Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 201
Іменем України
18.07.2007
Справа №2-26/7878-2007
18.07.2007 р. Справа № 2-26/7878-2007
За позовом Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища (м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 198)
До відповідача Рівновської сільської ради (Красногвардійський район, с. Рівне, вул.. Леніна, 2)
Про стягнення 185,43 грн.
Суддя О. Л. Проніна
представники:
Від позивача - Велієв Р. Ш., гол. спец., дов. №01 від 09.01.2007р..
Від відповідача - Шлапак В.П., голова, посвідчення
Сутність спору:
Позивач - Республіканський комітет АР Крим з охорони навколишнього природного середовища звернувся до Господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідача - Рівненської сільської ради та просить суд стягнути з відповідача збиток в сумі 185,43 грн. на користь держави, у дохід державного бюджету Красногвардійського району.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач своїми діями порушив ст.. 21 Закону України «Про відходи», ст.. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», в результаті чого державі спричинений збиток на суму 185,43 грн.
В судовому засіданні позивач надав суду заяву про уточнення позовних вимог та просить суд стягнути з відповідача Рівновської сільської ради збиток в сумі 185,43 грн на користь держави, до бюджету Рівновської сільської ради Красно гвардійського району.
Вказана заява прийнята судом до розгляду.
Розглянувши матеріали справи, заслухав представників позивача та відповідача, суд -
30.11.2006р. Управлінням екологічної інспекції Західно - Кримського регіону Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища була проведена перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства Рівновської сільською радою, за наслідками якої був складений акт № 309 від 30.11.2006р.
Зі змісту зазначеного акту вбачається, що у ході перевірки було виявлено, що при обстеженні санітарно - екологічного стану території села Новоникольське встановлено несанкціоноване складування ТПВ у невстановленому місці, за домоволодінням по вул.. красно польська. Площа засміченої ділянки складає 10 кв.м., об'єм 3 м.куб. Природоохоронні заходи на 2006 рік сільською радою не вживались.
Зазначене підтверджується Протоколом №005562 про адміністративне правопорушення від 30.11.2006р. та Постановою про накладення адміністративного стягнення від 01.12.2006р. за №05562-027/821 стосовно Євсюкова В.В.
Відповідач у порушення вимог ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України доказів щодо оскарження, скасування вищенаведених протоколу та Постанови суду на час розгляду справи суду не надав.
Згідно ст. 1 Закону України «Про відходи» відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення. Місцем зберігання відходів є місце тимчасового розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (до їх утилізації чи видалення).
Відповідно ст. 21 Закону України «Про відходи» до компетенції органів місцевого самоврядування при організації звалищ сміття відноситься виконання вимог законодавства про відходи, розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, організація збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів, затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням, а також вжиття заходів для стимулювання суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами.
Відповідно ст. 33 Закону України «Про відходи» зберігання та видалення відходів здійснюються відповідно до вимог екологічної безпеки та способами, що забезпечують максимальне використання відходів чи передачу їх іншим споживачам (за винятком захоронення). При цьому, зазначеною статтею передбачено, що на кожне місце чи об'єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об'єктів зберігання чи видалення і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об'єктів.
Крім того, відповідно ст. 33 Закону України «Про відходи» забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів на території міст та інших населених пунктів.
На підставі викладеного, Республіканським комітетом АР Крим з охорони навколишнього природного середовища була розрахована сума збитків на підставі Методики визначення розмірів збитків, обумовленого забрудненням та засміченням земельних ресурсів при порушенні природоохоронного законодавства, затвердженої наказом Міністерства екобезпеки України від 27.10.1997р. №171 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 05.05.1998р. за №258/2715 та на підставі довідки виз від 27.01.2006р. №135/10-19 про розмір грошової оцінки земель.
Зазначена Методіка є обов'язковою для органів, які здійснюють контроль за дотримання природоохоронного законодавства.
Розрахунки позовних вимог надані за виявленні звалення сміття на території Рівновської сільської ради у розмірі 185,43 грн., у зв'язку з чим, суд вважає, що розмір позовних вимог підтверджується наданими суду розрахунками збитків, завданих земельним ресурсам, в результаті організації несанкціонованих звалищ сміття.
За такими обставинами позовні вимоги з дійсного позову підлягають задоволенню у повному обсязі.
Витрати по оплаті держмита та інформаційно-технічному забезпеченню судового процесу покладаються на відповідача у відповідності зі ст.49 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 25, 49, 82-84 Господарського Процесуального Кодексу України, суд -
1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Рівновської сільської ради (Красногвардійський район, с. Рівне, вул.. Леніна, 2, банківські реквізити невідомі) у дохід місцевого бюджету Рівновської сільської ради Красногвардійського району (одержувач: Державний бюджет Рівновської сільської ради, 24062100, банк одержувача: ГУ Державного казначейства України в АР Крим, м. Сімферополь, рахунок № 33113331700131, МФО 824026, ЗКПО 34740494, збиток з екології) 185,43 грн.
3. Стягнути з Рівновської сільської ради (Красногвардійський район, с. Рівне, вул.. Леніна, 2, банківські реквізити невідомі) у доход державного бюджету України (код платежу 22090200, одержувач -держбюджет м. Сімферополя, р/р 31115095700002 у банку одержувача Управління Держказначейства в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, одержувач: Держбюджет м. Сімферополя, ЗКПО 34740405) держмито в сумі 102,00 грн.
4. Стягнути з Рівновської сільської ради (Красногвардійський район, с. Рівне, вул.. Леніна, 2, банківські реквізити невідомі) на користь ДП «Судовий інформаційний центр», (Одержувач: 22050000 Державний бюджет м. Сімферополя, р\р 31218259700002 в УДК в м. Сімферополі ГУ ДКУ в АР Крим, ЗКПО 34740405, МФО 824026, призначення платежу: За інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в Господарському суді АР Крим) 118,00 грн. витрат по інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.
Видати накази після вступу рішення у закону чинність.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Проніна О.Л.