Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
про прийняття до розгляду
"12" жовтня 2020 р. справа № 520/11224/2020
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Севастьяненко К.О., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Чугуївської районної державної адміністрації Харківської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_1 , в порядку адміністративного судочинства заявив вимоги про: 1) визнання протиправною відмову, оформлену листом Управління соціального захисту населення Чугуївської районної державної адміністрації Харківської області від 30.06.2020 р. №Д-61-02; 2) зобов'язання Управління соціального захисту населення Чугуївської районної державної адміністрації Харківської області (ідентифікаційний код - 03196713, місцезнаходження; 63503,Харківська обл., м. Чугуїв, вул. Старонікольська, буд. 35 нарахувати та виплати ОСОБА_1 , рнокпп НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , одноразову грошову допомогу до 5 травня за 2020 рік відповідно ст. 13 ЗУ «Про статус ветеранів, гарантії їх правового захисту» виходячи з восьми мінімальних пенсій за віком та з урахуванням різниці, яка була фактично виплачена у цей період.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу справ між суддями та на підставі розпорядження керівника апарату суду від 07.10.2020 р. № 03-05/60, головуючим суддею по справі № 520/11224/2020 визначено суддю Севастьяненко К.О.
Статтею 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 2 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про прийняття вказаної справи до свого провадження та розглядом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 31.08.2020 зупинено провадження в адміністративній справі №520/11224/2020 до набрання законної сили рішенням Верховного Суду в зразковій справі № 440/2722/20.
Відповідно до ч.1-3 ст. 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
В силу вимог статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України зупинення провадження у справі є правом суду, а не його обов'язком.
Суд зазначає, що оцінка правовідносин, що скалились вже була надана в рішенні Конституційного Суду України у своєму від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 та в рішенні Конституційного Суду України від 27.02.2020 у справі 1-247/2018 (3393/18).
За юридичною позицією Конституційного Суду України "встановлення пільг ветеранам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону № 3551, є одним із засобів реалізації державою конституційного обов'язку щодо забезпечення соціального захисту осіб, які захищали Батьківщину, її суверенітет і територіальну цілісність, та членів їхніх сімей. Держава не може в односторонньому порядку відмовитися від зобов'язання щодо соціального захисту осіб, які вже виконали свій обов'язок перед державою щодо захисту її суверенітету і територіальної цілісності. Невиконання державою соціальних зобов'язань щодо ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону № 3551, підриває довіру до держави. Соціальний захист ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону № 3551, спрямований на забезпечення їм достатнього життєвого рівня. Обмеження або скасування пільг для ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону № 3551, без рівноцінної їх заміни чи компенсації є порушенням зобов'язань держави щодо соціального захисту осіб, які захищали Вітчизну, та членів їхніх сімей. У разі зміни правового регулювання набуті вказаними особами пільги чи інші гарантії соціального захисту повинні бути збережені із забезпеченням можливості їх реалізації. Обмеження або скасування таких пільг, інших гарантій соціального захисту можливе лише у разі запровадження рівноцінних або більш сприятливих умов соціального захисту" (абзаци другий, третій пункту 5 мотивувальної частини Рішення від 18 грудня 2018 року № 12-р/2018).
Оскільки предметом розгляду в даній справі є захист соціальних прав, суд вважає за можливе поновити провадження у справі.
Керуючись ст.ст.31, 35, 236, 237 КАС України, суд, -
Прийняти до провадження адміністративну справу.
Поновити провадження на стадії якій його було зупинено.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://adm.hr.court.gov.ua/sud2070/ на Офіційному веб-порталі судової влади України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Севастьяненко К.О.