Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11
м. Миколаїв.
24.11.2009 р. 10:46 Справа № 2а - 5050/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді
Зіньковського О. А. при секретарі судового засідання Васильєвої А.Ю. вирішив адміністративну справу
за позовомМиколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, під. 2,Миколаїв,54001
доДержавного підприємства дослідне господарство "Реконструкція" Селекційно генетичного інституту національного центру насіннєзнавства та сортовивчення, Лепетиха, Березнегуватський район, Миколаївська область, 56234
простягнення адміністративно-господарських санкцій,
за участю представників:
від позивача: Щукін І.І. довіреність № 03-86/268 від 06.03.2009 р.
від відповідача: не з'явився
Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду із позовною заявою про стягнення з Державного підприємства дослідне господарство "Реконструкція" Селекційно генетичного інституту національного центру насіннєзнавства та сортовивчення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 22539 грн. 03 коп. за нестворення у 2008р. трьох робочих місць для інвалідів.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, у судове засідання не з'явився, про причину неприбуття суд не повідомив. Правом, передбаченим статтею 49 КАС України не скористався, письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є суду не надав.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд, -
встановив:
Відповідно до ст. 19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, що складає у даному випадку 6 місць і ввести їх в дію шляхом працевлаштування на них інвалідів.
В той же час, відповідачем було працевлаштовані тільки 3 інваліди.
Статтею 20 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. ч. 1, 2 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Середньорічна заробітна плата на підприємстві відповідача у 2008р. складала 7214,47 грн. Таким чином, за 3 робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами у 2008 році, відповідач до 16.04.2009 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі 21643,41 грн.
Стягнення штрафу за не створення робочих місць для інвалідів передбачена п. 3 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів.
У відповідності до ч.2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 % річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Отже, загальна сума штрафу складає 22539 грн. 03 коп., з яких:
- адміністративно господарські санкції в сумі 21643,41 грн. ;
- пені в сумі 895,62 грн..
Відповідач суму штрафних санкцій не заперечив, у встановлені строки добровільно не сплатив.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 4 Декрету Кабінет Міністрів України "Про державне мито" позивач звільнений від сплати державного мита.
Керуючись ст. ст. 128, 158, 160 -163, КАС України, адміністративний суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства дослідне господарство "Реконструкція" Селекційно генетичного інституту національного центру насіннєзнавства та сортовивчення (код ЄДРПОУ 00855061) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (ЄДРПОУ 20917114) адміністративно-господарські санкцій та пеню розмірі 22539 грн. 03 коп. (двадцять дві тисячі п'ятсот тридцять дев'ять гривень 03 коп.).
Відповідно статті 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до статті 254 КАС України постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Виконавчий лист у відповідності зі ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України видається за заявою позивача після набрання законної сили рішенням адміністративного суду.
Суддя О. А. Зіньковський
постанова складена у повному обсязі
23.12.2009 р.