12.10.2020
Справа № 369/11173/20
Провадження № 3/369/5887/20
12жовтня 2020 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Лисенко В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянкиУкраїни, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
-за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 435120 від 13.08.2020 року встановлено, що 27.07.2020 року,близько 11 години 40 хвилин, в Київській області, Києво-Святошинського району, місто Боярка, Білогородське шосе, ОСОБА_2 керуючиавтомобілемSEATALTEAд.н.з. НОМЕР_1 , виїжджаючи з прилеглої території не переконалась, що це буде безпечним і не створить перешкод, тим самим внаслідок чого відбулось зіткнення з автомобілем FORDд.н.з. НОМЕР_2 . Внаслідок Д ТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
Своїми діями ОСОБА_1 порушила п. 10.1 Правил дорожнього руху України і вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання з'явилася ОСОБА_1 та пояснила суду, що виїхавши з прилеглої території, проїхала ще метрів 70-80, після чого почула сигнал і відбулося зіткнення. Зупинившись водій автомобіля FORDд.н.з. НОМЕР_2 почав виражатися нецензурною лайкою, проте невдовзі поїхав в невідомому напрямку.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що адміністративна справа підлягає поверненню до Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області для доопрацювання.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 124 КУпАП Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
При підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду, суддею встановлено, що інспектором Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, даних вимог закону дотримано не було, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення не вказані напрямки руху обох автомобілів. Також в протоколі вказано, що ДТП трапилась за участю автомобіля SEATALTEAд.н.з. НОМЕР_1 та автомобіля FORDд.н.з. НОМЕР_2 , однак в схемі місця ДТП останній не вказаний.
Крім того, протокол містить посилання на те, що при ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження. При цьому, не зазначено, які саме автомобілі отримали механічні пошкодження в результаті ДТП, характер таких пошкоджень.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до п. 24, 5 абзацу Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи вищевикладене, суд повертає матеріали даної справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 124, 254, 256 КУпАП, суд-
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 , повернути до Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області в Київській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Лисенко