ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про закриття провадження у справі
"19" квітня 2010 р. Справа № 2a-313/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Кафарського В.В.
Суддів: Басай О.В.,
Панікар І.В.,
при секретарі : Барчук Т.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом ОСОБА_2, АДРЕСА_1
до відповідача: Міністерства палива та енергетики України, вул.Хрещатик, 30, м.Київ,01001, Міністерства економіки України, вул.М.Грушевського, 12/2, м.Київ,01008, Міністерства фінансів України, вул.М.Грушевського, 12/2, м.Київ,01008, Фонду державного майна України, вул.Кутузова, 18/9, м.Київ,01133,
про визнання дій службовим недбальством та зобов'язання вчинення дій,-
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Фонду державного майна України про визнання дій службовим недбальством та зобов'язання вчинення дій.
Позивач в судове засідання не з'явився, однак на адресу суду направив клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить позов задоволити.
Представник відповідача, Фонду державного майна України, в судове засідання не з'явився, однак на адресу суду направив клопотання про закриття провадження у справі в зв'язку з тим, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
В судовому засіданні встановлено, що між сторонами виникли правовідносини, які є не публічно-правовими, а цивільно-правовими, оскільки стосуються права власності на нерухоме майно, тобто спір про право.
За наявності таких спорів, питання про зобов'язання вжиття заходів для повернення у власність держави нерухомого майно не віднесені до компетенції адміністративних судів, оскільки випливають із відносин власності на майно, тобто є спорами про право, що розглядаються за правилами Цивільно-процесуального кодексу України.
Таким чином, у спірних правовідносинах існує спір про право цивільне, а не публічно-правовий спір.
Згідно положень ч.ч.1,2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів виключно при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
За таких обставин, розгляд в порядку адміністративного судочинства позовної заяви ОСОБА_2 до Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Фонду державного майна України про визнання дій від 10.12.2009 року Міністерства палива та енергетики України службовим недбальством та зобов'язання Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Фонду державного майна України вчинити дії, спрямовані на вжиття заходів для повернення у власність держави будинку лінійного обхідника в с.Михальче Городенківського району Івано-Франківської області є неможливим, оскільки компетенція адміністративного суду не поширюється на даний спір, а дану заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту першого частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо її не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене, керуючись п.1 ч.1 ст.157, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів ,-
Провадження у справі закрити.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України про апеляційне оскарження ухвали подається заява протягом 5 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 254 КАС України ухвала суду набирає законної сили після закінчення п'ятиденного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 10-денний строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий: Кафарський В.В.
Судді: Басай О.В.
Панікар І.В.