Постанова від 19.04.2010 по справі 2а-6017/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2010 р. справа № 2а-6017/10/0570

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Крилової М.М.

при секретарі < Призвище секретаря >

при секретарі Гумуржи Т.В.

за участю

представника позивача Кочко В.В.

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Тореза в інтересах держави в особі Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Торезтвердосплав» про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів.

В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що Донецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено порушення відповідачем ст.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок».

Враховуючи достатність обставин уповноважена особа позивача винесла постанову № 682-ДО від 14.12.2009 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою на відповідача накладено штраф у розмірі 225,00 грн.

Разом з тим, штраф у розмірі 225,00 грн. до теперішнього часу відповідачем не сплачений.

Просить стягнути суму штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 225,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин. Про час і місце судового засідання відповідач повідомлявся у встановленому законом порядку. Заяв про відкладення розгляду справи не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що судова повістка відповідачу вручена, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30 жовтня 1996 року N 448/96-ВР (далі - Закон) визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні. Положеннями Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Відповідно до статті 3 Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється у таких формах: прийняття актів законодавства з питань діяльності учасників ринку цінних паперів; регулювання випуску та обігу цінних паперів, прав та обов'язків учасників ринку цінних паперів; реєстрація випусків (емісій) цінних паперів та інформації про випуск (емісію) цінних паперів; контроль за дотриманням емітентами порядку реєстрації випуску цінних паперів та інформації про випуск цінних паперів, умов продажу (розміщення) цінних паперів, передбачених такою інформацією; створення системи захисту прав інвесторів і контролю за дотриманням цих прав емітентами цінних паперів та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; контроль за достовірністю інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, контролюючим органам; встановлення правил і стандартів здійснення операцій на ринку цінних паперів та контролю за їх дотриманням; контроль за системами ціноутворення на ринку цінних паперів; контроль за діяльністю осіб, які обслуговують випуск та обіг цінних паперів; проведення інших заходів щодо державного регулювання і контролю за випуском та обігом цінних паперів.

Статтею 5 Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Нормами статті 6 Закону встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення, затвердженого в установленому порядку.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку розробляє і затверджує з питань, що належать до її компетенції, акти законодавства, обов'язкові для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, учасниками ринку цінних паперів, їх об'єднаннями, контролює їх виконання.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні на інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання дозволів на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів (абз. 14 п. 1 ст. 8 Закону).

Крім того, Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджені рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 р. N 2272 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 р. за N 120/14811, визначають порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів.

Так, розділ VII Правил встановлює, що розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.

Судом встановлено, що Донецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на підставі акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 682-ДО від 02.12.2009 року у відношенні Відкритого акціонерного товариства «Торезтвердосплав» винесена постанова № 682-ДО від 14.12.2009 року, відповідно до якої встановлено порушення відповідачем вимог ст.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», п.3 розділу І, п.10 гл.2 р.ІІ, гл.3 р.ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії № 1591 від 19.12.2006 року, а саме не надання особливої інформації у встановлений строк з приводу порушення справи про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Торезтвердосплав».

Стаття 41 Закону України від 23.02.2006 року № 3480-IV «Про цінні папери та фондовий ринок» встановлює, що особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.

До особливої інформації належать відомості про: прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу; прийняття рішення про викуп власних акцій; факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі; отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента; зміну складу посадових осіб емітента; зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій; рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв; рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу; порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію; рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.

Строки, порядок та форми подання особливої інформації про емітента встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Особлива інформація про емітента є відкритою і оприлюднюється шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття особливої інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

Відповідно до абз.1 п.7 ч.1 ст.11 Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою № 682-ДО від 14.12.2009 року на Відкрите акціонерне товариство «Торезтвердосплав» накладений штраф у сумі 225,00 грн.

Суд вважає, що факт не надання особливої інформації у встановлений строк з приводу порушення справи про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Торезтвердосплав» є встановленим та відповідачем не спростований, застосування позивачем штрафу в розмірі 225,00 грн. суд вважає обґрунтованим.

Однак штраф відповідачем до теперішнього часу не сплачений.

Положення статті 11 Закону встановлюють, що рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Відповідно до п. 9.1. «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», постанову про застосування стягнення за правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також переглянуто за протестом прокурора або за ініціативою Комісії у разі виявлення обставин, які не були відомі під час розгляду справи. Постанову по справі про правопорушення може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до матеріалів справи, відповідач не звертався до позивача зі скаргою з приводу зазначеної постанови, а також не оскаржував її.

Отже, постанова № 682-ДО від 14.12.2009 року про накладання штрафу у розмірі 225,00 грн. на Відкрите акціонерне товариство «Торезтвердосплав» вступила в законну силу, а відповідач самостійно у встановлений строк її не виконав.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач правомірно застосував до відповідача штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 225,00 грн., а тому відсутні будь які підстави у відмові в задоволені позовних вимог.

Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254, п.2-1 розділу 7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора м. Тореза в інтересах держави в особі Донецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Торезтвердосплав» про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів - задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Торезтвердосплав» в доход Державного бюджету України (Управління Державного казначейства в м. Донецьку на р/р 31110106700004, код за ЄДРПОУ 34686537, банк - Управління Державного казначейства у Донецькій області, МФО банку 834016, код бюджетної класифікації 21081100, код виду платежу 101) штрафну санкцію у розмірі 225,00 грн.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Крилова М.М.