Дата документу 16.10.2020
Справа № 334/5768/20
Провадження № 1-кс/334/2106/20
16 жовтня 2020 року слідчий суддя Ленінського районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого ВР ЗСТ СВ Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12020080050002747 від 08.10.2020 про арешт майна -
09.10.2020, слідчий ВР ЗСТ СВ Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про арешт майна, а саме: автомобіля «HONDA JAZZ», реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Клопотання обґрунтоване наступним, так 08.10.2020 близько 15 год. 10 хв. водій ОСОБА_4 керуючи автомобілем «HONDA JAZZ», реєстраційний номер НОМЕР_1 , здійснюючи рух по проїзній частині вул. Покровська, зі сторони пр. Соборного в напрямку Прибережної магістралі, наблизившись до перехрестя з вул. Святого Миколая, почала виконувати маневр лівого повороту в напрямку вул. Базарної, під час якого скоїла наїзд на пішохода ОСОБА_5 , яка перетинала проїзну частину вул. Святого Миколая по нерегульованому пішохідному переходу, справа-наліво за напрямком її руху.
В результаті ДТП пішохід ОСОБА_5 отримала тілесні ушкодження та була госпіталізована до лікарні.
Кримінальне правопорушення кваліфікується за ознаками ч. 1 ст. 286 КК України.
На стадії досудового розслідування виникла необхідність у арешті автомобіля «HONDA JAZZ», реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, автомобіль «HONDA JAZZ», реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить ОСОБА_4 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
08 жовтня 2020 року за вказаною адресою проведено огляд місця дорожньо-транспортної пригоди, під час якого виявлено та вилучено автомобіль «HONDA JAZZ», реєстраційний номер НОМЕР_1 , так як він містить на собі сліди вчиненого кримінального правопорушення та має значення речового доказу.
Більш того, вказаний транспортний засіб зберігає на собі сліди дорожньо-транспортної пригоди, у зв'язку з чим забезпечення його збереження в тому ж вигляді, в якому він перебуває після дорожньо-транспортної пригоди, являється одним із способів встановлення доказів у кримінальному провадженні.
Розгляд клопотання, щодо накладення арешту на зазначений автомобіль, має першочергове значення і зволікання у його розгляді може створити реальну загрозу зміни або знищення слідів кримінального правопорушення, а також унеможливлює добування інших доказів.
Клопотання слідчого, погоджено із прокурором Запорізької міської прокуратури №3 ОСОБА_6 , оформлене відповідно до вимог ст.160 Кримінального процесуального кодексу України.
Враховуючи доведеність слідчим наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза знищення слідів кримінального правопорушення, дане клопотання розглядається у порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, згідно якого, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання слідчого та накласти арешт на автомобіль «HONDA JAZZ», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, належить ОСОБА_4 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Судом було встановлено, що 08.10.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 286 КК України (кримінальне провадження № 12020080050002747).
Автомобіль «HONDA JAZZ», реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить ОСОБА_4 , що підтверджується відповідними документами, а саме копією свідоцтва про реєстрацію.
За участі вказаного автомобіля 08.10.2020 була скоєна дорожньо-транспортна пригода.
Враховуючи, що автомобіль «HONDA JAZZ», реєстраційний номер НОМЕР_1 , зберіг на собі сліди вчинено кримінального правопорушення, а також враховуючи, що не накладення арешту може призвести до зникнення, втрати або їх пошкодження або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, необхідно накласти арешт на зазначене майно, керуючись ст.ст. 131, 132, 170-172 КПК України, суд, -
Клопотання слідчого ВР ЗСТ СВ Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12020080050002747 - задовольнити.
Накласти арешт на автомобіль «HONDA JAZZ», реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить ОСОБА_4 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , який містить на собі сліди кримінального правопорушення та має значення речового доказу.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1