Справа № 420/3006/20
16 жовтня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потоцької Н.В.
розглянувши у загальному позовному провадженні (у письмовому провадженні) питання про закриття підготовчого провадження,-
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бейтон» в якому позивач просить:
стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бейтон» (код ЄДРПОУ 41787541) а саме, з усіх відкритих рахунків в банках, обслуговуючих товариство, суму заборгованості по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 13 799 386 грн. 01 коп. на бюджетний рахунок №ІІА578999980313080029000015008, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 38016923, отримувач коштів УК у м. Одесі /Приморський р-н/14060100.
Ухвалою суду від 08.04.2020 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 27.04.2020 року.
Ухвалою суду від 08.04.2020 року провадження у справі зупинено до завершення обмежувальних протиепідемічних заходів.
Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання 20.07.2020 року провадження у справі поновлено.
Ухвалою суду від 02.10.2020 року продовжено строк для проведення підготовчого провадження на 30 днів.
Сторони у підготовче засідання 15.10.2020 року не з'явилися.
Засобами електронної пошти за вхід. №ЕП/173/10/20 від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника в порядку письмового провадження.
З огляду на викладене суд вважає за необхідне вирішити питання щодо закриття підготовчого засідання по справі.
У підготовчому засіданні судом:
Оголошено склад суду, а також прізвище секретаря судового засідання; з'ясовано наявність підстав для відводів. Відводів не заявлено.
З'ясовано, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом, чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових та електронних доказів за їх місцезнаходженням; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання; вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Заяв про забезпечення позову від учасників справи не надходило.
Заяв та клопотання з процесуальних питань від учасників справи не надходило.
Судом встановлено порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються, під час розгляду справи по суті.
Відтак, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження у адміністративній справі та призначення справу до розгляду по суті, з визначенням дати, часу і місця проведення судового засідання для розгляду справи по суті.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 173 КАС України, підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
З метою забезпечення всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення даної адміністративної справи протягом розумного строку в порядку підготовки справи до судового розгляду судом здійснено необхідні підготовчі дії, передбачені ч. 2 ст. 180 КАС України.
Відповідно до пункту 3 частини другої статті 183 Кодексу адміністративного судочинства України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» визначено:
« 2. Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення (далі - окремі адміністративно-територіальні одиниці регіону) встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (далі - рівень епідемічної небезпеки).
3. Рівень епідемічної небезпеки встановлюється за результатом оцінки епідемічних показників та визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua).
4. “Жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.
Рівень епідемічної небезпеки може змінюватися для всієї території регіону або території окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону.
В регіоні, щодо якого відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовуються протиепідемічні заходи, передбачені для “зеленого” рівня епідемічної небезпеки…
6. Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій раз на сім днів приймає рішення про встановлення на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону рівня епідемічної небезпеки “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”.
Рішення про послаблення “червоного”, “помаранчевого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуто раніше ніж через 14 днів з дня встановлення такого рівня епідемічної небезпеки».
Протоколом № 35 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 9 жовтня 2020 року визначено:
« 2. Встановити з 00 годин 00 хвилин 12 жовтня 2020 р. «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення СОVID-19 у, зокрема, Одеській області - у містах Одесі, Біляївці, Ізмаїлі, Чорноморську, Теплодарі та у Березівському, Овідіопольському, Подільскому, Татарбунарському районах».
Згідно п. 14.1 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020 року, на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки, забороняється, зокрема, проведення масових (спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 220 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід.
При цьому, площа залу судових засідань №25, який закріплено за суддею ОСОБА_1 становить 33,2 кв.м., а отже, дозволяє одночасне перебування в залі не більше 3-х осіб.
Разом з цим, учасниками даної справи є позивач (його представник), відповідач (його представник).
Тобто, при розгляді справи до судового засідання можуть з'явитись що найменше по одному представнику від кожної сторони (тобто 2 особи).
Окрім того, слід враховувати також склад суду: головуючого суддю у справі та секретаря судового засідання (2 особи).
Таким чином, при розгляді справи необхідно забезпечити можливість одночасного перебування у приміщенні зали №25 площею 33,2 кв.м. 4 осіб, що буде суперечити вимогам п. 14.1 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020 року.
Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Реалізація права на життя не можлива без реалізації права на здоров'я. Адже нормальне біологічне та соціальне функціонування людини не можливе без здоров'я. Реалізація права на життя у повному об'ємі можливо лише при гарантуванні права на здоров'я.
Право на життя захищається у ст. 2 Конвенції. При цьому згідно зі сталою практикою ЄСПЛ це право вважається порушеним не тільки у разі позбавлення життя, але і при серйозних пошкодженнях організму людини, які не спричинили його смерть, але представляли серйозну загрозу його життю. Держава повинна не тільки утримуватися від умисного позбавлення людини життя, але і дотримуватися позитивного зобов'язання захищати життя людини від посягань третіх осіб або від ризику хвороби, яка може спричинити смерть.
Зважаючи на вищевикладене та клопотання представника позивача, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, задля захисту життя та здоров'я учасників справи, суд дійшов висновку про продовження розгляду справи в порядку письмового провадження.
керуючись ст. ст.173,179-180, 182-183, 256, 294 КАС України, суд, -
Закрити підготовче провадження по адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бейтон» про стягнення податкового боргу.
Продовжити розгляд справи №420/3006/20 в порядку письмового провадження.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Головуючий суддя Потоцька Н.В.