Постанова від 13.10.2020 по справі 221/6526/20

221/6526/20

3/221/3482/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2020 року м. Волноваха

Суддя Волноваського районного суду Донецької області Чальцева Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження м. Сєвєродонецьк, Луганської області, громадянина України, місце служби військова частина НОМЕР_1 - водій 1-го автомобільного взводу підвозу боєприпасів групи матеріального забеспечення, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , військовий квиток серії НОМЕР_2 виданий Сєвєродонецьким МВК Луганської області 26.05.1989 року, РНОКПП НОМЕР_3 ,

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП,

встановив:

Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення серії А0536 №135 від 29.09.2020 року встановлено, що 29.09.2020 року приблизно о 02.00 годині солдат ОСОБА_1 живав алкогольні напої на території тилового пункту управління м. Волноваха, Донецької області, в умовах особливого періоду. В подальшому був направлений на медичне опосвідчення до КНП «ВЦРЛ» м. Волноваха, Донецька область, де був проведений медичний огляд для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану алкогольного сп'яніння. За результатами медичного огляду о 09.20 годині був складений Акт №1333 від 29.09.2020 року, що засвідчив факт алкогольного сп'яніння.

Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, із заявою про відкладення розгляду справи не звертався, у відповідності зі ст. 268 КУпАП справа слухалась у його відсутності. Окрім того, статтею 268 КУпАП не передбачено обов'язкової участі за правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Перевіривши матеріали справи, вважаю, що провина ОСОБА_1 доведена в повному обсязі, а його дії правильно кваліфіковані за ч.3 ст.172-20 КУпАП.

Згідно ч. 3 ст. 172-20 КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах дії особливого періоду.

Факт скоєння адміністративного правопорушення, крім визнання вини ОСОБА_1 , повністю підтверджений:

-протоколом про військове адміністративне правопорушення серії А0536 №135 від 29.09.2020 року;

-поясненнями ОСОБА_1 від 29.09.2020 року, зазначених у протоколі про військове адміністративне правопорушення, зі змісту яких вбачається, що він 28.09.2020 року після вечірньої перевірки ковтнув 400 гр. горілки та запив це все пляшкою пива, свою провину визнає повністю;

-актом медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів №1333 від 29.09.2020 року згідно якого вміст етилового спирту у видихуваному ОСОБА_1 повітрі становить 2,02‰;

-поясненнями ОСОБА_2 від 29.09.2020 року;

-поясненнями ОСОБА_3 від 29.09.2020 року;

-службовою характеристикою відносно солдата ОСОБА_1 згідно якої він характеризується посередньо.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, відсутність підстав для застосування іншого адміністративного стягнення, ніж передбаченого частиною 3 статті 172-20 КУпАП, а також те, що дії ОСОБА_1 підривають авторитет військовослужбовця, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот п'ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в сумі 420,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.

На підставі ст.ст. 221, 283, 284 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3655 гривень 00 копійок в дохід держави за платіжними реквізитами: Отримувач: Волноваське УК/Волноваський р-н., Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37980308, Рахунок UA808999980313020106000005179, Код платежу 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 з до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок за такими платіжними реквізитами: Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37993783, Рахунок UA908999980313111256000026001, Код платежу 22030106.

Роз'яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Волноваський районний суд Донецької області.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення, до 13.01.2021 року.

Суддя Т.В. Чальцева

Попередній документ
92201889
Наступний документ
92201897
Інформація про рішення:
№ рішення: 92201890
№ справи: 221/6526/20
Дата рішення: 13.10.2020
Дата публікації: 08.09.2022
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Волноваський районний суд Донецької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Військові адміністративні правопорушення; Розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів