07.10.2020 227/3567/20
07 жовтня 2020 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Хоменко Д.Є. розглянувши матеріали, що надійшли від заступника начальника Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, учня Білицького ліцею, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП, -
10.09.2020р. до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 для вирішення питання про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпАП.
Згідно протоколу серії ВАБ №161435 від 04.09.2020 року встановлено, що 03.09.2020 року з 18.00 год. до 21.00 год. гр. ОСОБА_1 знаходився в м.Добропілля біля будинку культури пл.Арутюнова, де розпивав спиртні напої, а саме «Жигулівське» пиво, надалі в стані алкогольного сп'яніння гуляв по місту Добропіллю, чим порушив людську гідність і мораль, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.178 КУпАП.
В судовому засіданні неповнолітній гр. ОСОБА_1 , у присутності своєї матері гр. ОСОБА_2 суду пояснив, що він вину свою не визнає, не вживав пиво біля будинку культури на площі Арутюнова в м.Добропілля, про що через канцелярію суду подав відповідну заяву.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вищевказані обставини встановлюються на підставі досліджених доказів, які надані суду разом з протоколом про вчинення адміністративного правопорушення.
При цьому суд зазначає, що протокол про адміністративне правопорушення, не може бути сам по собі доказом винуватості особи у скоєному правопорушенні, а може лише оцінюватись разом з іншими обставинами справи в їх сукупності.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З письмових пояснень гр. ОСОБА_1 на окремому аркуші від 04.09.2020 року вбачається, що він 04.09.2020 року поїхав в м.Білицьке на навчання до ліцею де йому стало погано та карета швидкої допомоги відвезла його до наркологічного відділення в м.Добропілля, де він пояснив, що 03.09.2020 року з 18.00 год. по 21.00 год. в м.Добропілля вживав пиво «Жигулівське», а де саме не пам'ятає.
Так, диспозиція ч.1 ст.178 КУпАП передбачає відповідальність за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
Але в матеріалах справи крім протоколу про адміністративне правопорушення ніде не зафіксовано, що гр. ОСОБА_1 дійсно вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.178 КУпАП.
До суду не надано жодних належних та допустимих доказів вчинення правопорушення, а саме такі як письмові показання свідків, відео або фото фіксація вчиненого правопорушення, матеріалами справи не встановлено чи дійсно пиво «Жигулівське», яке вживав гр. ОСОБА_1 було алкогольне, а також його вживання у забороненому місці та поява останнього в стані алкогольного сп'яніння в громадських місцях.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно положень ст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи, тлумачаться на її користь.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП, у зв'язку з чим провадження по справі необхідно закрити.
Керуючись ч.1 ст.178, п.1 ч.1 ст.247, 256, 284 КУпАП, суд, -
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.178 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Д.Є. Хоменко