справа № 2а-375/10/0770
рядок статзвіту - 2.6.1
код - 01
про повернення позовної заяви
10 лютого 2010 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Андрійцьо В.Д., розглянувши матеріали позовної заяви Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської районної державної адміністрації до Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Закарпатській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови,-
Позивач - Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської районної державної адміністрації звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Закарпатській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови про стягнення з боржника від 04 лютого 2010 року.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено щодо адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Однак, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним.
Як вбачається із матеріалів справи, 29 жовтня 2009 року Ужгородським міськрайонним судом Закарпатської області, як адміністративним судом, видано виконавчий лист № 2а-2013/09 по адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської районної державної адміністрації про перерахунок та виплату призначеної допомоги по догляду за дитиною, що розглянута в порядку адміністративного судочинства в місцевому зальному суду.
Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право учасників виконавчого провадження (крім державного виконавця) та осіб, які залучаються до проведення виконавчих дій на звернення до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи та інтереси лише у тому разі, якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження дій чи бездіяльності таких осіб.
У відповідності до ч. 2 ст. 85 Закону України "Про виконавче провадження" скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника відділу Державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
Так як, виконавчий лист № 2а-2013/09 від 29 жовтня 2009 року виданий Ужгородським міськрайонним судом Закарпатської області як адміністративним судом, то справа предметно не підсудна Закарпатському окружному адміністративному суду, а підлягає розгляду в адміністративному суді, який видав виконавчий лист, тобто в Ужгородському міськрайонному суді Закарпатської області.
На підставі наведеного та керуючись ст. 108, 160, 165, 181, ст. 85 Закону України "Про виконавче провадження", суддя, -
1. Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області до Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Закарпатській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови - повернути позивачу.
2. Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом .
3. Копію ухвали про повернення заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження
Суддя Андрійцьо В.Д.