Рішення від 15.10.2020 по справі 580/2583/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2020 року справа № 580/2583/20

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Білоноженко М.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Черкаській області", Міністерства внутрішніх справ України про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

14.07.2020р. до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовною заявою до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області" (далі - відповідач 1), Міністерства внутрішніх справ України (далі - відповідач 2), в якій, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 22.07.2020р. просить:

- визнати протиправними дії Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Черкаській області" та зобов'язати їх направити на розгляд до Міністерства внутрішніх справ України матеріали щодо призначення (перерахунку) пенсії пенсіонеру МВС ОСОБА_1 станом на 05.03.2019р.;

- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019р. відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" , із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 05.03.2019р. перерахунку основного розміру пенсії.

В обгрунтування позовних вимог, викладених у позовній заяві, зазначено, що з 05.03.2019р.- дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсії позивача, призначеної згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати особа має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ. Крім того, зазначено, що відповідно до Положення №878, до повноважень Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області" належить направлення на розгляд уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерів ОВС. В зв'язку із зазначеним позовні вимоги вважає обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 27.07.2020р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

13.08.2020р., в межах строку встановленого судом, до суду від представника Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Черкаській області" надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого позовні вимоги не обгрунтовані та зазначено про доцільність відмови в їх задоволенні. В обгрунтування заперечень проти задоволення позовних вимог представником зазначено, що позивач 16.10.2019р. звернувся із проханням проведення перерахунку пенсії, при цьому заявлені в даному адміністративному позові вимоги не були предметом звернення позивача, а предмет спору у частині направлення до МВС України матеріалів не виникав.

17.08.2020р. від Міністерства внутрішніх справ України до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник просив відмовити в задоволенні позову, зазначивши при цьому, що позивач звертався із заявою про виготовлення довідки до Головного управління Національної поліції України в Черкаській області, при цьому позивачем не надано до суду жодних доказів звернення позивача а ні до Державної установи "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Черкаській області" ні до МВС України із вимогами, що стали предметом даного спору. Крім того зазначено, що уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення на підставі списків від Головних управлінь Пенсійного фонду України, відтак вважає заявлені позовні вимоги передчасними та необґрунтованими.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення учасників справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких грунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію по інвалідності призначену відповідно до вимог Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”.

16.10.2019р. позивач звернувся із заявою до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області” в якій просив провести перерахунок грошового забезпечення та видати Довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), а також направити таку довідку до Головного управління Пенсійного фонду в Черкаській області.

23.10.2019р. Державна установа “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області” листом № 33/44/1-Б-26/8-07-0 повідомлено позивача про відсутність підстав для виготовлення довідки для перерахунку пенсії позивача.

06.02.2020р. позивачем направлено заяву до ГУ НП України в Черкаській області, в якій просив повідомити про середній розмір нарахованого та виплаченого грошового забезпечення по посаді слідчого районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області станом на 01.01.2018р. та направити довідку про розмір грошового забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області для здійснення перерахунку пенсії.

27.02.2020р. ГУ НП України в Черкаській області листом №37/Б-13/01-2020 повідомило позивача, що посада “слідчого районного відділу поліції” відсутня, в зв'язку із чим надати запитувану інформацію неможливо. Зазначено, що ГУ НП України в Черкаській області може надати інформацію по грошовому забезпеченню поліцейського по посадах передбачених штатним розписом ГУНП.

Вважаючи дії відповідача 1 протиправними, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

У ч. 1 ст. 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України визначає Закон України від 09.04.1992р. №2262-XII “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон №2262-ХІІ).

Статтею 63 Закону №2262-ХІІ (у редакції з 1 січня 2017 року) визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій. На підставі частин 1, 2 цієї статті перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбачених цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, яка набрала чинності 02.12.2015р. (далі - Постанова №988), встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (у редакції станом на час перерахунку позивачу пенсії) (далі - Постанова №103) постановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”.

Тому збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром є більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015р.

Отже, моментом виникнення права на перерахунок пенсії згідно з ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, яке згідно з нормами Постанови №988 відбулось з 01 січня 2016 року.

На підставі п.7 Постанови №103 (у редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) доручено Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству юстиції, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній фіскальній службі, Національній гвардії, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45).

Пунктами 2, 3 Порядку №45 (у редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п'ятим і сьомим цього пункту) - МВС.

Оскільки позивач звільнений з органів внутрішніх справ, на підставі вказаних норм, довідка для перерахунку пенсії видається відповідним уповноваженим органом МВС.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2018р. № 760 затверджено Інструкцію про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та з інших соціальних питань (далі - Наказ МВС №760).

Пунктом 3 Розділу І Наказу МВС № 760 встановлено, що уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України) та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.

Наказом МВС України від 25.02.2019р. №129 «Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій» таким уповноваженим органом визначено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС.

Наказом Міністерства внутрішніх справ від 23.12.2019р. №1088 «Про внесення змін до Структури апарату Міністерства внутрішніх справ України» Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України реорганізовано у Департамент персоналу МВС України.

Отже, функції з підготовки та оформлення довідок про розмір грошового забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ належать саме вказаному уповноваженому підрозділу МВС.

Міністерство внутрішніх справ України листом від 25.02.2019р. №2537/05/22-2019 “Про передачу функцій з питань пенсійного та соціального забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ” повідомило ліквідаційні комісії ГУМВС, УМВС України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі про те, що на виконання пунктів 31, 32, 33 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015р. № 878, та з метою забезпечення своєчасного та якісного обслуговування пенсіонерів органів внутрішніх справ, відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25.09.2018 № 787 “Про організаційно-штатні зміни у МВС” при територіальних медичних об'єднаннях Міністерства внутрішніх справ України по областях та місту Києву створені сектори із соціально-гуманітарних питань. До функцій вказаного сектору належить надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС.

Враховуючи, що до функцій сектора із соціально-гуманітарних питань належить лише направлення на розгляд до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, державна установа «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області» не уповноважена видавати нові довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.

При вирішенні даного спору по суті, суд зазначає наступне.

Як вже встановлено судом, 16.10.2019р. позивач звернувся із заявою до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області” в якій просив провести перерахунок грошового забезпечення та видати Довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), а також направити таку довідку до Головного управління Пенсійного фонду в Черкаській області.

Разом з тим, суд зазначає, що до функцій сектора із соціально-гуманітарних питань Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області” належить лише направлення на розгляд до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, при цьому з аналізу змісту положень вищевказаних підзаконних актів вбачається, що державна установа «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області» не уповноважена видавати нові довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.

Оскільки позивач у заяві від 16.10.2019р. не ставив питання щодо направлення на розгляд до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсії позивача, а просив видати довідку для перерахунку пенсії позивача, судом не вбачається у діях державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Черкаській області», за наслідками розгляду заяви позивача від 16.10.2019р., ознак протиправності, оскільки до її повноважень не належить видача нових довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.

З урахуванням зазначеного, вбачається що позивач просить визнати протиправними дії та зобов'язати відповідача 1 вчинити дії на предмет яких позивач до відповідача 1 не звертався.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання Міністерства внутрішніх справ України подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019р., суд зазначає, що 06.02.2020р. позивачем направлено заяву до ГУ НП України в Черкаській області, в якій просив повідомити про середній розмір нарахованого та виплаченого грошового забезпечення по посаді слідчого районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області станом на 01.01.2018р. та направити довідку про розмір грошового забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області для здійснення перерахунку пенсії.

При цьому жодних доказів звернення позивача саме до Міністерства внутрішніх справ України із заявою про видачу нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019р., що стало предметом розгляду даної справи до матеріалів справи не додано, як і не додано доказів отримання позивачем відмови від Міністерства внутрішніх справ України у видачі такої довідки.

З урахуванням зазначеного, вбачається що позивач просить визнати протиправними дії та зобов'язати відповідачів вчинити дії на предмет яких позивач до відповідачів не звертався.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Гарантоване ст. 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб порушення, про яке стверджує позивач, було обґрунтованим. Таке порушення прав має бути реальним, стосуватися індивідуально виражених прав або інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

В силу положень ч. 1 та ч. 2 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

З системного аналізу зазначених правових норм вбачається, що підставою адміністративного позову є обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, доводить факт порушення своїх прав.

При цьому, предметом позову є певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

В той же час, адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин; вирішуючи спір суд повинен встановити, що у зв'язку з прийнятим рішенням, вчиненням дії чи допущенням бездіяльності суб'єктом владних повноважень порушуються права, свободи чи інтереси особи у сфері публічно-правових відносин; при цьому, обставини дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач.

Суд зазначає, що при зверненні до суду позивачу необхідно обирати такий спосіб захисту, який би міг відновити його становище та захистити порушене, на його думку право. Застосування конкретного способу захисту права залежить як від змісту суб'єктивного права, за захистом якого звернулась особа, так і від характеру його порушення. З цією метою суд повинен з'ясувати характер спірних відносин (предмет та підстави позову), характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб.

З огляду на зазначене, вирішуючи спір, суд повинен встановити, чи є відповідне право або інтерес порушеним (встановити факт порушення). З цією метою суд повинен з'ясувати характер спірних правовідносин сторін (предмет та підставу позову), характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб.

При цьому, відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту є підставою для прийняття судом рішення про відмову у задоволенні позову.

Як вище зазначалось судом, доказів відмови Міністерством внутрішніх справ України у здійсненні дій, що стали предметом спору безпосередньо щодо позивача, до матеріалів справи не додано, як і не додано доказів звернення до відповідача 2 з приводу вчинення таких.

Оскільки відповідачем в межах досліджуваних правовідносин не приймалось будь-яких рішень, не було допущено бездіяльність або не вчинялося дій, які б впливали на права та інтереси позивача, враховуючи недоведеність позивачем обставин порушеного права, суд вважає відсутніми підстави для задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог належить відмовити.

Відповідно до ст. 139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст. 2, 5, 6, 14, 77, 241-246, 255, 263, 295. КАС України суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову - відмовити.

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України через суд першої інстанції до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень та частини 3 Розділу VI Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя М.А. Білоноженко