Ухвала від 21.04.2010 по справі 2а-3948/10/0570

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про < про що ухвала >

21 квітня 2010 р. Справа № 2а-3948/10/0570

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Масло І.В.,

при секретарі Скокіні О.Л.,

за участю заявника Лисак Т.Г.,

за участю заінтересованої особи Рибалко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державного підприємства «Добропільвугілля» про відстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 26.03.2010 року в адміністративній справі за позовом Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції до державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 309112,18 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26 березня 2010 року задоволений позов Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції до державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 309112,18 грн.

Постанова набрала законної сили 06 квітня 2010 року.

Державне підприємство «Добропільвугілля» звернулося до суду із заявою про відстрочення виконання постанови, мотивуючи свої вимоги тим, що - на даний момент відповідач не має можливості виконати рішення суду у зв'язку з важким фінансовим становищем та недостатньою кількістю коштів на рахунку. За 2009 рік збитки підприємства склали 91189,00 грн. Заборгованість по заробітній платі на підприємстві становить 131432,00 грн. Станом на 01.02.2010 дебіторська заборгованість ДП «Добропіллявугілля» складає 257551,00 грн. Кредиторська заборгованість - 780093,00 грн. Крім того, згідно з ЗУ «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» визначено комплекс заходів щодо поліпшення фінансового стану підприємств паливно-енергетичного комплексу. Враховуючи, що ДП «Добропільвугілля», як підприємство, що входить до системи Міністерства вугільної промисловості України, підпадає під дію цього Закону та потребує додаткових заходів щодо стабілізації свого фінансово-економічного становища, виконавче провадження про стягнення заборгованості у відношенні нього зупинено до 01 січня 2011 року.

Враховуючи вказані обставини, заявник просить відстрочити виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 26 березня 2010 року до 01 травня 2015 року.

В судовому засіданні представник заявника підтримала заяву та просила її задовольнити.

Представник Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції заперечував проти задоволення заяви, оскільки вважає, що причини, наведені в заяві ДП «Добропіллявугілля», не є підставою для відстрочення виконання постанови суду.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріли справи, суд вважає заяву про відстрочення виконання постанови такою, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26 березня 2010 року задоволений позов Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції до державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 309112,18 грн.

Постанова набрала законної сили 06 квітня 2010 року.

Відповідач ДП «Добропільвугілля» як підприємство, що входить до системи Міністерства вугільної промисловості України, підпадає під дію Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» (надалі Закон) та потребує додаткових заходів щодо стабілізації свого фінансово-економічного становища, виконавче провадження про стягнення заборгованості у відношенні нього зупинено до 01 січня 2011 року.

У відповідності до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Згідно із ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, у тому числі, за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в статті 3 цього Закону, а саме, у даному випадку виконавчого листа.

Як встановлено у судовому засіданні та підтверджується поясненнями представників сторін, виконавчий лист по виконанню постанови Донецького окружного адміністративного суду від 26 березня 2010 року не видавався.

Отже, у ДП «Добропіллявугілля» відсутнє право звернення до суду із заявою про відстрочення виконання судового рішення, у зв'язку з тим, що підприємство не є стороною виконавчого провадження, оскільки виконавче провадження про стягнення заборгованості у відношенні нього не відкривалось.

Крім того, відповідно до п. п. 10.2.1, 10.2.3 п. 10.2, абзацу першого п. 10.3 ст. 10 зазначеного Закону:

- підприємства паливно-енергетичного комплексу, які внесені до Реєстру та мають у складі заборгованості основний податковий борг (без пені та штрафних санкцій), що залишився непогашеним після застосування механізму взаєморозрахунків, передбаченого цим Законом, мають право на реструктуризацію основного податкового боргу шляхом розстрочення терміном на десять років з дати укладення відповідних договорів про реструктуризацію (розстрочення) заборгованості - основного податкового боргу (без пені та штрафних санкцій), з відстрочкою погашення на перші два роки дії таких договорів та сплатою протягом наступних років щомісячно рівними частками;

- підприємствам паливно-енергетичного комплексу, які внесені до Реєстру, дозволяється на умовах, визначених цією статтею, провести реструктуризацію податкових зобов'язань, які виникають при погашенні ними на умовах, визначених цим законом, заборгованості, щодо якої до набрання чинності цим законом застосований порядок врегулювання, визначений статтею 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";

- органи державної податкової служби за зверненням учасників розрахунків - платників податків укладають договори про реструктуризацію основного податкового боргу, в тому числі боргу, який виник у зв'язку із застосуванням механізмів погашення заборгованості (без пені та штрафних санкцій), на умовах, визначених цим Законом.

Тобто, ДП «Добропіллявугілля» має право звернутися до податкового органу для укладення договору про реструктуризацію основного податкового боргу, в тому числі боргу, який виник у зв'язку із застосуванням механізмів погашення заборгованості (без пені та штрафних санкцій), на умовах, визначених Законом України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», а саме: реструктуризація податкових зобов'язань підприємств паливно-енергетичного комплексу можлива в разі погашення ними згідно умов Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" заборгованості щодо якої застосований передбачений ст. 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" порядок врегулювання.

Також, відповідно до п. 3.4. ст. 3 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу» процедура погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу діє до 1 січня 2011 року.

З урахуванням зазначених обставин суд відмовляє у задоволенні заяви Державного підприємства «Добропільвугілля» про відстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 26.03.2010 року в адміністративній справі за позовом Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції до державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 309112,18 грн.

На підставі викладеного, ст. 263 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Державного підприємства «Добропільвугілля» про відстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 26.03.2010 року в адміністративній справі за позовом Добропільської об'єднаної державної податкової інспекції до державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 309112,18 грн. відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя < Довідник >