Справа № 3-332/10
07 квітня 2010 року с. Роздольне
Суддя Роздольненського районного суду АР Крим, Абеляшев О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Роздольненського РВ ГУ МВС України в АР Крим про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Чернишове Роздольненського району АР Крим, громадянина України, не працюючого, який мешкає АДРЕСА_1,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 16410 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 01.04.2010 року о 11 годині 30 хвилин, громадянин ОСОБА_1 за місцем мешкання: АДРЕСА_1, здійснював скупку лому чорних металів без відповідних документів.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, повідомлений про час та місце розгляду справи, клопотання про відкладення розгляду справи суду не надав, в силу ч. 2 ст. 268 КУпАП справа розглянута за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю за наступних підстав.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про металобрухт» операціями з металобрухтом є заготівля, переробка, металургійна переробка брухту чорних і кольорових металів.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про металобрухт» операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами.
Згідно ст. 4 Закону України «Про металобрухт», п. 36 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», ліцензуванню підлягають тільки операції з заготівлі, переробці, та з металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів.
При цьому під заготівлею металобрухту, відповідно до ст. 1 Закону України «Про металобрухт» розуміється діяльність, пов'язана зі збором, скупкою, зберіганням та реалізацією металобрухту юридичними особами або фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з металобрухтом.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 01.04.2010 року, ОСОБА_1 займався скупкою лому чорних металів без дозвільних документів, однак факт відсутності у ОСОБА_1 документів дозвільного характеру, а також факт прийому лому чорних металів у матеріалах справи відсутній.
Таким чином, працівниками міліції не проведена належна оцінка даних обставин, а також положень законодавства у сфері регулювання операцій з ломом чорних металів, що призвело до невірних висновків як щодо фактичних обставин, так і суб'єктного складу даного правопорушення, і як наслідок кваліфікації дій ОСОБА_1 як адміністративного правопорушення. Також, суду не було надано достатніх доказів підтверджуючих наявність події правопорушення, передбаченого ст. 164 10 КУпАП.
У зв'язку з викладеним, провадження у справі підлягає закриттю в силу ч. 1 п. 1 ст. 247 КУпАП.
Відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП п ровадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись, ст. 1, 4 ЗУ «Про металобрухт», ст. 9 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», ч. 1 п. 1 ст. 247, 283-284 КУпАП, суддя
Адміністративну справу, щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 16410 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесений протест прокурора на протязі десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду АР Крим через Роздольненський районний суд АР Крим.
Суддя: