Постанова від 21.08.2007 по справі А8/174-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

20.08.07р.

Справа № А8/174-07

За позовом: Прокурора Саксаганського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Дніпропетровськ)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Промтел" (м. Кривий Ріг)

про: стягнення 9 934,92 грн.

Суддя Дубінін І.Ю.

Представники:

прокурор: не з'явився

від позивача: не з'явився

від відповідача: Карабіло С.І. -юрисконсульт (дов. № 219/0507 від 08.05.07 р.)

Суть спору:

Прокурор звернувся в інтересах держави в особі позивача з позовом до відповідача і просить стягнути з останнього 9 934,92 грн. адміністративно-господарських санкцій за не створення у 2006 році необхідного нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, нарахованих на підставі ст.ст. 19, 20 Закону України "Про основи соціальної захищенності інвалідів в Україні»№ 875-ХІІ від 21.03.1991р. (зі змінами і доповненнями).

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що позивач належним чином не обгрунтував свої позовні вимоги та припустився арифметичних помилок в п. 2.1. розрахунку суми позову. Зокрема, позивачем при розрахунку кількості робочих місць для інвалідів визначено 3 таких робочих місця. Але, виходячи з кількості штатних працівників відповідача 63 особи, кількість робочих місць для інівалідів складає 2,52. Відповідно до листа Держкомстату України від 27.03.06 року № 09/3-9/116 (мовою оригіналу), "Округляются цифры постепенно справа налево: если последняя значимая цифра меньше или равняется "4", она отбрасывается; если больше или равняется "6" - ближайшая слева от нее значимая цифра увеличивается на единицу. Если последняя значимая цифра "5", ближайшая слева от нее цифра увеличивается на единицу, если она нечетная, а четная остается без изменений (правило четной цифры). Враховуючи викладене, кількість робочих місць для інвалідів на підприємстві відповідача дорівнює 2. Крім того, відповідач своєчасно направиви позивачу встановлену звітність.

По справі оголошувалась перерва з 05.07.07 р. по 20.08.07 р.

Прокурор та позивач в судове засідання 20.08.07 р. не з'явились.

Господарський суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю вказаних осіб, оскільки останні були належним чином повідомлені про час і місце судового засідання, що підтверджується розписками про оголошення їм перерви в засіданні.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши відповідача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до положення про Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів основними завданнями відділення є: участь в реалізації на території області державної політики у сфері соціального захисту інвалідів, а також здійснення на території області контролю за додержанням підприємствами, (об»єднаннями), установами та організаціями нормативів робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів.

У відповідності до вищеназваного Положення, відділення є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах державного казначейства, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.

Згідно ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 р. № 875-ХII (далі-Закон), Постановам КМУ від 03.05.95 р. “Про організацію робочих місць та працевлаштування інвалідів» та від 28.12.01 р. № 1767 “Про затвердження порядку сплати підприємствами (об'єднаннями, установами та організаціями) штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку і витрачання цих коштів» (далі-Порядок), відповідач повинний був створити в 2006 році робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % від загальної чисельності працюючих.

Відповідно до звіту відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства становила 63 особи. Таким чином, кількість робочих місць для забезпечення відповідачем працевлаштування інвалідів, згідно ст. 19 вказаного Закону, становить 2,52 робочих місця.

Основні методологічні положення щодо визначення показників кількості працівників у формах державних статистичних спостережень з метою одержання об'єктивної статистичної інформації щодо зайнятості працівників та розмірів їхньої оплати праці визначені Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою наказо Державного комітету статистики України від 28 вересня 2005 року № 286.

Листом від 27.03.06 р. № 09/3-9/116 Держкомстат України повідомив, що при підготовці додатку до Інструкції був допущений ряд неточностей змістовного характеру, що унеможливлює використання пояснень із приводу "правила парної цифри" (частина 3 додатку) безпосередньо при проведенні розрахунків і округлень. При розрахунку результатів для заповнення у формах державних статистичних спостережень пропонується враховувати наступне. Округляються цифри поступово з права на ліво: якщо остання значима цифра менше або дорівнює "4", вона відкидається; якщо більше або дорівнює "6" - найближча ліворуч від неї значима цифра збільшується на одиницю. Якщо остання значима цифра "5", найближча ліворуч від неї цифра збільшується на одиницю, якщо вона непарна, а парна залишається без змін (правило парної цифри). Виявлені неточності будуть виправлені при внесенні найближчим часом змін до Інструкції.

Таким чином, враховуючи, що кількість робочих місць для забезпечення відповідачем працевлаштування інвалідів, згідно ст. 19 вказаного Закону, становить 2,52 робочих місця, а також вказані приписи Держкостату України, фактична кількість робочих місць для забезпечення відповідачем працевлаштування інвалідів у 2006 році становила 2 одиниці за правилом парної цифри.

За таких обставин прокурор та позивач не вірно визначили вказану кількість робочих місць для інвалідів у розмірі 3 одиниці, а застосування до відповідача адміністративно-господарських санкцій в сумі 9 934,92 грн. є необгрунтованим.

Факт працевлаштування відповідачем у 2006 році двох інвалідів підтверджується довідкою відповідача від 27.06.07 р. та іншимир матеріалами справи.

Викладене є підставою для відмови в задоволенні позову.

Керуючись Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», ст.ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158, 160-163, 186, 264 КАС України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в порядку та в строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Суддя І.Ю. Дубінін