65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
"15" жовтня 2020 р.м. Одеса Справа № 916/2547/17
Господарський суд Одеської області у складі судді Демешина О.А., при секретарі судового засідання Рибці Ю.У., розглянувши заяву Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (вх.№203360/20 від 20.4.2020р.) про приведення наказів у відповідність до вимог закону по справі №916/2547/17
Позивач: Миколаївське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (вул. Адміральска, 27/1, м. Миколаїв, 54001) - стягувач
Відповідач: Фізична особа - підприємець Зарук Ксенія Олександрівна ( АДРЕСА_1 ) - боржник
Про: стягнення 136 000, 00грн.
Представники сторін не з'явились.
Рішенням Господарського суду Одеської області від 12.12.2017 року позов Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Фізичної особи - підприємця Зарук Ксенія Олександрівна про стягнення штрафу у розмірі 68000 грн., накладеного рішенням адміністративної колегії Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 18.10.2016р. №36-ріш та пені у розмірі 68000 грн., нарахованої відповідно до частини п'ятої статті 56 Закону України „Про захист економічної конкуренції” - задоволено повністю.
Постановою Південно-західного апеляційного господарського суду від 09.06.2020р. вищевказане рішення було скасовано та прийнято нове рішення про задоволення у повному обсязі позовних вимог про стягнення з Фізичної особи-підприємця Зарук Ксенії Олександрівни 68000 грн. штрафу, 68000грн. пені та 2040грн. судового збору за подання позовної заяви.
На виконання вказаної постанови апеляційної інстанції, яка набрала законної сили 09.06.2020р., Господарським судом Одеської області було видано відповідні накази від 12.06.2020р.
04.08.2020р. до суду від Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, в порядку ст. 327-328 ГПК України, надійшла заява щодо приведення наказів у відповідності до вимог закону.
Відповідно ч. 1, 3 ст. 328 ГПК України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
Суд зазначає, що в прохальній частині заяви не міститься вказівки на те, яку саме помилку було допущено при оформленні вищевказаних наказів від 12.06.2020 року і яким чином ця помилка має бути виправлена.
Заявник просить суд „привести у відповідність до вимог статті 4 Закону накази Господарського суду Одеської області, видані 12.06.2020 року по справі №916/2547/17 та надіслати їх на адресу Відділення для подальшого звернення до органу ДВС з метою виконання судового рішення”.
Обґрунтовуючи заяву заявник посилається на те, що наказ Господарського суду Одеської області від 12.06.2020р. по справі № 916/2547/17 було повернуто без прийняття до виконання за Повідомленням Першого Приморського відділу ДВС у м.Одесі від 13.07.2020р. за № 39914 через невідповідність вказаного наказу вимогам п.6 ч.4 ст.4 Закону України „Про виконавче провадження”.
При цьому в мотивувальній частині заяви Миколаївське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України зазначає, що під помилкою в наказі розуміється відсутність в ньому вказівки щодо строку пред'явлення рішення до виконання.
Частинами 1-3 статті 12 Закону України „Про виконавче провадження” встановлено строки пред'явлення виконавчих документів до виконання.
В наказі Господарського суду Одеської області від 12.06.2020р. зазначено, що він дійсний до пред'явлення у строк, передбачений Законом України „Про виконавче провадження”.
Вказаний Закон не містить вимог про необхідність зазначення у виконавчих документах конкретної саме дати пред'явлення їх до примусового виконання. Тим більше, що цей строк може перериватися у випадках, передбачених ч.4 ст.12 цього Закону.
Суд звертає увагу, що у Повідомленні Першого Приморського відділу ДВС у м.Одесі від 13.07.2020р. за № 39914 про невідповідність вказаного наказу Господарського суду Одеської області від 12.06.2020р. вимогам п.6 ч.4 ст.4 Закону України „Про виконавче провадження” - взагалі не зазначено у чому полягає ця невідповідність, у тому числі - не міститься вказівки про те, що в наказі не вказані строки пред'явлення рішення до виконання.
До речі, у вказаному Повідомленні, також, не вказано дат оскарження цього рішення виконавця, а зазначено, що воно може бути оскаржено „у порядку та строки, встановлені Законом України „Про виконавче провадження”.
За таких обставин, суд не вбачає підстав для виправлення помилки в наказах Господарського суду Одеської області від 12.06.2020р. по цій справі, оскільки будь-які помилки в цих наказах відсутні. Тому, у задоволенні заяви Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо приведення наказів у відповідності до вимог закону - слід відмовити.
При цьому, суд звертає увагу заявника, що безпідставне повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття його до виконання є підставою для звернення до суду із скаргою на незаконність дій/бездіяльності органу ДВС, в порядку ст. 339-345 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 328, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У задоволені заяви (вх. № 2-3360/20) Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо приведення наказів у відповідності до вимог закону - відмовити.
Ухвала набрала законної сили 15.10.2020р.
та може бути оскаржена в порядку ст.253-259 ГПК України.
Суддя О.А. Демешин