Дата документу 03.06.2020
Справа № 334/1217/20
Провадження № 3/334/781/20
03 червня 2020 року, суддя Ленінського районного суду м.Запоріжжя Ісаков Дмитро Олександрович, розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка працює головним бухгалтером КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 9», зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
04 березня 2019 року головним державним ревізором-інспектором відділу позапланових перевірок ризикових платників, збору податкової інформації правління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Запорізькій області ОСОБА_2 був складений протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого, при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 9», код ЄДРПОУ 38969615, розташованого за адресою: м.Запоріжжя, вул. Дудикіна, буд. 6, директором якого є ОСОБА_3 було встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, а саме порушено:
п.181.1 ст. 181, п.183.2 т.183 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року, в частині несвоєчасної реєстрації платником податку на додану вартість у контролюючому органі;
пп.16.1.3 п.16.1 ст. 16, п.49.2, пп. 49.18.1 п.49.18 ст. 49, п. 203.1 ст.203 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року, в частині неподання податкової декларації з податку на додану вартість за лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2019 року;
п.187.1 ст. 187, п.202.1 ст. 202 Податкового кодексу України, внаслідок чого занижено податкові зобов'язання на загальну суму 16921 грн., в тому числі за лютий 2019 - 532 грн., березень 2019 - 3979 грн., квітень 2019 року - 671 грн., травень 2019 - 840 грн., червень 2019 - 4791 грн., липень 2019 - 2148 грн., серпень 2019 - 1566 грн., вересень 2019 - 1257 грн., жовтень 2019 - 1097 грн., листопад 2019 - 40 грн.
Детально зміст порушення викладений в акті документальної позапланової виїзної перевірки від 21.02.2020 року № 72/08-01-05-09/38969615 з метою встановлення своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість за період з 01.01.2019 року по 19.11.2019 року відповідно до затвердженого плану документальної перевірки.
Порушено вимоги ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, подала до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, визначеного ст. 38 КУпАП.
Крім того, посилалась на те, що вона почала виконувати обов'язки головного бухгалтера КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 9» лише з 16.09.2019 року, відповідно до наказу № 385к/тр від 12.09.2019 року та з 12.11.2019 року її було переведено з посади заступника головного бухгалтера на посаду головного бухгалтера, що підтверджується копіями каказів.
Таким чином більшість періодів в яких не були подані податкові декларації не мають жодного відноше6ння до ОСОБА_1 .
В порушення вимог ч.1 ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, коли нею вчинене інкриміноване адміністративне правопорушення, в чому полягає суть правопорушення відповідно до диспозиції ч.1 ст. 163-1 КУпАП та склад зазначеного правопорушення відповідно до положень ч.1 ст. 9 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, оцінивши всі надані докази в сукупності, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП, встановлено порядок з'ясування обставин при розгляді справи про адміністративне порушення, а саме чи було вчинено адміністративне порушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, що 04 березня 2019 року головним державним ревізором-інспектором відділу позапланових перевірок ризикових платників, збору податкової інформації правління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Запорізькій області ОСОБА_2 був складений протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого, при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 9», код ЄДРПОУ 38969615, розташованого за адресою: м.Запоріжжя, вул. Дудикіна, буд. 6, директором якого є ОСОБА_3 було встановлено порушення порядку ведення податкового обліку, а саме порушено:
п.181.1 ст. 181, п.183.2 т.183 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року, в частині несвоєчасної реєстрації платником податку на додану вартість у контролюючому органі;
пп.16.1.3 п.16.1 ст. 16, п.49.2, пп. 49.18.1 п.49.18 ст. 49, п. 203.1 ст.203 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року, в частині неподання податкової декларації з податку на додану вартість за лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2019 року;
п.187.1 ст. 187, п.202.1 ст. 202 Податкового кодексу України, внаслідок чого занижено податкові зобов'язання на загальну суму 16921 грн., в тому числі за лютий 2019 - 532 грн., березень 2019 - 3979 грн., квітень 2019 року - 671 грн., травень 2019 - 840 грн., червень 2019 - 4791 грн., липень 2019 - 2148 грн., серпень 2019 - 1566 грн., вересень 2019 - 1257 грн., жовтень 2019 - 1097 грн., листопад 2019 - 40 грн.
Детально зміст порушення викладений в акті документальної позапланової виїзної перевірки від 21.02.2020 року № 72/08-01-05-09/38969615 з метою встановлення своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість за період з 01.01.2019 року по 19.11.2019 року відповідно до затвердженого плану документальної перевірки.
ОСОБА_1 ставить у провину вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Разом з тим, в протоколі зазначено, що посадова особа директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 9» ОСОБА_3 вчинила порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку …
В подальшому зазначено: особа яка притягається до адміністративної відповідальності: головний бухгалтер КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 9» ОСОБА_1 .
Таким чином не зрозуміло яку саме особу притягнуто до адміністративної відповідальності.
Крім того, протокол № 141 складений 04.03.2019 року, тоді як акт перевірки № 72/08-01-05-09/38969615 складений 21.02.2020 року.
З протоколу про адміністративне правопорушення неможливо зробити висновок про об'єктивну сторону правопорушення, тобто яке саме порушення податку ведення податкового обліку було допущено та якою особою.
Посадова особа, яка склала протокол посилається у протоколі, що детально зміст порушення викладений в акті № 72/08-01-05-09/38969615 від 21.02.2020 року.
Втім, до матеріалів справи додано аркуші акту № 1, 14, 15.
Виходячи з положень ст.ст. 8, 62 Конституції України дотримання принципу верховенства права є однією з підвалин демократичного суспільства. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Вина є одним з елементів суб'єктивної сторони будь-якого правопорушення, а тому юридична відповідальність за загальним правилом можлива лише при винному вчиненні забороненого діяння чи бездіяльності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, а тому провадження по справі підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.
Керуючись статтями: 221, 247 ч.1 п.1, 245, 252, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ст. 163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративне правопорушення - закрити у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в Запорізький апеляційний суд протягом десяти днів.
Суддя: Ісаков Д.О.