Рішення від 12.10.2020 по справі 540/2314/20

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2314/20

Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

встановив:

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (далі - позивач) звернулося з позовною заявою до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якій просить стягнути з відповідача податковий борг по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, в сумі 1707456,54 грн.; по військовому збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, у сумі 135275 грн.; по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 1295572,62 грн.; по адміністративним штрафам та іншим санкціям у сумі 510 грн.

Позовні вимоги мотивує наявністю у відповідача податкового боргу перед бюджетом: з податку на доходи фізичних осіб за результатами річного декларування, який виник у зв'язку з несплатою узгоджених грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом відповідно до прийнятих податкових повідомлень-рішень від 04.03.2020 р. № 0005383305, № 0005373305 та нарахованої пені в розмірі 1707456,54 грн.; по військовому збору, який виник у зв'язку з несплатою узгоджених грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом відповідно до прийнятого податкового повідомлення-рішення від 04.03.2020 р. № 0005393305 та нарахованої пені в розмірі 135275 грн.; з податку на додану вартість, який виник у зв'язку з несплатою узгоджених грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом відповідно до прийнятого податкового повідомлення-рішення від 04.03.2020 р. № 0005413305 та нарахованої пені в розмірі 1295572,62 грн.; по адміністративним штрафам та іншим санкціям, який виник у зв'язку з несплатою узгоджених грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом відповідно до прийнятого податкового повідомлення-рішення від 04.03.2020 р. № 0005423305 в розмірі 510 грн. Оскільки узгоджені грошові зобов'язання в загальній сумі 3138814,16 грн. добровільно не сплачені ОСОБА_1 , просить стягнути її суму в судовому порядку.

Ухвалою від 25.08.2020 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 21.09.2020 р. о 14:00 год.

Протокольною ухвалою від 21.09.2020 р. відкладено розгляд справи на 12.10.2020 р. на 10:00 год.

12.10.2020 р. від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Частиною 3 ст.194 КАС України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач в судове засідання не з'явилася. Поштову кореспонденцію Амбарцумовій А.В. направлено як на адресу, яка вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: АДРЕСА_1 , так і на адресу АДРЕСА_2 , а тому в силу положень ч.11 ст.126 КАС України, відповідача належним чином повідомлено про дату, час та місце судового засідання.

Приписами ч.1 ст.205 КАС України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки (п.1 ч.3 ст.205 КАС України).

Згідно ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких обставин суд розглядає справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що в період з 29.01.2020 р. по 31.01.2020 р. контролюючим органом проведено документальну позапланову невиїзну перевірку фізичної особи - платника податку ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період діяльності з 01.10.2014 р. по 28.11.2017 р., правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 13.12.2011 р. по 28.11.2017 р., за результатами якої складено акт від 07.02.2020 р. № 84/21-22-33-05/ НОМЕР_1 .

У висновках акту перевірки зазначено, що встановлено порушення:

1. пп.16.1.3 п.16.1 ст.16, п.49.1 ст.49, пп.49.18.5 п.49.18 ст.49, п.177.5, п.177.11 ст.177 ПК України - податкові декларації про майновий стан і доходи за 2014, 2015, 2016, 2017 роки не подані у встановлений термін до Херсонської ДПІ Херсонського управління ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі;

2. п.177.10 ст.177 ПК України, Порядку ведення книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 р. № 481, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.10.2013 р. за № 1686/24218, встановлено відсутність книги обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку;

3. пп.16.1.2 п.16.1 ст.16, п.44.1 ст.44, п.177.2, п.177.4, п.177.10 ст.177 ПК України - за перевіряємий період з 01.10.2014 р. по 28.11.2017 р. встановлено заниження податку на доходи фізичних осіб у сумі 933036,67 грн., в т.ч. в декларації про майновий стан і доходи за 2014 рік - 22500,27 грн., за 2015 рік - 190626,40 грн., за 2016 рік - 263610 грн., за 2017 рік - 456300 грн.;

4. пп.16.1.2 п.16.1 ст.16, п.44.1 ст.44, п.177.2, п.177.4, п.177.10 ст.177 ПК України та пп.1.2, 1.3, 1.4 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України, ст.168.2 ст.168 ПК України - заниження військового збору в декларації про майновий стан і доходи всього у сумі 74837,58 грн., в т.ч. за 2015 рік - 14845,08 грн., за 2016 рік - 21967,50 грн., за 2017 рік - 38025 грн.;

5. п.4 ч.2 ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI - платником не подано у встановлений термін звітність по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік, за 2012 рік, за 2013 рік, за 2014 рік, за 2015 рік, за 2016 рік, за 2017 рік;

6. п.2 ч.1 ст.7, ч.2 ст.9 розділу ІІІ Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI - занижено суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування всього на 296260,39 грн., в т.ч. за 2014 рік - 14396,79 грн., за 2015 рік - 87163,60 грн., за 2016 рік - 94666 грн., за 2017 рік - 100034 грн.;

7. п.49.1, п.49.2 ст.49 ПК України за перевіряємий період не подано декларацій з податку на додану вартість за звітні (податкові) періоди: травень 2016 рік, червень 2016 рік, липень 2016 рік, серпень 2016 рік, вересень 2016 рік, жовтень 2016 рік, листопад 2016 рік, грудень 2016 рік, січень 2017 рік, лютий 2017 рік, березень 2017 рік квітень 2017 рік, травень 2017 рік, червень 2017 рік, липень 2017 рік, серпень 2017 рік, вересень 2017 рік, жовтень 2017 рік, листопад 2017 рік;

8. п.180.1 ст.180, п.181.1 ст.181, п.183.2 ст.183, п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187 ПК України встановлено заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, всього у сумі 769999 грн., з них:

- за травень-грудень 2016 року - 262999 грн., в т.ч. травень 2016 року - 58667 грн., червень 2016 року - 29333 грн., липень 2016 року - 28000 грн., серпень 2016 року - 28000 грн., вересень 2016 року - 28000 грн., жовтень 2016 року - 30333 грн., листопад 2016 року - 30333 грн., грудень 2016 року - 30333 грн.;

- за січень-листопад 2017 року - 507000 грн., в т.ч. січень 2017 року - 28000 грн., лютий 2017 року - 28000 грн., березень 2017 року - 28000 грн., квітень 2017 року - 38000 грн., травень 2017 року - 38000 грн., червень 2017 року - 38000 грн., липень 2017 року - 103000 грн., серпень 2017 року - 103000 грн., вересень 2017 року - 103000 грн.;

9. ст.44 ПК України в частині не забезпечення зберігання первинних документів, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, протягом установлених строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПК України.

На підставі акту перевірки контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення від 04.03.2020 р. № 0005403305, яким до відповідача застосовано штрафні санкції за неподання декларацій з податку на додану вартість у розмірі 3230 грн.; № 00053733305, яким до відповідача застосовано штрафні санкції за неподання декларацій про майновий стан і доходи у розмірі 680 грн.; № 0005413305, яким відповідачу збільшено суму грошових зобов'язань з податку на додану вартість на 962498,75 грн., з яких за основним платежем на 769999 грн., за штрафними санкціями на 192499,75 грн.; № 0005393305, яким відповідачу збільшено суму грошових зобов'язань з військового збору на 93546,98 грн., з яких за основним платежем на 74837,58 грн., за штрафними санкціями на 18709,40 грн.; № 0005383305, яким відповідачу збільшено суму грошових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, на 1166295,85 грн., з яких за основним платежем на 933036,67 грн., за штрафними санкціями на 233259,17 грн.; № 0005423305, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 510 грн.; рішення від 04.03.2020 р. № 0000653305 про застосування до відповідача штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у розмірі 680 грн.

Ані в адміністративному, ані в судовому порядку податкові повідомлення-рішення від 04.03.2020 р. № 0005403305, № 00053733305, № 0005413305, № 0005393305, № 0005383305, № 0005423305, рішення від 04.03.2020 р. № 0000653305 про застосування штрафних санкцій ОСОБА_1 не оскаржувались.

Відповідно до ст.129 ПК України відповідачу нарахована пеня в сумі 540480,70 грн. грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 04.03.2020 р. № 0005383305, в сумі 41728,02 згідно податкового повідомлення-рішення від 04.03.2020 р. № 0005393305, в сумі 329843,87 грн. згідно податкового повідомлення-рішення від 04.03.2020 р. № 0005413305.

Сума податкового боргу відповідача в розмірі 3138814,16 грн. підтверджується даними зворотного боку облікових карток платника податків, а також розрахунком виникнення податкового боргу ОСОБА_1 начальника управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі.

При вирішенні даної справи суд виходить з наступного.

Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законом.

Згідно пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до ст.36 ПК України податковим обов'язком платника податку визнається його обов'язок обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Такий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором, він є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Положеннями пп.54.3.2 п.54.3 ст.54 ПК України визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, або завищення суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Відповідно до п.54.5 ст.54 ПК України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.

Порядок узгодження грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом, врегульовано ст.56 ПК України. Так, згідно п.56.1 ст.56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Пунктом 56.2 статті 56 ПК України визначено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Відповідно до п.56.3 ст.56 ПК України скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою (п.56.15 ст.56 ПК України).

Згідно п.56.17 ст.56 ПК України процедура адміністративного оскарження закінчується: днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк; днем отримання платником податків рішення відповідного контролюючого органу про повне задоволення скарги; днем отримання платником податків рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику; днем звернення платника податків до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань що оскаржувались. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.

Приписами п.56.18 ст.56 ПК України визначено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України передбачено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.

Відповідно до п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно п.57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п.54.3.1-54.3.6 п.54.3 ст.54 вказаного Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу (п.58.3 ст.58 ПК України).

Пунктом 42.2 статті 42 ПК України визначено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Відповідно до п.42.3 ст.42 ПК України якщо платник податків у порядку та у строки, визначені статтею 66 цього Кодексу, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він на період з дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних такого платника податків звільняється від виконання вимог документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою та в подальшому повернених як таких, що не знайшли адресата.

Згідно п.42.5 ст.42 ПК України у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).

У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Як вбачається з матеріалів справи, податкові повідомлення-рішення від 04.03.2020 р. № 0005403305, № 00053733305, № 0005413305, № 0005393305, № 0005383305, № 0005423305, рішення від 04.03.2020 р. № 0000653305 про застосування штрафних санкцій надіслані ОСОБА_1 засобами поштового зв'язку на адресу: АДРЕСА_3 (місце проживання згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), повернулися з відміткою "за зазначеною адресою не проживає", а відтак, в силу вимог п.42.5 ст.42, п.58.3 ст.58 ПК України, рішення контролюючого органу вважаються надісланими (врученими) відповідачу. При цьому, вказані рішення не були оскаржені відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку. Таким чином, визначені за ними грошові зобов'язання набули статусу узгоджених.

Оскільки узгоджені грошові зобов'язання не сплачені ОСОБА_1 у встановлений ПК України строк, вони стали податковим боргом платника податків у розумінні пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України.

Згідно пп.14.1.162 п.14.1 ст.14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

Відповідно до пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Пунктом 129.4 статті 129 ПК України визначено, що на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

У зв'язку з несплатою ОСОБА_1 у встановлені ПК України строки узгоджених грошових зобов'язань, визначених за податковими повідомленнями-рішеннями від 04.03.2020 р. № 0005413305, № 0005393305, № 0005383305, контролюючим органом нараховано пеню у розмірі 912052,59 грн. (540480,70 + 41728,02 + 329843,87).

Пунктами 59.1, 59.5 статті 59 ПК України встановлено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Контролюючим органом до боржника застосовувались заходи стягнення, зокрема, на виконання вимог ст.59 ПК України позивачем сформовано та направлено відповідачу податкову вимогу від 10.03.2016 р. № 2274-23 на суму 72949,11 грн., винесено рішення про опис майна у податкову заставу від 10.03.2016 р. № 176.

Згідно пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень (п.41.4 ст.41 ПК України).

Приписами п.87.11 ст.87 ПК України передбачено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Враховуючи вищевикладене, оскільки узгоджені грошові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування, в сумі 1707456,54 грн., по військовому збору в сумі 135275 грн., з податку на додану вартість у сумі 1295572,62 грн. та по адміністративним штрафам та іншим санкціям у сумі 510 грн., які набули статусу податкового боргу, не сплачені відповідачем добровільно в установленому законом порядку, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -

вирішив:

Позовну заяву Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі (73026, м.Херсон, просп.Ушакова, 75, код ЄДРПОУ 43143201) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) податковий борг по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 1707456 (один мільйон сімсот сім тисяч чотириста п'ятдесят шість) грн. 54 коп. до зведеного бюджету (отримувач: УК у м.Херсоні/м.Херсон/11010500, код отримувача - 37959779, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UA578999980333149341000021002, код бюджету - 11010500), по військовому збору у сумі 135275 (сто тридцять п'ять тисяч двісті сімдесят п'ять) грн. до державного бюджету (отримувач: УК у м.Херсоні/м.Херсон/11011001, код отримувача - 37959779, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UA908999980313030137000021002, код бюджету - 11011001), по податку на додану вартість у сумі 1295572 (один мільйон двісті дев'яносто п'ять тисяч п'ятсот сімдесят дві) грн. 62 коп. до державного бюджету (отримувач: УК у м.Херсоні/м.Херсон/14060100, код отримувача - 37959779, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UA328999980313070029000021002, код бюджету - 14060100), по адміністративним штрафам та іншим санкціям у сумі 510 (п'ятсот десять) грн. до державного бюджету (отримувач: УК у м.Херсоні/м.Херсон/21081103, код отримувача - 37959779, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UA258999980313090106000021002, код бюджету - 21081103).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко

кат. 111020300