Постанова від 13.10.2020 по справі 420/10270/20

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2020 р.м.ОдесаСправа № 420/10270/20

Головуючий в 1 інстанції: Єфіменко К.С.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

доповідача - судді Стас Л.В.

суддів - Турецької І.О., Шеметенко Л.П.

за участю секретаря - Худика С.А.

за участю представника позивача - Верховець К.С.

розглянувши у відкритому судовому провадженні апеляційну скаргу Кароліно - Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород - Дністровського району Одеської області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2020 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Кароліно - Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород - Дністровського району Одеської області про визнання протиправними дії, визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( далі - Позивач) звернулася з позовом до Кароліно-Бугазської сільської територіальної виборчої комісії Білгород-Дністровського району Одеської област ( далі - Відповідач) , в якому просила:

визнати дії Кароліно - Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород- Дністровського району Одеської області щодо відмови у реєстрації ОСОБА_1 в якості кандидата в депутати по багатомандатному виборчому округу №1 Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району Одеської області, протиправними;

визнати Постанову Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород- Дністровського району Одеської області від 05.10.2020 р. № 125 «Про відмову у реєстрації кандидату в депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади по багатомандатному виборчому округу №1 ОСОБА_1 , висунутого шляхом самовисування» протиправною та скасувати її;

зобов'язати Кароліно - Бугазьку сільську територіальну виборчу комісію Білгород - Дністровського району Одеської області (ідентифікаційний код юридичної особи 43782503, місцезнаходження юридичної особи: 67844, Одеська обл., Овідіопольський р-н, село Кароліно- Бугаз, вул. Приморська, будинок 1) повторно розглянути документи, які подано 24.09.2020 р. для реєстрації ОСОБА_1 в якості кандидата в депутати по багатомандатному виборчому округу №1 Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району Одеської області та зареєструвати кандидатом в депутати по багатомандатному виборчому округу №1 Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району Одеської області, висунутого шляхом самовисування;

зобов'язати Кароліно-Бугазьку сільську територіальну виборчу комісію Білгород - Дністровського району Одеської області (ідентифікаційний код юридичної особи 43782503, місцезнаходження юридичної особи: 67844, Одеська обл., Овідіопольський р-н село Кароліно- Бугаз, вул. Приморська, будинок 1) видати ОСОБА_1 посвідчення кандидата в депутати по багатомандатному виборчому округу №1 Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району Одеської області.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2020 року визнано протиправною та скасовано постанову Кароліно - Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород-Дністровського району Одеської області №109 від 25.09.2020 року «Про відмову у реєстрації ОСОБА_1 у якості кандидата у депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади, висунутої шляхом самовисування». Зобов'язано Кароліно-Бугазьку сільську територіальну виборчу комісію Білгород-Дністровського району Одеської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 24.09.2020 року та додані до неї документи, які подано для реєстрації в якості кандидата в депутати по багатомандатному виборчому округу Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Біягород-Дністровського району Одеської області та прийняти рішення відповідно до вимог Виборчого кодексу України з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні. Проте, всупереч постанови суду, постановою Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород- Дністровського району Одеської області від 05 жовтня 2020 № 125 «Про відмову у реєстрації кандидату в депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади по багатомандатному виборчому округу №1 ОСОБА_1 , висунутого шляхом самовисування» відмовлено у реєстрації кандидата в депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади по багатомандатному виборчому округу №1. Підставою для відмови у реєстрації в якості кандидата в депутати відповідачем наведено посилання на вимоги пункту 2 частини першої, абзацу 4 частини третьої ст.230 Виборчого кодексу України. Вказану постанову позивач вважає протиправною та такою, що підлягає скасуванню.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2020 року - позов задоволено.

Визнано дії Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород- Дністровського району Одеської області (ідентифікаційний код юридичної особи 43782503, місцезнаходження юридичної особи: 67844, Одеська обл., Овідіопольський р-н, село Кароліно- Бугаз, вул. Приморська, будинок 1, ) щодо відмови у реєстрації ОСОБА_1 в якості кандидата в депутати по багатомандатному виборчому округу №1 Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району Одеської області - протиправними.

Визнано протиправною та скасовано Постанову Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород-Дністровського району Одеської області від 05.10.2020р. №125 «Про відмову у реєстрації кандидату в депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади по багатомандатному виборчому округу №1 ОСОБА_1 , висунутого шляхом висування».

Зобов'язано Кароліно-Бугазьку сільську територіальну виборчу комісію Білгород- Дністровського району Одеської області (ідентифікаційний код юридичної особи 43782503, місцезнаходження юридичної особи: 67844, Одеська обл., Овідіопольський р-н, село Кароліно - Бугаз, вул. Приморська, будинок 1) повторно розглянути документи, які подано 24.09.2020 р. для реєстрації ОСОБА_1 в якості кандидата в депутати по багатомандатному виборчому округу №1 Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Білгород - Дністровського району Одеської області та зареєструвати кандидатом в депутати по багатомандатному виборчому округу №1 Кароліно-Бугазської сільської об'єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району Одеської області висунутого шляхом самовисування.

Зобов'язано Кароліно-Бугазьку сільську територіальну виборчу комісію Білгород- Дністровського району Одеської області (ідентифікаційний код юридичної особи 43782503, місцезнаходження юридичної особи: 67844, Одеська обл., Овідіопольський р-н село Кароліно- Бугаз, вул. Приморська, будинок 1) у триденний строк після здійснення реєстрації, видати ОСОБА_1 посвідчення кандидата в депутати по багатомандатному виборчому округу №1 Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району Одеської області.

В апеляційній скарзі, Кароліно-Бугазька сільська територіальна виборча комісія Білгород- Дністровського району Одеської області, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне встановлення обставин справи, просить рішення суду від 09 жовтня 2020 року - скасувати, прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову. Доводи апеляційної скарги обґрунтовані єдиною обставиною, а саме: 5 жовтня 2020 року під час огляду приміщень та сейфу виборчої комісії, членами Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії встановлено відсутність документів кандидата ОСОБА_1 для реєстрації кандидатом у депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району Одеської області, висунутого шляхом самовисування. Оскільки на момент засідання комісії та винесення оскаржуваної постанови, відсутні документи, передбачені ч. 2 ст. 223 Виборчого кодексу України, дії Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород- Дністровського району Одеської області, є законними.

У відзиві на апеляційну скаргу, позивач послався на доводи, ідентичні тим, що викладені в позовній заяві та узгоджуються з висновками, викладеними в рішенні суду першої інстанції.

Колегія суддів, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких мотивів.

Згідно статті 38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Постановою Верховної Ради України "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" №795-ІХ від 15.07.2020 призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 25 жовтня 2020року.

Постановою Центральної виборчої комісії "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25.10.2020" №160 від 08.08.2020 призначено на неділю, 25.10.2020, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

Як вбачається з матеріалів справи, Постановою Кароліно - Бугазської сільської територіальної виборчої комісії Білгород- Дністровського району Одеської області від 25.09.2020 № 109 «Про відмову у реєстрації ОСОБА_1 у якості кандидата у депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади, висунутого шляхом самовисування» відмовлено у реєстрації ОСОБА_1 у реєстрації в якості кандидата в депутати по багатомандатному виборчому округу №1 Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Білгород- Дністровського району Одеської області.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 02.10.2020 року у справі № 420/9842/20 визнано протиправною та скасовано постанову Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород-Дністровського району Одеської області №109 від 2020 року «Про відмову у реєстрації ОСОБА_1 у якості кандидата у депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади, висунутого шляхом самовисування». Зобов'язано Кароліно-Бугазьку сільську територіальну виборчу комісію Білгород - Дністровського району Одеської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 24.09.2020 року та додані до неї документи, які подано для реєстрації в якості кандидата в депутати по багатомандатному виборчому округу №1 Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району Одеської області та прийняти рішення відповідно до вимог Виборчого кодексу України, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Постановою Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород- Дністровського району Одеської області від 05 жовтня 2020 року № 125 «Про відмову у реєстрації кандидату у депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади по багатомандатному виборчому округу №1 ОСОБА_1 , висунутого шляхом самовисування» відмовлено у реєстрації кандидата в депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади по багатомандатному виборному округу №1. Підставою для відмови у реєстрації в якості кандидата в депутати відповідачем наведено посилання на вимоги пункту 2 частини першої, абзацу 4 частини третьої ст. 230 Виборчого кодексу України.

Суд першої інстанції, задовольняючи позов, виходив з того, що позивачем документи подано у встановленому законом порядку та в передбачені законом строки, тому постанова про відмову в у реєстрації кандидата в депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади по багатомандатному виборному округу №1 від 05 жовтня 2020 року № 125, є протиправною.

Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування норм матеріального і процесуального права, колегія суддів дійшла такого висновку.

При вирішені спору суд виходить із того, що згідно із приписами статті 63 Виборчого кодексу України, рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, можуть бути оскаржені до суду або до виборчої комісії. Суб'єкт виборчого процесу може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, до суду у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

У статті 20 Виборчого кодексу України визначено, що виборчий процес - це здійснення протягом встановленого цим Кодексом періоду часу суб'єктами, визначеними статтею 22 цього Кодексу, виборчих процедур, пов'язаних із підготовкою і проведенням відповідних виборів, встановленням та офіційним оголошенням (офіційним оприлюдненням) їх результатів.

Згідно із статтею 196 Виборчого кодексу України, виборчий процес місцевих виборів включає такі етапи: 1) утворення виборчих округів; 2) утворення дільничних виборчих комісій; 3) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення; 4) висування та реєстрація кандидатів; 5) проведення передвиборної агітації; 6) голосування у день виборів; 7) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

Підстави для відмови в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови визначені статтею 230 ВК України.

Зокрема, у відповідності до частини 1 цієї статті Кодексу, територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації всіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій або до переліку кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах на відповідних місцевих виборах, у разі:

1) порушення встановленого цим Кодексом порядку висування кандидатів, у тому числі перевищення встановленої цим Кодексом кількості кандидатів у депутати у єдиному виборчому списку та територіальному виборчому списку організації партії на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше), кандидатів у депутати в кожному багатомандатному окрузі на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), які можуть бути висунуті організаціями партій;

2) відсутності хоча б одного з документів, зазначених у пунктах 1-5 частини першої статті 222, пунктах 1, 2, 4 частини першої статті 223 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави);

3) встановлення нею наявності у передвиборній програмі організації партії положень, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення;

4) висування кандидатів у депутати від організації партії, яка здійснює пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, їхньої символіки та щодо якої в установленому Кабінетом Міністрів України порядку прийнято рішення про невідповідність її діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

В свою чергу, частиною 4 статті 230 ВК України передбачено, що рішення про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови повинно містити вичерпні підстави відмови. Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття видається (направляється) представнику організації партії (у разі висування такої особи організацією партії) та кандидату в депутати, кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови (у разі самовисування).

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 216 ВК України право висування кандидатів у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) реалізується виборцями через організації партій або шляхом самовисування у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно частини 1 та 11 статті 220 ВК України право висування кандидатів у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) реалізується виборцями через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, визначеному цим Кодексом.

Особа може бути висунута кандидатом у депутати шляхом висування організацією лише однієї політичної партії або лише шляхом самовисування.

Громадянин України, який відповідно до статті 193 цього Кодексу має право бути кандидатом на місцевих виборах, може самовисунутися кандидатом у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) шляхом подачі заяви про самовисування до відповідної територіальної виборчої комісії.

До заяви про самовисування додаються документи, передбачені частиною другою статті 223 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 223 ВК України передбачено, що відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата в депутати, висунутого шляхом самовисування, за умови особистого пред'явлення ним документа, передбаченого частиною першою статті 8 цього Кодексу, та подання ним документів, передбачених пунктами 4-7 частини першої цієї статті, а також особисто підписаної ним заяви про самовисування кандидатом у депутати із згодою на оприлюднення біографічних відомостей та на обробку персональних даних у зв'язку з участю у виборах до сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч).

Згідно ч. 1 ст. 8 Виборчого кодексу України, документом, який підтверджує особу та

громадянство України виборця, є: 1) паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки); 2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); 3) картка (довідка) установи кримінально-виконавчої системи, що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотографію особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчого ізолятора); 4) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 5) дипломатичний паспорт; 6) службовий паспорт; 7) військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби).

Пунктами 4-7 частини першої статті 223 ВК України передбачено надання наступних документів:

4) документ про внесення організацією партії або кандидатом грошової застави відповідно до статті 225 цього Кодексу;

5)автобіографій кандидатів у депутати на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинні містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), всі попередні прізвища, власні імена, по батькові та дати їх зміни (якщо особа протягом останніх п'яти років до дня висування кандидатом у депутати змінювала прізвище та/або власне ім'я (одне з власних імен чи всі власні імена), та/або по батькові), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, посаду (заняття), місце роботи, партійність, адресу місця проживання, наявність чи відсутність представницького мандата, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості, дату складання автобіографії та підпис кандидата у депутати (складається у друкованому вигляді);

6) по одній фотографії кандидата у депутати розміром 4x6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді;

7) копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки кожного кандидата у депутати.

Кандидату у депутати, який подав документи про самовисування, територіальна виборча комісія видає довідку із зазначенням дати і часу прийняття документів, переліку прийнятих документів.

З урахуванням приписів ч.б ст.228 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія не пізніш як на п'ятий день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидатів у депутати та доданих до неї необхідних документів приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в їх реєстрації.

Системний аналіз приписів ч. 11 ст.220, ч.2 ст.223 Виборчого кодексу України свідчить, що громадянин України, який відповідно до статті 193 цього Кодексу має право бути кандидатом на місцевих виборах, може самовисунутися кандидатом у депутати сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) шляхом подачі заяви про самовисування до відповідної територіальної виборчої комісії, додавши документи, передбачені ч. 2 ст.223 цього Кодексу.

З матеріалів справи також вбачається, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 02.10.2020 року у справі № 420/9842/20, яке набрало законної сили, встановлено, що позивачем було надано Кароліно- Бугазькій сільській територіальній виборчій комісії Білгород-Дністровського району Одеської області заяву про самовисування кандидатом у депутати із згодою на оприлюднення біографічних відомостей та на обробку персональних даних у зв'язку з участю у виборах до сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч). Позивачем було надано відповідачу всі передбачені частиною 2 статті 223 ВК України документи.

З огляду на наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції,

що позивачем не порушено вимог пункту 2 частини першої ст. 230 Виборчого кодексу України, тому посилання апелянта на п. 2 ч. 1 ст. 230, абз. 4 ч. 3 ст. 230 Виборчого кодексу України, а саме: відсутність законодавчо визначених документів для реєстрації кандидатом у депутати позивача, спростовується матеріалами справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, апеляційний суд робить висновок про протиправність постанови Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород- Дністровського району Одеської області від 05.10.2020 № 125 «Про відмову у реєстрації кандидату в депутати Кароліно-Бугазької сільської об'єднаної територіальної громади по багатомандатному виборчому округу №1 ОСОБА_1 , висунутого шляхом самовисування», у зв'язку із чим оскаржена постанова підлягає скасуванню.

Європейським Судом з прав людини у рішенні по справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 01 липня 2003 року, яке, відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», підлягає застосуванню судами як джерело права, вказано, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

У рішенні від 10 лютого 2010 року у справі «Серявін та інші проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Отже, рішення суб'єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб'єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб'єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов'язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.

При цьому суб'єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Висновки та рішення суб'єкта владних повноважень можуть ґрунтуватися виключно на належних, достатніх, а також тих доказах, які одержані з дотриманням закону.

При поданні апеляційної скарги в цій справі апелянтом не сплачено судовий збір, тому з урахуванням вимог ч.9 ст. 273 КАС України питання про його стягнення суд вирішує цією постановою.

Підпунктом 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а тому сума судового збору, яка підлягала сплаті при поданні апеляційної скарги складає

1 261,20 грн.

Керуючись статтями: 272, 273, 308, 310, 316, 322, 325, 328 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Кароліно - Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород - Дністровського району Одеської області - залишити без задоволення.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2020 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Кароліно - Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород - Дністровського району Одеської області про визнання протиправними дії, визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.

Стягнути з Кароліно - Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород - Дністровського району Одеської області (код ЄДРПОУ 43782503, Україна, 67844, Одеська область, Овідіопольський район, село Кароліно - Бугаз, вул. Приморська, 1) на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA9089 9998 03131 1125 60000 26001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 1 261,20 грн. (одна тисяча двісті шістдесят одна гривня), 20 коп.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Дата складення повного судового рішення 13 жовтня 2020р.

Головуючий суддя Стас Л.В.

Судді Турецька І.О. Шеметенко Л.П.