Справа № 560/2822/20
15 жовтня 2020 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Шевчук О.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Ізяславської районної ради про скасування рішень,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Ізяславської районної ради про скасування рішення від 31 травня 2018 року №3 п.5,6,7,8,9 тридцять третьої позачергової сесії Ізяславської районної ради сьомого скликання та рішення №14 п.5,6,7,8,9 п'ятдесят другої сесії Ізяславської районної ради сьомого скликання.
Згідно п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; а також відомі позивачу: реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відмові позивачу), номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Всупереч вказаним вимогам, позивачем в реквізитах позовної заяви не зазначено реєстраційного номера облікової картки платника податків позивача.
Відповідно до пунктів 4, 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач, звертаючись до суду із позовною заявою про скасування рішення від 31 травня 2018 року №3 п.5,6,7,8,9 тридцять третьої позачергової сесії Ізяславської районної ради сьомого скликання та рішення №14 п.5,6,7,8,9 п'ятдесят другої сесії Ізяславської районної ради сьомого скликання, вказує на порушення номативно-правових актів при прийнятті оскаржуваних рішень, а також на порушення інтересів територіальної громади в цілому та позивача зокрема. При цьому, не конкретизує в чому полягає його порушене право чи інтерес.
За змістом пункту 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В позовній заяві позивач не зазначив щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів.
Частиною 4 статті 161 КАС України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідно ч.ч.1,2 ст.80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Суддя встановив, що позивачем до позовної заяви не долучено належним чином завірених копій оскаржуваних рішень, а також доказів його звернень до Ізяславської районної ради та отримання відмови у їх надані.
Також позивачем не надано доказів на підтвердження того, що у 2018 році він був депутатом Ізяславської районної ради.
Враховуючи дату винесення спірних рішень Ізяславської районної ради 31.05.2018 та дату звернення до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою про оскарження зазначених рішень 04.06.2020 року, суддя вважає, що до суду позивач звернувся з порушенням строку звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, визначеного статтею 122 КАС України.
Відповідно до частини 6 статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Оглядом позовної заяви, суддя встановив, що у позовній заяві позивач не вказав жодних причин поважності пропуску строку звернення до адміністративного суду з вказаним позовом, та не надав докази на їх підтвердження.
Наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду визначені статтею 123 КАС України.
У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин адміністративний позов належить залишити без руху. Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем протягом десяти днів з моменту отримання копії вказаної ухвали шляхом подання суду:
1) зазначення у позовній заяві реєстраційного номера облікової картки платника податків позивача;
2) правове обґрунтування порушення прав та інтересів позивача оспорюваними рішеннями Ізяславської районної ради, із наданням суду належних та допустимих доказів;
3) відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів;
4) доказів на підтвердження того, що позивач у 2018 році був депутатом Ізяславської районної ради;
5) доказів звернення до Ізяславської районної ради про отримання оспорюваних рішень та отримання відмови у їх отриманні;
6) заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску.
7) оригіналу позовної заяви з додатками та її копії з додатками для відповідача.
Керуючись статтями 122,123, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 , залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяО.П. Шевчук