Постанова від 13.10.2020 по справі 824/334/20-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 824/334/20-а

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Боднарюк Олег Васильович

Суддя-доповідач - Сушко О.О.

13 жовтня 2020 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сушка О.О.

суддів: Франовської К.С. Совгири Д. І. ,

за участю:

секретаря судового засідання: Платаш В.О.,

представника відповідача: Зайцевої Л.Г.

позивача: Марчука І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 16 квітня 2020 року (м. Чернівці) у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про скасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправним та скасувати наказ виконувача обов'язків начальника Головного управління Державної податкової служби України у Чернівецькій області Акименко Б.В. №126 від 28.02.2020 року "Про проведення документальної планової перевірки".

Відповідно до рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 16 квітня 2020 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з вказаним рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким задовольнити позов.

На обґрунтування апеляційної скарги позивач зазначив, що вважає протиправним наказ ГУ ДПС у Чернівецькій області № 126 від 28.02.2020 року, оскільки, на його думку ГУ ДПС у Чернівецькій області не наділено повноваженнями на проведення перевірок суб'єктів господарювання, які перебувають на основному обліку в ГУ ДПС у Івано-Франківській області, а також мало місце порушення податкового законодавства щодо порядку та проведення документальних перевірок платників податків.

Позивач в судовому засіданні просив задовольнити апеляційну скаргу.

Представник відповідача в судовому засіданні просила відмовити у задоволенні апеляційної скарги.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційної інстанції, дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що відповідно до ідентифікаційних даних, позивач зареєстрований як фізична особа-підприємець Кіцманською районною державною адміністрацією 04.07.2001 року, номер державної реєстрації 484334. Тип останньої реєстраційної дії в ЄДР (державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу-підприємця) - 18.01.2020 року. Дата зміни стану - 20.02.2020 року. На обліку у ГУ ДПС в Івано-Франківській області, Коломийське управління з 20.02.2020 року. Платник вибув з ГУ ДПС у Чернівецькій області, Кіцманське управління. Дата зміни місцезнаходження (місця проживання) - 18.01.2020року. Попередня адреса: АДРЕСА_1 адреса: АДРЕСА_2 . Основний вид діяльності: роздрібна торгівля пальним.

Відповідно до плану-графіка проведення документальних перевірок на 2020 рік, розміщеного 24.12.2019 року на офіційному веб-порталі ДПС України, позивач був включений в план-графік проведення документальних перевірок на 2020 рік (розділ III Документальні планові перевірки фізичних осіб) на лютий 2020 року.

Відповідач на підставі підпункту 20.1.4 п.20.1 ст.20, пункту 77.1, 77.4 статті 77, пункту 82.1 статті 82 розділу II ПК України, пункту 2 частини 1 статті 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та відповідно до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2020 рік, видано наказ № 75 від 07.02.2020 року на проведення документальної планової невиїзної перевірки платника податків фізичної особи ОСОБА_1 , з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, дотримання норм законодавства щодо ввезення, виробництва чи реалізації підакцизних товарів за період з 01.01.2018 року по 31.12.2019 року, тривалістю 10 робочих днів з 19.02.2020 року. Також, було підготовлено повідомлення про проведення перевірки № 21 від 07.02.2020 року.

Зазначений наказ та повідомлення надіслані позивачу листом ГУ ДПС у Чернівецькій області № 1025/ФОП/24-13-33-04 від 07.02.2020 року з повідомленням про вручення за його податковою адресою: АДРЕСА_3 , який повернувся відправнику із відміткою поштового відділення не проживає.

Крім того судом встановлено, що одночасно, вказаний лист було надіслано з повідомленням про вручення на адреси, зазначені в облікових даних платника податків, що містяться у базах даних ДПС України, а саме:

- АДРЕСА_4 , який відповідно відмітки пошти був досланий за місцем обслуговування на адресу: АДРЕСА_5 та згодом, повернутий відправнику 20.02.2020 року із відміткою пошти відмова, про що також свідчить лист Укрпошти від 06.03.2020 року № 51-17-55/Г-2772 та заява позивача від 17.02.2020 року. Відповідно до вказаного листа Укрпошти, працівник відділення спробував вручити рекомендований лист № 5801303107720 однак, адресат усно відмовився отримати відправлення (письмово затвердити даний факт відмовився);

- АДРЕСА_6 , який був повернутий із відміткою за закінченням встановленого строку зберігання (копії наказу, повідомлення, листа ГУ, повідомлень про вручення та листа Укрпошти із заявою платника додаються).

Листом ГУ ДПС у Чернівецькій області від 13.02.2020 року № 1202/ФОП/24-13-33-04-13 позивача було зобов'язано до 19.02.2020 року надати документи з питань діяльності платника за перевіряємий період.

Листом ГУ ДПС у Чернівецькійобласті від 13.02.2020року № 1203/ФОП/24-13-33-04-13 позивача було зобов'язано до 20.02.2020 року провести зняття залишків товарно-матеріальних цінностей.

Листи від 13.02.2020 року №№ 1202/ФОП/24-13-33-04-13 та 1203/ФОП/24-13-33-04-13 надіслані платнику за трьома адресами.

Листом № 1456/9/24-13-33-04 від 18.02.2020 року податковий орган звернувся до Задубрівської сільської ради щодо надання інформації стосовно реєстрації позивача за його офіційною адресою. У свою чергу, листом від 28.02.2020 року № 44/01-18-13 Задубрівська сільська рада повідомила, що громадянин ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 . Фактично за даною адресою не проживає і місце його перебування на даний час не відоме.

Наказом від 24.02.2020 року № 112, ГУ ДПС у Чернівецькій області продовжено строки проведення документальної планової невиїзної перевірки платника податків відповідно пункту 82.1, статті 82 та на підставі підпункту 20.1.4 п.20.1 ст.20, пункту 77.1, 77.6 статті 77, пункту 79.1 статті 79 розділу II ПК України, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, дотримання норм законодавства щодо ввезення, виробництва чи реалізації підакцизних товарів за період з 01.01.2018 року по 31.12.2019 року, на 5 робочих днів з 04.03.2020 року.

Наказ від 24.02.2020 року № 112 надісланий позивачу листом ГУ ДПС у Чернівецькій області № 1537/ФОП/24-13-33-04 від 24.02.2020 року з повідомленням про вручення за його податковою адресою: АДРЕСА_2 , який повернувся відправнику 27.02.2020 року із відміткою поштового відділення не проживає.

Заявою від 26.02.2020 року (вх. № 8430/ФОП) позивач просив ГУ ДПС у Чернівецькій області замінити вид перевірки з документальної невиїзної на документальну виїзну, зауваживши щодо її проведення за місцем знаходження об'єкта власності платника податків, а саме частини нежитлових будівель автозаправної станції, яка розташована за адресою: АДРЕСА_7 .

Листом ГУ ДПС у Чернівецькій області № 1721/ФОП/24-13-33-04-13 від 28.02.2020 року платника повідомлено про призначення документальної планової виїзної перевірки.

28.02.2020 року згідно наказу № 126, на підставі підпункту 20.1.4 п.20.1 ст.20, пункту 77.1, 77.4статті 77, пункту 82.1 статті 82 розділу II ПК України, пункту 2 частини 1 статті 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та відповідно до плану - графіка проведення документальних планових перевірок на 2020 рік, призначено документальну планову перевірку платника податків фізичної особи ОСОБА_1 , з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, дотримання норм законодавства щодо ввезення, виробництва чи реалізації підакцизних товарів за період з 01.01.2018 року по 31.12.2019 року, тривалістю 10 робочих днів з 28.02.2020 року за адресою: АДРЕСА_7 .

Одночасно скасовано накази ГУ ДПС у Чернівецькій області від 07.02.2020року № 75 Про проведення документальної планової невиїзної перевірки та від 24.02.2020 року № 112 Про продовження строків проведення документальної планової невиїзної перевірки.

На підставі наказу від 28.02.2020 року № 126 видано направлення на перевірку від 28.02.2020 року № 523 та № 524.

Посадовими особами, зазначеними у направленнях на перевірку від 28.02.2020 року, для проведення документальної планової виїзної перевірки здійснено вихід за адресою: АДРЕСА_7 . та пред'явлено представнику платника податків ОСОБА_1 - ОСОБА_2 направлення від 28.02.2020 року № 523 та № 524, службові посвідчення та копію наказу в ГУ ДПС у Чернівецькій області від 28.02.2020 року № 126, чим були дотримані вимоги, передбачені статтею 81 ПК України.

Разом з тим, представником платника податків ОСОБА_2 було відмовлено у допуску посадових осіб до проведення документальної планової виїзної перевірки з підстав того, що порушено процедуру вручення наказу та видання його не уповноваженим органом - ГУ ДПС у Чернівецькій області.

Посадовими особами контролюючого органу складено акти від 28.02.2020 року №№ 89/24-13-33-04/ НОМЕР_1 , 90/24-13-33-04/ НОМЕР_1 про відмову у допуску та про відмову від підпису у направленнях.

Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач діяв на підставі, в межах та у спосіб, що передбаченні Конституцією та законами України.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, згідно підпункту 20.1.4 пункту 20.1. статті 20 ПК України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

В силу підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.

Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки (пункт 77.1 статті 77 ПК України).

До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пункт 77.2 статті 77 ПК України).

У відповідності до пункту 77.4 статті 77 ПК України, про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

За змістом пункту 77.6 статті 77 ПК України, допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна планова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.

У відповідності до пункту 79.1 статті 79 ПК України, документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності підстав для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Положеннями пункту 79.5 статті 79 ПК України передбачено, що за наявності письмового звернення платника податків замість документальної невиїзної перевірки може проводитись документальна виїзна перевірка.

Відповідно до Податкового кодексу України, з метою використання єдиної раціональної методики обліку платників податків і зборів у контролюючих органах, розроблено Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений Наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 № 1588, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за № 562/20300 (далі Порядок № 1588).

Пунктом 1.2 розділу 1 Порядку № 1588 передбачено, що ведення обліку платників податків є одним із способів податкового контролю. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

В силу пункту 1.4 розділу 1 вказаного порядку, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

За правилами пункту 1.5 розділу 1 Порядку № 1588, переведення платників податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік / зняття з обліку) у випадках, зазначених у цьому пункті, а також у разі, якщо законодавством встановлені інші випадки, коли місце обліку платника податків не відповідає його місцезнаходженню, здійснюється у порядку, визначеному розділом X цього Порядку.

Відповідно пункту 10.1 розділу X Порядку № 1588, у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (далі - адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.

У відповідності до пункту 10.4 розділу X Порядку № 1588, процедури переведення платника податків шляхом взяття на облік/зняття з обліку (зміни основного місця обліку) розпочинаються та проводяться контролюючими органами у разі надходження, зокрема: відомостей державного реєстратора про внесення змін до відомостей про місцезнаходження (місце проживання) платника податків.

Згідно пункту 10.5 розділу X Порядку № 1588, у разі отримання з Єдиного державного реєстру даних про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків, пов'язану зі зміною адміністративного району, контролюючий орган, в якому платник податків перебуває за основним місцем обліку, вносить зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб та передає до Єдиного державного реєстру відомості про внесення відповідних відомостей до реєстрів Центрального контролюючого органу із зазначенням: дата внесення таких даних до відомчого реєстру, дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платник податків перебуває на обліку, та терміну, до якого платник податків перебуває на обліку у контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання), що відповідає даті спливу одного місяця після отримання зазначеним контролюючим органом даних про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків.

Відповідно пункту 10.8 розділу X Порядку № 1588, якщо до дати спливу одного місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) не здійснив взяття такого платника на облік (основне місце обліку), то взяття на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання) здійснюється автоматично у день спливу такого строку.

Згідно пунктів 10.13, 10.14 розділу X Порядку № 1588, у разі зміни місцезнаходження суб'єкта господарювання - платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду: 1) у такому випадку одночасно із зняттям з обліку юридичної особи (крім юридичних осіб, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій) або фізичної особи - підприємця за основним місцем обліку здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно із розділом VII цього Порядку без подання заяви платником податків та з урахуванням особливостей, визначених пунктами 10.14 - 10.21 цього розділу; 2) до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

Після зняття платника податків з основного місця обліку в контролюючому органі за попереднім місцем знаходженням платник податків продовжує перебувати на обліку в такому органі з ознакою обліку за неосновним місцем обліку, а контролюючий орган стосовно платника податків продовжує адмініструвати податки, збори у частині завершення процедур такого адміністрування до, зокрема: закінчення документальної перевірки та узгодження сум грошових зобов'язань за її результатами, якщо перевірка була розпочата.

З метою вдосконалення взаємодії між структурними підрозділами органів фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників, Наказом ДФС України від 31.07.2014 року № 22 затверджено Методичні рекомендації щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків (далі Наказ № 22).

Відповідно підпункту 1.4.2 пункту 1.4 Наказу № 22, у випадках коли під час виконання заходів щодо організації документальної невиїзної перевірки платник податків при отриманні ним повідомлення та копії наказу про її проведення надає до органу ДФС обґрунтоване письмове звернення щодо проведення замість документальної невиїзної перевірки документальної виїзної перевірки, керівнику (його заступнику або уповноваженій особі) органу ДФС доцільно розглянути питання щодо заміни виду перевірки.

Про результати розгляду письмового звернення платнику податків надсилається (вручається) письмова відповідь у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу.

Разом з тим, слід звернути увагу на те, що у разі зміни виду документальної перевірки (з невиїзної на виїзну) доцільно забезпечити скасування або внесення змін до раніше прийнятого рішення про проведення документальної невиїзної перевірки, а також дотримання порядку організації та умов допуску до проведення виїзної документальної перевірки, встановлених статтями 77, 78 та 81 Кодексу, зокрема, оформлення та надання (пред'явлення) платнику податків відповідних документів для проведення документальної виїзної перевірки.

Норми пункту 77.4 статті 77 Кодексу не передбачають обов'язку контролюючого органу щодо повторного надсилання платнику податків повідомлення про проведення планової документальної перевірки у разі зміни її виду з невиїзної на виїзну.

Відповідно підпункту 1.4.3.2 підпункт 1.4.3 пункту 1.4 Наказу № 22, при організації та проведенні документальних перевірок платників податків, які у зв'язку із зміною місцезнаходження (податкової адреси) переводяться на обслуговування з одного органу ДФС до іншого, слід враховувати вимоги Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого нормативно - правовим актом центрального органу виконавчої влади, що формує державну фінансову політику, щодо необхідності завершення територіальним органом ДФС за попереднім місцем обліку процедур адміністрування податків і зборів у частині закінчення документальних перевірок платників податків та узгодження сум грошових зобов'язань за їх результатами.

Що стосується інших документальних перевірок таких платників податків (у тому числі перевірок, які проводяться у зв'язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків), то оскільки статтею 75 Кодексу визначено, зокрема, що документальна виїзна перевірка проводиться за місцем знаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка, такі перевірки доцільно проводити територіальним органам ДФС за основним місцем обліку зазначених платників податків на дату прийняття рішення про проведення перевірки, що власне і дотримано відповідачем в спірних правовідносинах.

Щодо доводів позивача щодо повноважень ГУ ДПС Чернівецькій області на проведення перевірки останнього, враховуючи його перехід до іншого податкового органу, слід зазначити наступне.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, зокрема, відповідно до ідентифікаційних даних позивача, державна реєстрація змін до відомостей про позивача відбулась - 18.01.2020 року.

За змістом пункту 10.5 розділу X Порядку № 1588, термін, до якого платник податків перебуває на обліку у контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання), відповідає даті спливу одного місяця після отримання зазначеним контролюючим органом даних про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків, датою зміни стану (взяття на облік у іншій ДПС), тобто в даному випадку - 20.02.2020 року. Дата прийняття рішення про проведення перевірки - 07.02.2020 року (наказ № 75 від 07.02.2020 року). Оскаржуваний наказ № 126 від 28.02.2020 року є наслідком попереднього наказу, на прохання/заяву позивача, який виданий згідно процедури, передбаченої ПК України та Наказу № 22.

Відтак, зважаючи на те, що на дату прийняття рішення про проведення перевірки (наказ № 75 від 07.02.2020 року) позивач перебував за основним місцем обліку у ГУ ДПС у Чернівецькій області та те, що останній просив провести перевірку за місцем знаходження об'єкта власності платника податків, а саме частини нежитлових будівель автозаправної станції, яка розташована за адресою: м. Чернівці, вул. Комунальників, 12-А - слід дійти висновку, що відповідачем правомірно винесено спірний наказ, яким призначено перевірку.

В свою чергу, слід зазначити й те, що відповідно підпункту 1.4.2 пункту 1.4 Наказу № 22 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків" від 31.07.2014 року, у випадках коли під час виконання заходів щодо організації документальної невиїзної перевірки платник податків при отриманні ним повідомлення та копії наказу про її проведення надає до органу ДФС обґрунтоване письмове звернення щодо проведення замість документальної невиїзної перевірки документальної виїзної перевірки, керівнику (йогозаступнику або уповноваженій особі) органу ДФС доцільно розглянути питання щодо заміни виду перевірки.

Оскільки контролюючим органом було прийнято рішення про зміну виду документальної перевірки (з невиїзної на виїзну), тим самим було забезпечено скасування раніше прийнятого рішення про проведення документальної невиїзної перевірки шляхом видання наказу № 126 від 28.02.2020 року.

При цьому, суд звертає увагу також на те, що відповідно підпункту 1.4.2 пункту 1.4 Наказу № 22, та пункту 77.4 статті 77 Кодексу не передбачено обов'язку контролюючого органу щодо повторного надсилання платнику податків повідомлення про проведення планової документальної перевірки у разі зміни її виду з невиїзної на виїзну.

За таких обставин, рішення ГУ ДПС у Чернівецькій області, оформлене Наказом від 28.02.2020 року № 126 є законним та таким, що ґрунтується на нормах податкового законодавства. Відтак, посилання позивача на протиправність оскаржуваного наказу контролюючого органу не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справу, відповідно в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.

Решта доводів позивача та відповідача, викладених у заявах по суті справи, висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.

Згідно частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів учасників справи, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази надані позивачем - суд дійшов висновку, що обґрунтування на які посилається позивач, не дають суду підстав для висновків, які б спростовували доводи відповідача, а тому відсутні підстави для задоволення позову.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 16 квітня 2020 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Постанова суду складена в повному обсязі 15 жовтня 2020 року.

Головуючий Сушко О.О.

Судді Франовська К.С. Совгира Д. І.