Лугинський районний суд Житомирської області
11301, вул. М. Грушевського, 2 а, смт Лугини, Лугинський район Житомирської області
тел. (04161) 9-14-72, факс (04161) 9-15-47, inbox@lg.zt.court.gov.ua
Справа № 281/667/20
Провадження по справі 2-о/281/29/20
20 жовтня 2020 року смт Лугини
Лугинський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді Свинченко Г.Д.,
за участю:
секретаря судового засідання Островської І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Лугини цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління Держгеокадастру в Житомирській області про встановлення факту належності правовстановлюючих документів
10.07.2020 ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, заінтересовані особи: Головне управління Держгеокадастру в Житомирській області про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її тітка ОСОБА_2 . Після смерті тітки відкрилася спадщина за законом, яку згідно ст. 549 ЦК УРСР вона прийняла.
08.07.2020 вона звернулася із заявою до приватного нотаріуса про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на право на земельну частку (пай) відповідно до сертифіката на право на земельні ділянки відповідно до державних актів на право власності на земельні ділянки, які належали ОСОБА_2
08.07.2020 №593/01-16 нотаріусом відмовлено у видачі їй свідоцтва про право на спадщину за законом на право на земельну частку (пай) відповідно до державних актів на право власності на земельні ділянки, серії ЖТ №081386 від 04.08.2003 та ЖТ №081387 від 04.03.2003, які належали ОСОБА_2 , оскільки державні акти були видані після смерті останньої, а саме 04.08.2003 року, у зв'язку з цим вказане право на земельні ділянки не входить до складу спадщини.
Відповідно до вище викладеного, нотаріусом було рекомендовано звернутися до суду для вирішення даних питань в судовому порядку.
У судове засідання ОСОБА_1 , не з'явилася, надіслала на адресу суду заяву про розгляд справи без її участі, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі.
Заінтересована особа - Головне управління Держеокадастру в Житомирській області явку в судове засідання свого представника не забезпечила, надіслала на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі їхнього представника. Проти заяви не заперечують та просять прийняти рішення на розсуд суду відповідно до вимог чинного законодавства.
Суд, дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги у їх сукупності та взаємозв'язку, об'єктивно оцінивши усі наявні докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення заяви по суті, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 06.01.2000 видане Виконавчим комітетом Калинівської сільської ради Лугинського району Житомирської області, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_2 серії НОМЕР_2 від 19.12.1975 у графі батько вказано « ОСОБА_2 ».
Згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 ОСОБА_2 зареєструвала шлюб 02.06.1963 року з ОСОБА_5 , після реєстрацію шлюбу прізвище дружини « ОСОБА_2 ».
Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_1 серії НОМЕР_4 від 23.11.1980 у графі батько вказано « ОСОБА_4 ».
Згідно свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_5 ОСОБА_1 зареєструвала шлюб 02.06.1965 року з ОСОБА_9 , після реєстрацію шлюбу прізвище дружини « ОСОБА_1 ».
Згідно довідки виданої виконавчим комітетом Лугинської селищної ради №507 від 14.08.2019 ОСОБА_2 на день смерті, ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала та була зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 . Разом з нею проживала та була зареєстрована племінниця - ОСОБА_1 .
Відповідно до довідки виданої виконавчим комітетом Лугинської селищної ради №307 від 07.07.2020 спадщину після смерті ОСОБА_2 прийняла ОСОБА_1 , фактично вступивши у володіння та користування спадковим майном.
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЖТ №081386 підставою для видачі якого є розпорядження голови Лугинської РДА № 104 від 08.04.2003 ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 0,5823 га, яка розташована на території Калиністької с/р, Лугинського району, Житомирської області.
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЖТ №081387 підставою для видачі якого є розпорядження голови Лугинської РДА № 104 від 08.04.2003 ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 1,3031 га, яка розташована на території Калиністької с/р, Лугинського району, Житомирської області.
Відповідно до списку громадян, які мають право на земельну частку (пай) винесено на підставі рішення Калинівської сільської ради 2 серії XXIV скликання від 27.06.2002 під №191 є ОСОБА_11
про затвердження додаткового списку громадян, які мають право на земельну частку (пай) внесено до додаткового списку громадян, які мають право на емельну частку (пай) і були помилково не включені в список співвласників.
На даний час у заявника виникла необхідність встановлення факту належності правовстановлюючих документів для подальшого оформлення своїх спадкових прав у нотаріуса та отримання свідоцтва про право на спадщину.
Відповідно до роз'яснення наданого приватним нотаріусом Лугинського РНО Можарівською Н.В., ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем та яка приймає спадщину після смерті ОСОБА_2 і просить видати свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно.
Відповідно до вимог ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому засіданні можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Крім того, згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 318 ЦПК України встановлено, що у заяві про встановлення фактів, що мають юридичне значення повинно бути зазначено, який факт заявник просить встановити та з якою метою.
Згідно з п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах по встановлення фактів, що мають юридичне значення», суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.
Відповідно до п. 2 постанови Пленуму ВСУ від 30.05.2008 р. N 7 «Про судову практику у справах про спадкування» якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження.
Враховуючи, що окрім заявника інших спадкоємців не має, дана справа підлягає розгляду в порядку окремого провадження, оскільки встановлення даного факту не вплине на спадкові права та обов'язки інших осіб.
Таким чином, в судовому засіданні достовірно встановлено, що державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЖТ №081386 та державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЖТ №081387 видані Лугинською РДА від 04.03.2003 року виданий на ім'я ОСОБА_2 належить безпосередньо їй, що підтверджується матеріалами справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 13, 76, 81, 89, 263, 264, 265, 293, 315, 319 ЦПК України, суд,-
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління Держгеокадастру в Житомирській області про встановлення факту належності правовстановлюючих документів - задовільнити.
Встановити факт, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 належать державні акти на право власності на земельні ділянки серії ЖТ № 081386 та ЖТ 081387 від 04.03.2003 року, видані Лугинською державною адміністрацією.
Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Г.Д. Свинченко