Ухвала від 12.07.2007 по справі 8844-2007А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 314

УХВАЛА

12.07.2007

Справа №2-5/8844-2007А

12 липня 2007 року м. Сімферополь Адміністративна

справа №2-5/8844-2007А

За позовом - ТОВ «Фірма Турбо», (м.Ялта, вул.Весняна, 9, кв.21)

До відповідача - Ялтинська міська Рада, (м.Ялта, пл.Радянська,1)

Про визнання противоправним рішення і його скасування.

Суддя М.П.Гаврилюк

представники:

Від позивача - Кромская О.Н., дов. від 10.07.2007 р.

Від відповідача - Низамутдинов М.І., дов. від 16.01.2006 р., Бугло М.В., дов. від 16.02.2007 р., у справі.

Обставини справи:

Позивач - ТОВ «Фірма Турбо», (м.Ялта, вул.Весняна, 9, кв.21) звернувся до Господарського суду до відповідача - Ялтинської міської Ради, (м.Ялта, пл.Радянська,1) з позовом про визнання противоправним та скасування рішення №41 37-ї сесії Ялтинської міської Ради 4 скликання від 14 грудня 2005 р., а також зобов'язати відповідача розглянути заяву про надання дозволу на розробку проекту відводу земельної ділянки 0,0151 га.

Позивач клопотанням від 12.07.2007 р. просить припинити провадження по справі.

Суд вважає, що провадження по справі підлягає закриттю, з огляду на наступне:

Відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

У відповідності з п. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно до п. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Судом встановлено, що спірні правовідносини виникли у зв'язку зі прийняттям відповідачем спірного рішення.

Справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правовідносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України, ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватися адміністративним судом.

Так, відповідачем у даному позові дійсно зазначений суб'єкт владних повноважень, але даний спір не має публічно-правового характеру, оскільки предметом спору у даній справі є право користування спірною земельною ділянкою.

Тобто, між сторонами існує спір про приватне право, що в свою чергу виключає її розгляд в порядку адміністративного судочинства.

Тим, самим суд дійшов висновку, про те, що ці позовні вимоги підлягають розгляду у порядку господарського судочинства.

У відповідності з п. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вищевикладеного та керуючись п. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження по справі

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Гаврилюк М.П.