Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 201
12.07.2007
Справа №2-26/7876-2007А
Суддя господарського суду АР Крим Проніна О. Л. розглянувши матеріали адміністративної справи 12.07.2007р. у судовому засіданні, яке почалося о 11:20, за участю секретаря судового засідання Комєдєва В.В.
За участю представників:
Від позивача - Дронов С.М., голова
Від відповідача - Шрамко М.В., дов. від 09.01.2007р.
Від третьої особи -не з'явилась
Постановив ухвалу по справі №2-26/7876-2006А
За позовом Громадської організації «Сакської міської організації товариства сприяння обороні України» (м. Саки, вул. Трудова, 8)
До відповідача Сакської міської ради (м. Саки, вул. Леніна, 15)
За участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Виконавчого комітету Сакської міської ради (м. Саки, вул. Леінна, 15)
Про скасування рішення
Сутність адміністративної справи:
Позивач - Громадська організація «Сакської міської організації товариства сприяння обороні України» звернувся до господарського суду АР Крим з адміністративним позовом до відповідача - Сакської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Виконавчого комітету Сакської міської ради та просить суд скасувати рішення Сакської міської ради 5 скликання 7 сесії від 24.11.2006р. № 21/6 «Про розгляд протесту прокурора від 21.11.2006р. № 7833/014».
Так, рішенням Сакської міської ради АР Крим від 24.11.2006р. № 21/6 «Про розгляд протесту прокурора від 21.11.2006р. № 7833/014» був задоволений протест Сакського міжрайонного прокурора № 7833/014 від 21.11.2006р. на рішення Виконавчого комітету Сакської міської ради № 137 від 24.02.2006р. «Про правову реєстрацію та оформлення прав власності на об'єкти нерухомості по вул. Трудова, 8 за Громадською організацією «Сакської міської організації товариства сприяння обороні України», рішення Виконавчого комітету Сакської міської ради від 24.02.2006р. № 137 визнано незаконним та скасовано.
Відповідач надав суду відзив на адміністративний позов, відповідно до якого просить суд адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Третя особа в судове засідання не з'явилась, явку своїх представників в судове засідання не забезпечила, про причини відсутності суду не повідомила. Про дату слухання справи повідомлена належним чином.
Крім того, суд вважає за необхідне звернути увагу на наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому цим Кодексом.
Пунктом 1 ч.1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
З наведених норм вбачається, що справою адміністративної юрисдикції може бути такий, переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (декількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовної прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги, приписи такого владного суб'єкта. У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі органи державної влади, місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції відносно іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції, та не повинен вирішуватись адміністративним судом.
Суб'єкт (особа) за нормами Кодексу адміністративного судочинства України вважається суб'єктом владних повноважень лише тоді, коли він у конкретних правових відносинах, у яких виник спір, здійснює владні управлінські функції (владно керує поведінкою інших суб'єктів, а ці суб'єкти підкоряються вимогам та приписам такого владного суб'єкту). У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказаних владних управлінських функцій (відносно іншого суб'єкта, який є учасником спору), такий суб'єкт не знаходиться «при здійсненні владних управлінських функцій», та не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України необхідних ознак суб'єкта владних повноважень.
Як вбачається із наданого позову його предметом є скасування рішення Сакської міської ради 5 скликання 7 сесії від 24.11.2006р. № 21/6 «Про розгляд протесту прокурора від 21.11.2006р. № 7833/014».
Отже, між позивачем та відповідачем виник спір щодо здійснення та оформлення права власності на комунальне майно.
Вказані відносини є цивільними, господарсько - правовими, у яких відповідач - Сакська міська рада є органом місцевого самоврядування, уповноваженим розпоряджатись комунальним майном, а позивач є власником нерухомого майна по вул. Трудова, 8 в м. саки, відповідно до свідоцтва про право власності.
Тобто, уданих відносинах відповідач не здійснювали управлінських функцій у відношенні позивача, вказані особи у даних спірних відносинах є рівними один до одного та не підпорядковуються один одному.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що даний спір не є публічно - правовим, на який, в свою чергу, поширюється компетенція адміністративних судів, а підлягає розгляду у порядку господарського судочинства.
Даний спір має розглядатися відповідно до норм Господарського процесуального кодексу України у порядку господарського судочинства.
Пунктом 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Отже, суд вважає за необхідне застосувати по дійсній справі п. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження по дійсній справі закрити.
Приймаючі до уваги викладене, керуючись п. 1 ст. 157, ст. 165, п. 4 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства , суд -
Провадження по дійсній справі закрити.
Роз'яснити сторонам, що відповідно ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України дійсна ухвала, постановлена за наслідками розгляду питання про дотримання судом предметної підсудності при порушенні провадження по справі може бути оскаржена.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, Ухвала набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, Ухвала вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали направити сторонам та рекомендованою кореспонденцією.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Проніна О.Л.