07 жовтня 2020 року м. Дніпросправа № 280/2420/20
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Білак С.В. (доповідач), суддів: Олефіренко Н.А., Шальєвої В.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 12.06.2020 року в адміністративній справі №280/2420/20 (суддя у 1 інстанції Артоуз О.О.) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтем» до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Запорізькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
Товариство з обмеженою відповідальністю «Альтем» звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Запорізькій області, в якому просило:
- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: від 02.04.2020 № 1509886/39561625; від 01.04.2020р. №1506759/39561625; від 01.04.2020р. №1506755/39561625;від 01.04.2020р. №1506757/39561625; від 27.03.2020р. №1502437/39561625; від 27.03.2020р. №1502424/39561625; від 27.03.2020р. №1502434/39561625; від 27.03.2020р. №1502452/39561625; від 27.03.2020р. №1502436/39561625;
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, за датою їх подання до реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬТЕМ», а саме: податкову накладну №1 від 03.07.2019р.; податкову накладну №5 від 31.01.2020р.; податкову накладну № 4 від 31.01.2020р.; податкову накладну № 3 від 31.01.2020р.; податкову накладну №3 від 04.10.2019р.; податкову накладну №1 від 25.10.2019р.; податкову накладну №2 від 24.09.2019р.; податкову накладну №1 від 20.11.2019р.; податкову накладну №1 від 12.11.2019р.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що реєстрацію спірних податкових накладних ТОВ «Альтем» безпідставно зупинені, оскільки товариством було подано до контролюючого органу письмові пояснення, а також підтверджуючі документи, однак оскаржуваними рішеннями відмовлено у реєстрації податкових накладних.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 12.06.2020 року адміністративний позов задоволено. Визнано протиправними та скасовано рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: від 02.04.2020 року № 1509886/39561625, від 01.04.2020 року № 1506759/39561625 від 01.04.2020 року № 1506755/39561625, від 01.04.2020 року № 1506757/39561625, від 27.03.2020 року № 1502437/39561625, від 27.03.2020 року № 1502424/39561625, від 27.03.2020 року № 1502434/39561625, від 27.03.2020 року № 1502452/39561625, від 27.03.2020 року № 1502436/39561625. Зобов'язано Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, за датою їх подання до реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю, а саме: податкову накладну №1 від 03.07.2019р., податкову накладну №5 від 31.01.2020р., податкову накладну № 4 від 31.01.2020р., податкову накладну № 3 від 31.01.2020р., податкову накладну №3 від 04.10.2019р., податкову накладну №1 від 25.10.2019р., податкову накладну №2 від 24.09.2019р., податкову накладну №1 від 20.11.2019р., податкову накладну №1 від 12.11.2019р. Стягнуто на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтем» судовий збір у розмірі 18918,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, Головне управління ДПС у Запорізькій області, звернулось з апеляційною скаргою, в якій просило скасувати вищезазначене рішення та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні адміністративного позову.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що спірні рішення про відмову в реєстрації податкової накладної було прийнято останнім у відповідності з приписами чинного законодавства, оскільки позивачем були подані не всі документи, які б підтверджували факт здійснення господарської операції, а саме не було надано первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи.
Справа судом розглянута в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що ТОВ «Альтем» укладено договори поставки товару, а саме: від 04.11.2019р. №НХ-0411/19-6 з ТОВ “НВП ХІМСТАРТ”; від 05.11.2019р. №НХ-0511/19-17 з ТОВ “НВП ХІМСТАРТ”, від 12.09.2019р. №НХ-0912/19-1 з ТОВ “НВП ХІМСТАРТ”, від 09.10.2019р. №НХ-0910/19-4 з ТОВ “НВП ХІМСТАРТ”, від 17.09.2019р. №НХ-1712/19-1 з ТОВ “НВП ХІМСТАРТ”, від 20.04.2018р. №401/18К з ПАТ “Авдіївський коксохімічний завод”; від 20.04.2018р. №401/18К з ПАТ “Авдіївський коксохімічний завод” від 20.04.2018 №401/18К з ПАТ “Авдіївський коксохімічний завод”, від 03.05.2019р. №11410-ЭН з ТОВ “Електроналадка”.
Відповідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України позивачем складено податкову накладну №1 від 03.07.2019р.; податкову накладну №5 від 31.01.2020р.; податкову накладну № 4 від 31.01.2020р.; податкову накладну № 3 від 31.01.2020р.; податкову накладну №3 від 04.10.2019р.; податкову накладну №1 від 25.10.2019р.; податкову накладну №2 від 24.09.2019р.; податкову накладну №1 від 20.11.2019р.; податкову накладну №1 від 12.11.2019р.
Проте, податковим органом реєстрація податкових накладних була зупинена відповідно до п.201.16. ст. 201 Податкового кодексу України, а саме:
податкова накладна №1 від 12.11.2019р. зупинена 26.11.2019р. - відповідає вимогам п.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної;
податкова накладна №1 від 20.11.2019р. зупинена 13.12.2019р. - відповідає вимогам п.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної;
податкова накладна №2 від 24.09.2019р. зупинена 15.10.2019р. - відповідає вимогам п.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної;
податкова накладна №1 від 25.10.2019р. зупинена 13.11.2019р. - відповідає вимогам п.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної;
податкова накладна № від 04.10.2019р. зупинена 30.10.2019р. - відповідає вимогам п.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної;
податкова накладна №1 від 03.07.2019р. зупинена 30.07.2019р. - відповідає вимогам п.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної;
податкова накладна №3 від 31.01.2020р. зупинена 13.02.2020р. - відповідає вимогам п.8 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної;
податкова накладна №4 від 31.01.2020р. зупинена 13.02.2020р. - відповідає вимогам п.8 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної;
податкова накладна №5 від 31.01.2020р. зупинена 13.02.2020р. - відповідає вимогам п.8 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної;
Позивач скористався своїм правом та надав на розгляд Комісії Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено ( перелік документів міститься у скриншотах, які додано до відзиву).
Після опрацювання пакетів документів, комісією прийняті Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної. Підставами для відмови у реєстрації податкових накладних було наступне: По рішенням:
№ 1509886/39561625 від 02.04.2020р. щодо податкової накладної № 1 від 03.07.2019р. - відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; Додаткові відомості: відсутні первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи;
№ 1506759/39561625 від 01.04.2020р. щодо податкової накладної №5 від 31.01.2020р. - відсутні первинні документи, щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; Додаткові відомості: відсутні первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи;
№ 1506755/39561625 від 01.04.2020р. щодо податкової накладної № 4 від 31.01.2020р. - відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; Додаткові відомості: відсутні первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи;
№ 1506757/39561625 від 01.04.2020р. щодо податкової накладної № 3 від 31.01.2019р. - відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; Додаткові відомості: відсутні первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи;
№ 1502437/39561625 від 27.03.2020р. щодо податкової накладної № 3 від 04.10.2019р. - відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; Додаткові відомості: відсутні первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи;
№1502424/39561625 від 27:08.2020р. щодо податкової накладної № 1 від 25.10.2019р. - відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; Додаткові відомості: відсутні первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи;
№1502434/39561625 від 27.03.2020р. щодо податкової накладної № 2 від 24.09.2019р. - відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; Додаткові відомості: відсутні первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи;
№ 1502452/39561625 від 27.03.2020р. щодо податкової № 1 від 20.11.2019р. - відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; Додаткові відомості: відсутні первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи;
№ 1509886/39561625 від 27.03.2020р. щодо податкової накладної №1 від 12.11.2019р. - відсутні первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; Додаткові відомості: відсутні первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначений Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який завтерджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 (далі - Порядок № 1165).
Згідно додатку № 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН затверджено критерії ризиковості платника податку на додану вартість, а саме :
1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.
4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.
5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).
6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.
7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.
8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України визначено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року №520, зареєстрований в Мінюсті України 13.12.2019р. за №1245/34216 (далі - Порядок № 520).
Відповідно до п.2, 3, 4-7, 11 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу .
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності ( УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", “Про електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Пунктом 13 Порядку № 520 визначено, що рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Як вбачається зі змісту спірних рішень про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в ньому проставлено позначки у відповідних пунктах стосовно підстав для відмови у реєстрації податкової накладної, а саме в пункті ненадання платником податку копій документів, а також в пунктах що містить загальний перелік документів, що не були надані, а саме первинні документи щодо постачання /придбання товарів/послуг, зберігання, навантаження/розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури /інвойси, накладні, в приписці до даного пункту, у дужках, зазначено, що документи, які не надано платником необхідно підкреслити.
Поряд з вказаним, в розділі “додаткова інформація” зазначено, що відсутні первинні документи щодо навантаження, розвантаження продукції, складські документи.
Колегія суддів апеляційного суду зазначає, що в силу приписів ст. 961 Цивільного кодексу України, складські документи за своєю правовою природою є документами, які видаються на виконання договору складського зберігання.
Також, документи щодо навантаження, розвантаження продукції за своєю правовою природою є документами на підтверджують тільки факт вчинення таких дій.
Натомість, податкові накладні, за якими були прийняті спірні рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, сформовані на виконання умов договору поставки товару.
В свою чергу, в межах спірних правовідносин, відповідачем не було обґрунтовано, яким чином відсутність документів щодо навантаження, розвантаження продукції та складських документів впливає на реальність здійснення господарської операції та, як наслідок правомірність формування позивачем податкових накладних.
Колегія суддів апеляційного суду зазначає, що саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об'єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов'язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.
Також, за приписами ст. 2 КАС України, які фактично визначають вимоги, зокрема до рішень суб'єктів владних повноважень, визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
В даному випадку, як було встановлено судом, оскаржувані рішення було прийнято відповідачем необґрунтовано, оскільки останнім не було наведено жодних обставин, які б обумовлювали підстави його прийняття та не обґрунтовано, яким чином відсутність документів щодо навантаження, розвантаження продукції та складських документів впливає на реальність господарських операцій.
Таким чином, проаналізувавши встановлені обставини справи у сукупності, суд апеляційної інстанції зазначає, що суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що оскаржувані рішення відповідача про відмову в реєстрації податкових накладних було прийнято з порушенням приписів податкового законодавства, у зв'язку з чим, останні підлягають скасуванню з зобов'язанням Державну податкову службу України зареєструвати подані позивачем податкові накладні.
З урахуванням викладеного суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що судом першої інстанції повно з'ясовані обставин, що мають значення для справи, висновки, викладені у рішенні суду першої інстанції, відповідають обставинам справи, судом першої інстанції правильно застосовано норми матеріального права та норми процесуального права, а тому відсутні підстави для скасування рішення суду першої інстанції.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правильності прийнятого судом першої інстанції судового рішення.
Відповідно до ч.4 ст.243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Керуючись статтями 241-245, 250, 315, 316, 321, 322, 327, 329 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Запорізькій області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 12.06.2020 року в адміністративній справі №280/2420/20 - залишити без задоволення.
Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 12.06.2020 року в адміністративній справі №280/2420/20 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий - суддя С.В. Білак
суддя Н.А. Олефіренко
суддя В.А. Шальєва