Постанова від 10.12.2009 по справі 2а-4330/09/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № 16/278

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

10 грудня 2009 року 10:27 № 2а-4330/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кишинському М.І. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. вирішив адміністративну справу

за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Фудмастер"

до Державна податкова інспекція у Шевченківському районі міста Києва

про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафнихсанкцій №0012032305 від 24.10.08р.

за участю представників сторін:

< тип представника >, < ПІБ представника >, довіреність № < Текст >, від < Дата >, < юр. особа або примітка >

На підставі ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 10.12.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.10.08 № 0012032305.

Позовні вимоги мотивовані тим, що оспорюване рішення є протиправним, оскільки Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»не передбачає застосування до господарюючого суб'єкта штрафних санкцій в разі невідповідності розрахункового документа вимогам Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614. Крім того, зазначає, що за характеристиками касового апарату Марія 301 МТМ, який використовується Позивачем, не існує технічної можливості вводити додаткову інформацію крім тієї, що вже розміщена на фіскальному чеку ТОВ «Фудмастер». Просить позов задоволити в повному обсязі.

Представник відповідача позов не визнав. Своє обґрунтування навів у запереченні на позов, де зазначив, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняте у відповідності до діючого законодавства.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

встановив:

Державною податковою адміністрацією м. Києва було проведено перевірку кафе «КОФЕ ТАЙМ», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Мішуги, 4 і належить ТОВ «Фудмастер»з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено Акт № 1263/26/59/23/33406284 від 14.10.2008 року.

На підставі Акта перевірки № 1263/26/59/23/33406284 від 14.10.2008 року Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.10.2008 р. № 0012032305, яким до підприємства застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170 090,00 грн.

Так, перевіркою встановлено порушення Позивачем п. 3.2 Положення «Про форму та зміст розрахункових документів», затвердженого наказом ДПА № 614, а саме, не зазначено назву господарської одиниці «Кафе».

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Позивач оскаржив його в адміністративному порядку, проте йому було відмовлено у розгляді скарги в зв'язку з порушенням строку оскарження.

Звертаючись до суду, Позивач вказував на неправильне застосування контролюючим органом податкового законодавства.

Суд, погоджується з позицією Позивача з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, 17.08.2007 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Універсал Стар Ко»та Товариством з обмеженою відповідальністю «Фудмастер» укладено Договір оренди № М/08/2007/46, відповідно до якого Позивачу передано приміщення для розміщення кафе-бару за адресою м. Київ, вул. О.Мишуги, 4.

Здійснюючи свою діяльність, Позивач при розрахунках зі споживачами використовує реєстратор розрахункових операцій Марія 301 МТМ, заводський номер 5400011805, фіскальний номер 2659013134.

На виконання Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»розроблено Положення про форму та зміст розрахункових документів, яке затверджене наказом ДПА України № 614 від 01.12.2000 р. та зареєстроване у Міністерстві юстиції України 05.02.2001 р. за №105/5296.

Пунктом 3.2 Положення визначені обов'язкові реквізити для розрахункового документа, одним з яких є назва господарської одиниці.

Відповідно до п.1 Положення, назва господарської одиниці -назва, яка зазначена в дозволі на розміщення господарської одиниці (договорі оренди, іншому документі на право власності або користування господарською одиницею).

Як було зазначено вище, приміщення за адресою м. Київ, вул. О. Мишуги, 4, в якому здійснювалась перевірка контролюючим органом, надавалось в оренду саме Товариству з обмеженою відповідальністю «Фудмастер»і, як встановлено судом, у розрахунковому документі підприємства саме ця господарська одиниця і була вказана.

Крім того, ТОВ «Альфа-ЮСіЕль», яке здійснює обслуговування касового апарату Марія 301 МТМ, в своєму листі від 17.10.2008 р. вих. № 787 зазначає, що за технічною документацією виробника електронного контрольно-касового реєстратора «Марія-301 МТМ»з версією програмного забезпечення «М301ТЗ+»під «назву власника»відводиться 18 символів, під «адресу власника»відводиться 18 символів. Разом назва та адреса не повинні перевищувати 36 символів. Іншої можливості для програмування немає.

Оспорюване податкове повідомлення -рішення про визначення Позивачу суми штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170 090,00 грн. прийнято Відповідачем на підставі п.1, 2 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», яким встановлено штраф у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів за нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.

Проте, Позивачем доведено, а Відповідачем не спростовано той факт, що розрахунковий документ підприємство роздруковувало у встановленому порядку, і Відповідачем сам факт нероздрукування РРО не оспорюється.

Як на підставу для застосування штрафних (фінансових) санкцій, податковий орган посилався на відсутність у розрахунковому документі написів «фіскальний чек»та «кафе».

Але, Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не передбачає застосування до господарюючого суб'єкта штрафних санкцій в разі невідповідності розрахункового документа вимогам Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого ДПА України від 01.12.2000 р. № 614.

Таким чином, посилання Відповідача на порушення Позивачем вимог Положення про форму та зміст розрахункового документа та застосування до Позивача штрафних (фінансових) санкцій відповідно до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суд вважає помилковими.

Відповідно до ч.1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд, всебічно, повно та об'єктивно, за правилами, встановленими ст. 86 КАС України, перевіривши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представників сторін по справі, вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

Визнати протиправним і скасувати рішення Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м. Києва від 24.10.2008 року № 0012032305 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 170 090,00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кишинський М.І.