Донецький окружний адміністративний суд
про закриття провадження
19 квітня 2010 р. Справа № 2а-1259/10/0570
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Соколової О.А., суддів Ушенко С.В., Логойди Т.В., при секретарі - Шмітько А.В., за участю позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Костенко В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства вугільної промисловості України про визнання наказів №502 від 29.09.08, №105 від 16.03.09 протиправними; скасування дії наказу №07 к/к від 12.01.10 та поновлення її на посаді виконуючої обов'язки директора - голови правління Державного відкритого акціонерного товариства «Інформаційно-обчислювальний центр»,
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Міністерства вугільної промисловості України про визнання наказів №502 від 29.09.08, №105 від 16.03.09 протиправними; скасування дії наказу №07 к/к від 12.01.10 та поновлення її на посаді виконуючої обов'язки директора - голови правління Державного відкритого акціонерного товариства «Інформаційно-обчислювальний центр».
Згідно п.15 ч.1 ст. 3 КАС України до публічної служби відноситься діяльність на державних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
В судовому засіданні судом встановлено, що позивач не займала посаду, яка віднесена до публічної служби в розумінні вказаної норми законодавства.
Вимоги позивача щодо визнання противоправними наказів №502 від 29.09.08, №105 від 16.03.09, як зазначено позивачем у судовому засіданні, заявлені нею до суду оскільки вони стали причиною її звільнення.
Отже суд прийшов до висновку, що вказаний спор регулюються нормами Кодекса законів про працю України та іншими нормативними документами, що регулюють трудові правовідносини.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Враховуючи викладене, вказаний спір не можна віднести до категорії публічно-правових, який повинен вирішуватися адміністративними судами. Він є цивільно-правовим, оскільки витікає з трудових відносин, побудованих на засадах юридичної рівності, вільного волевиявлення, майнової самостійності їх учасників.
Таким чином, оскільки чинним законодавством врегульовано порядок вирішення даної категорії справ шляхом подачі позову в порядку цивільно-процесуального судочинства, позивачу необхідно звернутись до загального суду за місцем проживання.
Відповідно до п.1.ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Наслідки закриття провадження у справі, передбачені ч.3ст.157 КАС України позивачу роз'яснені.
На підставі викладеного, керуючись ст.157 КАС України, суд -
Закрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства вугільної промисловості України про визнання наказів №502 від 29.09.08, №105 від 16.03.09 протиправними; скасування дії наказу №07 к/к від 12.01.10 та поновлення її на посаді виконуючої обов'язки директора - голови правління Державного відкритого акціонерного товариства «Інформаційно-обчислювальний центр».
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарженні та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Після подання заяви про апеляційне оскарження подається апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Головуючий суддя Соколова О. А.
Судді Ушенко С.В.
Логойда Т.В.