іменем України
Справа №377/602/20
Провадження №3/377/162/20
16 жовтня 2020 року суддя Славутицького міського суду Київської області Малишенко Т.О., за участю секретаря судового засідання - Маряхіної І.В., прокурора Чемерис О.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.1726 КУпАП:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце роботи: Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС», заступник начальника технічного відділу, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
ОСОБА_3 , обіймаючи посаду заступника начальника технічного відділу ДСП «Чорнобильська АЕС», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, являючись суб'єктом відповідальності відповідно до п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 1726 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч.1 ст. 45 та п.21 Прикінцевих положень вказаного Закону, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 01.06.2020 року подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 1726 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_3 , свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, визнав, суду повідомив, що несвоєчасно подав Декларацію в зв'язку з карантином, оскільки з 13.03.2020 року по 01.06.2020 року перебував на карантині, 01.06.2020 року вийшов на робоче місце заповнив декларацію і відправив. На питання чому вдома не заповнив і не відправив декларацію до 01.06.2020 року повідомив, що хотів це зробити на роботі.
Прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_4 , ознак діянь, передбачених ч.1 ст.1726 КУпАП, вважав, що строки притягнення до адміністративної відповідальності не пропущені відповідно до рапорту, пояснень ОСОБА_1 і протоколу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_4 , який визнав свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП.
Так, наказом по ДСП «Чорнобильська АЕС» від 25.09.2019 року № 439ос ОСОБА_4 призначено з 14.10.2019 року на посаду заступника начальника технічного відділу (категорія посад «Керівники») зазначеного підприємства.
ОСОБА_3 згідно зі своїми посадовими обов'язками, які викладені в його посадовій інструкції, наділений та виконує в межах своєї компетенції організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.
Згідно з абзацом 14 ч.1 ст.1 Закону суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є особи, зазначені у п.1,пп. «а» і пп. «в» п.2, п.4 і п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
ОСОБА_3 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Частиною 1 ст.45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», п.2, ч.1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобіганню виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 року № 530-ІХ внесено зміни до Закону, а саме: розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 21 такого змісту:
«21 Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Суб'єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачену абзацом першим частини другої статті 45 цього Закону, або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані відповідно до статті 52 цього Закону у зв'язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період».
Зазначені докази підтверджують, що ОСОБА_3 , будучи посадовою особою, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, був зобов'язаний подати щорічну декларацію за 2019 рік з 00 год.00хв. 01.01.2020 року до 00 год.00хв. 01.06.2020 року.
Відповідно до додатку, щодо послідовності дій користувача Реєстру, які вчинив ОСОБА_3 , надані НАЗК, вбачається, що ОСОБА_3 01.06.2020 року розпочав дії в Реєстрі щодо подачі щорічної декларації за 2019 рік, які 01.06.2020 о 16:43 закінчив, натиснувши кнопку «перейти на сторінку накладення електронного підпису» та о 16:44 подання документу підтверджено КЕП, декларацію успішно подано.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), щорічну декларацію за 2019 рік ОСОБА_3 подав лише 01.06.2020 року о 16 год.44хв., тобто несвоєчасно, без поважних причин. Посилання ОСОБА_5 на те, що він до 13.03.2020 року заповнив декларацію, і не зміг відправити через карантин у судовому засіданні не знайшли підтвердження. Так як з Реєстру вбачається, що свої дії ОСОБА_5 по заповненню декларації розпочав 01.06.2020 року, при цьому електроний підпис також отримав 01.06.2020 року. З 01.01.2020 року по 01.06.2020 року у ОСОБА_1 , було достатньо часу отримати електронний підпис, заповнити декларацію.
Вина ОСОБА_4 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами. Зокрема, протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.1726 КУпАП, №257 від 30.09.2020 року, яким встановлено факт вчинення порушення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції відомістю про час подання декларації, письмовими поясненнями та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Відповідальність за вчинене правопорушення передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП за ознаками несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного неподання ОСОБА_6 щорічної декларації за 2019 рік на час розгляду справи не встановлено.
З урахуванням наведеного, вважаю, що вина ОСОБА_4 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, доведена повністю.
Вирішуючи питання щодо накладення стягнення, відповідно до вимог ст.ст. 33-35 КУпАП, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступень його вини, майновий стан. Суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_4 , адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, стягненню з особи на користь держави при накладенні на неї адміністративного стягнення підлягає судовий збір відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 279, 280, 283-285 КУпАП, -
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 420 гривні 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Т. О. Малишенко