня її початку та закінчення. При цьому дата закінчення поєднана з прийменником “до”, у зв'язку з чим така прийменникова конструкція в українській мові прямо вказує на зазначення кінцевої календарної дати чинності або виконання чого-небудь. Крім того, згідно з частиною першою статті 3 Європейської конвенції про обчислення строків від 16 травня 1972 року строки, обчислені у днях, тижнях, місяцях і роках починаються опівночі dies a quo і спливають опівночі dies ad quem. За змістом статті 2 цієї Конвенції термін “dies a quo” означає день, з якого починається відлік строку, а термін “dies ad quem” означає день, у який цей строк спливає. Відповідно до частини другої статті 4 Конвенції якщо строк обчислено у місяцях або роках, день dies ad quem є днем останнього місяця чи останнього року, дата якого відповідає dies a quo, або у разі відсутності відповідної дати - останнім днем останнього місяця. З урахуванням наведеного граматичного аналізу вжиття в ліцензіях їх кінцевої дати дії “до” та положень Конвенції, здійснення роздрібного продажу підакцизного товару (алкоголю та тютюну) в останній день чинності ліцензій є правильним.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 14 серпня 2018 року у справі №803/1387/17 та від 04 грудня 2018 року у справі №820/2208/18.
Беручи до уваги наведені висновки Верховного Суду, є підстави стверджувати, що роздрібна торгівля тютюновим виробом та алкогольними напоями здійснювалась позивачем у період дії ліцензій, отриманих на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (переоформлення) (реєстраційний номер: 16030308201800543, дата реєстрації: 03 вересня 2019 року) та на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами (реєстраційний номер: 16030311201800440, дата реєстрації: 25 вересня 2018 року), а саме: в останній день дії цих ліцензій - 15 жовтня 2019 року.
На користь цього висновку суду свідчить і той факт, що по закінченню строку дії вказаних ліцензій позивач отримав нові ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (реєстраційний номер: 16030308201902850, дата реєстрації: 08 жовтня 2019 року) та на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами (реєстраційний номер: 16030311201902411, дата реєстрації: 08 жовтня 2019 року), з терміном дії з 16 жовтня 2019 року до 16 жовтня 2020 року, тобто термін дії наступних ліцензій розпочався з наступного дня після закінчення терміну дії попередніх ліцензій.
З огляду на встановлені обставини суд доходить висновку про безпідставність застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) у загальній сумі 34000,00 грн за порушення правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями.
Враховуючи викладене, податкове повідомлення-рішення №0000423202 від 07 травня 2020 року є протиправним та підлягає скасуванню, а відповідна позовна вимога - задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
За подання позову до суду позивач поніс витрати у вигляді сплати судового збору у сумі 840,80 грн, що підтверджується платіжним дорученням №3628 від 19 серпня 2020 року /а.с.28/.
Таким чином, стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають витрати зі сплати судового збору у сумі 840,80 грн.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014. ідентифікаційний код 43142831) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Полтавській області №0000423202 від 07 травня 2020 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, буд. 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014, ідентифікаційний код 43142831) на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору у сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.І. Слободянюк