про залишення позову без розгляду
22 жовтня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 417/1125/20
Луганський окружний адміністративний суд у складі судді Тихонова І.В., розглянувши позовну заяву кандидата в депутати Марківської селищної ради ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Марківської селищної територіальної виборчої комісії Старобільського району Луганської області (92400, Луганська область, смт. Марківка, пров. Лермонтова, буд. 1-А) про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
19 жовтня 2020 року о 09 год. 25 хв. до Марківського районного суду Луганської області надійшла позовна заява кандидата в депутати Марківської селищної ради ОСОБА_1 до Марківської селищної територіальної виборчої комісії Старобільського району Луганської області про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Марківського районного суду Луганської області від 19.10.2020 адміністративну справу № 417/1125/20 за позовом кандидата в депутати Марківської селищної ради ОСОБА_1 до Марківської селищної територіальної виборчої комісії Старобільського району Луганської області про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити певні дії передано на розгляд Луганському окружному адміністративному суду.
22 жовтня 2020 року о 12 год.06 хв. до Луганського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 417/1125/20 за позовом кандидата в депутати Марківської селищної ради ОСОБА_1 до Марківської селищної територіальної виборчої комісії Старобільського району Луганської області про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, в якій позивач просить:
- визнати незаконним рішення Марківської селищної територіальної виборчої комісії Старобільського району Луганської області про реєстрацію кандидатом на посаду Марківського селищного голови Старобільського району Луганської області ОСОБА_2 ;
- зобов'язати Марківську селищну територіальну виборчу комісію Старобільського району Луганської області скасувати реєстрацію кандидата на посаду Марківського селищного голови Старобільського району Луганської області ОСОБА_2 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до постанови Марківської селищної виборчої комісії Старобільського району Луганської області № 8 від 25.09.2020 ОСОБА_2 зареєстровано кандидатом на посаду Марківського селищного голови шляхом самовисування.
Постановою № 21, винесеною Старобільською районною виборчою комісією Луганської області від 25.09.2020, ОСОБА_2 зареєстровано кандидатом у депутати Старобільської районної ради, висунутого місцевою організацією політичної партії «Слуга Народу».
Позивач вважає, що згідно приписів ч. 4, 5 ст. 216 Виборчого кодексу України, ОСОБА_2 порушено порядок висування, що є безумовною підставою для скасування його реєстрації як кандидата на посаду Марківського селищного голови.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без розгляду з огляду на таке.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що 25 вересня 2020 року ОСОБА_2 був зареєстрований Марківською селищною територіальною виборчою комісією Старобільського району Луганської області кандидатом на посаду Марківського селищного голови шляхом самовисування (постанова № 8, а.с. 5).
Разом з тим, постановою Старобільської районної виборчої комісії Луганської області від 25 вересня 2020 року № 21 ОСОБА_2 зареєстровано кандидатом у депутати Старобільської районної ради, включеного до виборчих списків Луганської обласної організації Політичної партії «Слуга Народу», на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року (а.с.6-9).
Постановою Марківської селищної територіальної виборчої комісії Старобільського району Луганської області від 18.10.2020 № 36 відмовлено у скасуванні реєстрації кандидата на посаду Марківського селищного голови Старобільського району Луганської області ОСОБА_2 з огляду на частину другу ст. 231 Виборчого кодексу України (а.с. 11.)
Статтею 273 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначені особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій.
Так, згідно з частинами першою, другою статті 273 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму. Виборець, учасник всеукраїнського референдуму (громадянин України, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо такі рішення, дія чи бездіяльність безпосередньо порушують його виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму.
Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності (частина шоста статті 273 КАС України).
Особливості обчислення процесуальних строків в окремих категоріях адміністративних справ визначені статтею 270 КАС України.
Частинами першою, другою статті 270 КАС України регламентовано, що на обчислення строків, встановлених статтями 273-277, 280-283 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 120 цього Кодексу. Строки, встановлені у справах, визначених цією статтею, обчислюються календарними днями і годинами.
Згідно з приписами ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Згідно з частиною третьою ст. 270 КАС України останнім днем строку, який має закінчитися з настанням певної події, є день, що передує дню вказаної події.
Останнім днем строку, встановленого частиною шостою статті 273 КАС України, для подання позовної заяви щодо оскарження рішення територіальної виборчої комісії саме про реєстрацію кандидатом на посаду Марківського селищного голови Старобільського району Луганської області ОСОБА_2 від 25.09.2020 № 8 є 30 вересня 2020 року.
Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду (частина п'ята статті 270 КАС України).
Оскільки позовну заяву подано до суду 19 жовтня 2020 року, тобто після закінчення п'ятиденного строку із дня прийняття оскаржуваного рішення, який є присічним та поновленню не підлягає, відповідно до приписів частини п'ятої статті 270 КАС України позовна заява залишається судом без розгляду.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 256, 270, 272, 273 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву кандидата в депутати Марківської селищної ради ОСОБА_1 до Марківської селищної територіальної виборчої комісії Старобільського району Луганської області про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити певні дії залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд у дводенний строк з дня її проголошення.
Ухвалу складено 22.10.2020 о 16:00 год.
СуддяІ.В. Тихонов