Постанова від 14.04.2010 по справі 2а-22665/08/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2010 р. справа № 2а-22665/08/0570

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Христофорова А.Б.

при секретарі Рябовол М.О.

за участю:

представника позивача - Міміношвілі Н.М.,

представника відповідача - Жученко Р.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі «Шахта ім. О.О. Скочинського» до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень № 1040 від 14.07.08 року, № 1041 від 14.07.2008 року,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі «Шахта ім. О.О. Скочинського», звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень № 1040 від 14.07.08 року, № 1041 від 14.07.2008 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не погоджується із спірними рішеннями, що прийнято Управлінням пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька № 1040 від 14.07.08 року, № 1041 від 14.07.2008 року, оскільки вважає вказані рішення незаконними та такими, що прийняті відповідачем з порушенням встановлених норм діючого законодавства.

Позивачем було надано до відповідача розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень-травень 2008р. відповідно до п.8 зазначених розрахунків підлягало сплаті за квітень 2008р. 2 929 148,78 гривень, граничний термін сплати 20.05.2008р., за травень 2008р. - 2 980 280,08 гривень граничний термін сплати 20.06.2008р. фактична сплата була здійснена наступним чином:

станом на 13.06.2008р. платіжними дорученнями № 2/1000 та № 3/1000 від 13.06.2008р. були перераховані кошти у розмірі 2 203,09 гривень, за квітень 2008р. (прострочення склало 18 днів);

станом на 19.06.2008р. платіжними дорученнями № 10683 та № 10684 від 23.06.2008р. були перераховані кошти у розмірі 828 467,20 гривень, за травень 2008р. (прострочення склав 1 день);

станом на 24.06.2008р. платіжними дорученнями № 10975 та № 10976 від 24.06.2008р. були перераховані кошти у розмірі 6 148,22 гривень, за травень 2008р. (прострочення склало 3 дня);

станом на 26.06.2008р. платіжними дорученнями № 9349 та № 9352 від 26.06.2008р. були перераховані кошти у розмірі 2 203,09 гривень, за травень 2008р. (прострочення склало 4 дні);

станом на 27.06.2008р. платіжним дорученням № 11616 від 27.06.2008р були перераховані кошти у розмірі 450 000,00 гривень, за травень 2008р. (прострочення склало 5 днів);

станом на 08.07.2008р. платіжними дорученнями № 11772 та № 11773 від 08.07.2008р. були перераховані кошти у розмірі 3 453,73 гривень, за травень 2008р. (прострочення склало 11 днів).

Вказує, що відповідач безпідставно змінивши призначення платежів, що були визначені у відповідних платіжних дорученнях, спрямував перераховані кошти на погашення фінансових санкцій, недоїмки та пені, що утворилися у попередніх звітних періодах. У зв'язку із чим, на ці суми відповідачем були нараховані відповідні штрафні санкції та пеня.

Зазначає, що відповідно до пп.2 п.9 ст. 106 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідальність передбачена за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків. Тобто законом передбачається, що об'єктом застосування штрафу та нарахування пені є сплачена страхувальником сума внесків а не погашена сума недоїмки.

Також посилається на п. 10.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджену Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та друге речення ч.5 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Вважає, що відповідач своїми діями порушив вимоги ст.ст.20,21 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» № 2346-ІІІ від 05.04.2001р.

Зазначає, що відповідач своїми діями порушує інтереси відповідача, тому просить задовольнити позовні вимоги.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просила задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав суду заперечення, згідно яких зазначив, що вважає спірні рішення такими, що прийнято правомірно, в обґрунтування своєї правової позиції посилається на ч.3 ст.18, ст.ст.20,106 Закону України № 1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року.

Ухвалою суду від 05 листопада 2008 року у справі призначено судово -

економічну експертизу, перед судовим експертом поставлені наступні питання:

1. На підставі первинних документів та регістрів бухгалтерського та

податкового обліку позивача визначити документальну обгрунтованість позовних вимог Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» щодо визнання недійсним рішень Управління Пенсійного фонду України в. Кіровському районі м. Донецька № 1040 від 14.07.2008 року про стягнення суми штрафу в розмірі 579527, 64 грн. та нарахування пені в розмірі 147290, 50 грн., рішення № 1041 від 14.07.2008 року про стягнення суми штрафу в розмірі 13935, 45 грн. Та нарахування пені в розмірі 2269, 79 грн.,

2. З урахуванням результатів дослідження по питанню № 1, керуючись

нормами законодавства, що застосоване УПФУ в Кіровському районі м. Донецька у рішеннях № 1040 від 14.07.2008 року та № 1041 від 14.07.2008 року, визначити розмір штрафу та пені, що підлягає нарахуванню.

22 березня до суду надійшов висновок судово - економічної експертизи (а.с.54-60).

Згідно вкзаного висновку за результами дослідження експертом встановлено наступне.

По першому питанню : на підставі первинних документів відокремленого підрозділу «Шахта ім. О.О. Скочинського» фінансові санкції у вигляді штрафу та пені, які нараховані згідно рішень УПФУ в Кіровському районі м. Донецька від 14.07.08р. №№ 1040,1041 про стягненя сум штрафу та нарахування пені, документально не обгрунтовані.

По другому питанню : з урахуванням результатів дослідження по питанню № 1, керуючись нормами законодавства, що застосоване УПФУ у Кіровському районі м. Донецька у рішеннях від 14.07.2008р. № 1040,1041 експертом встановлено, що розмір штрафу складає 380 987,42 гривень у т.ч по страховим внескам (4%-32%-42%) 359 081,42 гривень, по страховим внескам (0,5-2%) 21 906,00 гривень; розмір пені складає 9 445,51 гривень у т.ч по страховим внескам (0,5-2%) 378,33 гривень.

Представник відповідача надав суду письмові пояснення відповідно до яких зазначив, що з висновком експертизи не погоджується з наступних підстав.

При проведенні експертизи не було застосовано картку особового рахунку страхувальника у зв'язку з її відсутністю. Запита стосовно надання картки особового рахунку до відповідача не надходило. Вважає карту особового рахунку суттєвим документом без якого не можна говорити про повноту та обґрунтованість результатів експертизи.

Вказує, що відповідно до картки особового рахунку страхувальника, що не суперечить даним платіжних доручень підприємства, позивач несвоєчасно сплачував страхові внески за період з 21.04.08 -20.06.08р. Так як вбачається з карки особового рахунку та підтверджується даними платіжних доручень за квітень позивач несвоєчасно сплатив суму страхових внесків у розмірі 2 759 885,82 гривень, а також за травень у розмірі 2 807 409,92 гривень.

Судовий експерт невірно розуміє механізм виникнення та погашення недоїмки.

В обґрунтування своїх пояснень посилається на ч.5 ст.106 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та вважає що експертом при проведенні дослідження не було враховано приписів вказаної норми Закону.

З огляду на викладене не погоджується із висновком експерта.

Суд, дослідивши матеріали справи, висновок експертизи, заслухавши пояснення представників сторін, що з'явилися, обговоривши доводи адміністративного позову та заперечень проти нього встановив наступне.

Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» (Далі за текстом ДП «ДВЕК»), згідно свідоцтва про державну реєстрацію, виданого виконавчим комітетом Донецької міської ради, є юридичною особою, дата державної реєстрації 02.09.2004р. (а.с.27), здійснює свою діяльність відповідно до статуту (у новій редакції) (а.с.23-24).

Відокремлений підрозділ «Шахта ім. О.О. Скочинського» (Далі за текстом ВП «Шахта ім. О.О. Скочинського») Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», здійснює свою діяльність у відповідності до Положення (у новій редакції) (а.с.25-26) з 31.05.2005р. знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька, як страхувальник (а.с.61).

Згідно п.3.2 розділу 3 вказаного Положення ВП «Шахта ім. О.О. Скочинського» ДП «ДВЕК» не є юридичною особою.

Відповідач - Управління Пенсійного Фонду України в Кіровському районі м. Донецька ( Далі за текстом - УПФУ в Кіровському районі м. Донецька) є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

ВП «Шахта ім. О.О. Скочинського» ДП «ДВЕК» надав до УПФУ в Кіровському районі м. Донецька розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень 2008 року на суму 2 929 148,78 гривень, травень 2008 року на суму 2 980 280,08 гривень (а.с.8-9).

ДП «ДВЕК» за вищевказані періоди сплачував поточні страхові внески наступним чином:

- платіжним дорученням № 3/1000 від 13.06.2008р. на суму 2 077,66 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 33,2% за червень місяць 2008р. (а.с.10);

- платіжним дорученням № 2/1000 від 13.06.2008р. на суму 125,43 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 1,2%% за червень місяць 2008р. (а.с.10);

- платіжним дорученням № 10684 від 19.06.2008р. на суму гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 33,2%% за травень місяць 2008р. (а.с.11);

- платіжним дорученням № 10683 від 19.06.2008р. на суму 66 148,00 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 2 % за травень місяць 2008р. (а.с.11);

- платіжним дорученням № 10866 від 23.06.2008р. на суму 47 072,00 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 2% за травень місяць 2008р. (а.с.12);

- платіжним дорученням № 10887 від 23.06.2008р. на суму 781 395,20 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 33,2% за травень місяць 2008р. (а.с.12);

- платіжним дорученням № 10976 від 24.06.2008р. на суму 992 100,00 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 33,2 %% за травень місяць 2008р. (а.с.13);

- платіжним дорученням № 10975 від 24.06.2008р. на суму 59 600,00 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 2% за травень місяць 2008р. (а.с.13);

- платіжним дорученням № 11000 від 24.06.2008р. на суму 85,58 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 33,2% за травень місяць 2008р. (а.с.14);

- платіжним дорученням № 10999 від 24.06.2008р. на суму 6 062,64 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 2% за травень місяць 2008р. (а.с.14);

- платіжним дорученням № 9349 від 26.06.2008р. на суму 125,43 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 1-2% за червень місяць 2008р. (а.с.15);

- платіжним дорученням № 9352 від 26.06.2008р. на суму 2 077,66 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 33,2 % за червень місяць 2008р. (а.с.15);

- платіжним дорученням № 11616 від 27.06.2008р. на суму 45 000,00 гривень, призначення платежу погашення недоїмки по страховим внескам до ПФУ 33,2% за 2006р., згідно графіка (а.с.16);

- платіжним дорученням № 11772 від 08.06.2008р. на суму 196,62 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 1-2% за червень місяць 2008р. (а.с.17);

- платіжним дорученням № 11773 від 08.06.2008р. на суму 3 257,11 гривень, призначення платежу страхові внески до ПФУ 33,2% за червень місяць 2008р. (а.с.17).

14.07.2008 року УПФУ в Кіровському районі м. Донецька прийнято спірні рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих органом Пенсійного фонду № 1040 та № 1041(а.с.5-6).

Згідно рішення № 1040 УПФУ в Кіровському районі м. Донецька застосовано до

ВП «Шахта ім. О.О. Скочинського» ДП «ДВЕК» штрафні санкції у розмірі 20% на суму 579 527,64 гривень та нараховано пеню у розмірі 147 290,50 гривень.

Згідно рішення № 1041 УПФУ в Кіровському районі м. Донецька застосовано до ВП «Шахта ім. О.О. Скочинського» ДП «ДВЕК» штрафні санкції у розмірі 10% на суму 13 935,45 гривень та нараховано пеню у розмірі 2 269,79 гривень.

Суд погоджується із висновками експертизи з огляду на наступне.

Експертом при дослідженні наданих документів застосовані методи документальної перевірки та зіставлення:

- при документальній перевірці було перевірено повноту та правильність заповнення реквізитів досліджених об'єктів (наявність дати, підпису осіб, показників);

- встановлювалась відповідність операцій з нарахування та стягнення страхових внесків, відображених на рахунках, законодавчим актам і нормативній базі;

- проводилось зіставлення даних бухгалтерської та звітної документації;

- з метою перевірки правильності розрахунків у наданій документації проводився арифметичний підрахунок.

За змістом ст. 1 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону;

страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99р. № 996-ХІУ зобов'язання - заборгованість підприємства, що виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, приведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди.

Відповідно до п.4 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 "Баланс" затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 р. N 87, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 червня 1999 р. за N 396/3689 поточні зобов'язання - зобов'язання, які будуть погашені протягом операційного циклу підприємства або повинні бути погашені протягом дванадцяти місяців, починаючи з дати балансу.

Відповідно до п. 57 цього ж положення у статті "Поточні зобов'язання зі страхування" відображається сума заборгованості за відрахуваннями до пенсійного фонду, на соціальне страхування, страхування майна підприємства та індивідуальне страхування його працівників.

Відповідно до п.11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 «Зобов'язання» поточні зобов'язання серед іншого включають поточну заборгованість за розрахунками з одержаних авансів, за розрахунками з бюджетом, за розрахунками з позабюджетних платежів, за розрахунками зі страхування, за розрахунками з оплати праці.

Таким чином, у зв'язку з тим, що при нарахуванні заробітної плати необхідно здійснювати і нарахування страхових внесків, формується нарахування поточних зобов'язань по страхових внесках, які у подальшому підлягають сплаті.

Відповідно до ст. 14 цього ж Закону страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

Відповідно до п. 1 ст. 15 цього ж Закону платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Згідно з ч.2 ст. 106 цього Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з ч.5 ст. 106 цього Закону за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Згідно з п. 2 ч. 9 ст. 106 цього Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Відповідно до п.10.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року сплата (погашення) пені здійснюється у тому самому порядку, що і недоїмка та фінансові санкції.

У разі, коли страхувальник має несплачені суми недоїмки, пені та фінансових санкцій та здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються шляхом перерозподілу такої сплаченої суми в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення.

При цьому протягом п'яти робочих днів після закінчення базового звітного місяця орган Пенсійного фонду складає повідомлення, у якому міститься інформація про суми розподілу сплачених коштів, за формою згідно з додатком 22 цієї Інструкції, яке надсилається (вручається) такому платнику. При цьому корінець повідомлення залишається в органі Пенсійного фонду.

Повідомлення вважається надісланим (врученим) платнику, якщо його передано посадовій особі юридичної особи або фізичній особі - суб'єкту підприємницької діяльності, адвокату, приватному нотаріусу, під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення. Дата відправлення проставляється на корінці повідомлення.

Відповідно до п.1.30 Закону України «Про платіжні системи та переказ грошей в Україні» платіжне доручення - розрахунковий документ, який містить доручення платника банку або іншій установі - члену платіжної системи, що його обслуговує, здійснити переказ визначеної в ньому суми коштів зі свого рахунка на рахунок отримувача.

Згідно з п.1.4 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національні валюті, яку затверджено Постановою НБУ від 21.01.2004р. № 22 платіжне доручення - розрахунковий документ, що містить письмове доручення платника обслуговуючому банку про списання зі свого рахунку зазначеної суми коштів та її перерахування на рахунок отримувача.

Відповідно до п. 3.8 вказаної Інструкції реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу".

Відповідно до п2 ч.9 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Відповідно до ч.1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

У судовому засіданні відповідач у повному обсязі не довів правомірності прийнятих спірних рішень, а також не довів, що вони прийняті на підставі законодавства, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття цих рішень (ст. 19 Конституції України, ч. 3 ст. 2 КАС України).

Експертом проведено дослідження та складений висновок виходячи із аналізу одного базового звітного періоду, що включає в себе другий базовий звітний період, та оскільки не має можливості визначити розмір та суму нарахованих штрафних санкцій та пені окремо по кожному рішенню, суд приходить до висновку про визнання спірних рішень недійсними повністю.

З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку про задоволення позову Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі «Шахта ім. О.О. Скочинського» до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень № 1040 від 14.07.08 року, № 1041 від 14.07.2008 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в особі «Шахта ім. О.О. Скочинського» до Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про визнання недійсними рішень № 1040 від 14.07.08 року, № 1041 від 14.07.2008 року, - задовольнити.

Визнати недійсними повністю рішення Управління пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька № 1040 від 14.07.08 року, № 1041 від 14.07.2008 року.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 14 квітня 2010 року.

Повний текст постанови складений 19 квітня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Христофоров А.Б.