Постанова від 16.04.2010 по справі 2а-6989/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2010 р. справа № 2а-6989/10/0570

час прийняття постанови: 10-30

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Смагар С.В.

при секретарі Куранді Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Заступника прокурора Донецької області - прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»

до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», м. Донецьк

про стягнення до бюджету суму штрафу у розмірі 3400 грн.

за участю

прокурора: Вартанової О.М., посвід. № 2970

представників:

від позивача: Соколової В.П., за довір. від 30.01.2010р.

від відповідача: Крікунової Н.М., за довір. від 09.04.2010р.

ВСТАНОВИВ:

Заступником прокурора Донецької області - прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» заявлено позов до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення до бюджету суму штрафу у розмірі 3400 грн.

Підставою стягнення прокурор та представник позивача під час розгляду справи вважають наявність постанови про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 09 липня 2009 року № Д-116 у розмірі 3400 грн., яка не оскаржена відповідачем і фактично сума штрафу не сплачена.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, підстави для неприйняття визнання відповідачем позову у суду відсутні.

Вислухавши у судовому засіданні прокурора, представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Відповідно до статті 361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Заступник прокурора Донецької області - прокурора м. Донецька у даному випадку представляє інтереси держави в суді, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом заявлення вимог про стягнення заборгованості на користь державного бюджету.

Здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу згідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади» від 15 грудня 1999 року № 1573/99, покладено на Міністерство палива та енергетики України, яке є центральним органом державної виконавчої влади.

Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07 серпня 1996 року, державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Відповідно до пункту 3 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07 серпня 1996 року, метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України «Про електроенергетику» державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Крім того, відповідно до частини 5 статті 9 цього Закону Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, у тому числі, давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи.

27 лютого 2009 року державним інспектором з енергетичного нагляду було проведено перевірку виконання припису Інспекції від 05 серпня 2008 року ДК 68 № 270 про усунення порушень законодавства про електроенергетику, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 02/11-0084.

Відповідно до статті 24 Закону України «Про електроенергетику» у разі порушення енергопостачальником, який здійснює постачання електричної енергії на закріпленій території, умов і правил здійснення ліцензованої діяльності з постачання електричної енергії та інших обов'язків, передбачених цим Законом, враховуючи зобов'язання щодо забезпечення захисту прав споживачів електричної енергії та проведення розрахунків за закуплену енергопостачальником електричну енергію, а також із суб'єктом підприємницької діяльності, який здійснює передачу належної енергопостачальнику електричної енергії, Національна комісія регулювання електроенергетики України застосовує до такого енергопостачальника санкції у вигляді штрафу.

Відповідно до частини 3 статті 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику визначається Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312.

Відповідно до пункту 2 цього Положення штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності, в тому числі, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Як встановлено судом, 09 липня 2009 року відповідно до статті 27 Закону України «Про електроенергетику» Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Донецькій області, який є відокремленим підрозділом позивача, що підпорядковується Міністерству палива та енергетики України, була прийнята постанова № Д-116 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 3400 грн. Згідно даної постанови сума штрафу повинна бути сплачена на користь Державного бюджету України, що підтверджує можливість представлення інтересів держави прокурором у даній справі. Сума штрафу не була сплачена відповідачем у справі, так само як і не була оскаржена, що ним не спростовано.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги прокурора підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Заступника прокурора Донецької області - прокурора м. Донецька в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення до бюджету суму штрафу у розмірі 3400 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (83001, м. Донецьк, в. Артема, 63, рахунок 2600000658001 АКБ «ТК Кредит» м. Київ, МФО 322830, ЄДРПОУ 3316179) на користь Державного бюджету України (п/р 31110106700004 УДК у Ворошиловському районі м. Донецька, ГУДКУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686537, одержувач: державний бюджет Ворошиловського району м. Донецька) заборгованість зі штрафу у розмірі 3400 грн.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 16 квітня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Смагар С.В.