Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
13 жовтня 2020 р. № 520/8109/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Єгупенка В.В.,
суддів - Бідонька А.В., Бабаєва А.І.,
за участю секретаря судового засідання - Чайкіної Н.Е.,
за участю:
представника позивача - Морозової О.Р.,
представника відповідача - Бондаренко Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов Повного товариства «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» (м. Харків, вул. Літературна, 5) до Національного банку України (м. Київ, вуд. Інститутська, 9), третя особа: Державна служба фінансового моніторингу України (м. Київ, вул. Білоруська, 24) про визнання протиправним та скасування рішення (постанови), -
Повне товариство «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з вищевказаним позовом, в якому позивач просив визнати протиправним та скасувати рішення (постанову) Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 245/198/28/17-ФМ від 27.05.2020.
В обгрунтування заявленого позову зазначено, ПТ «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія», який є суб'єктом первинного фінансового моніторингу у зв'язку зі звільненням юрисконсульта ОСОБА_1 від виконання обов'язків відповідальної особи за внутрішній фінансовий моніторинг фінансових операцій та призначенням відповідальним за внутрішній фінансовий моніторинг фінансових операцій Ломбарду ОСОБА_2 03.10.2017 за вих. №197 надіслано до Державної служби фінансового моніторингу України форму обліку суб'єкта первинного фінансового моніторингу №1-ФМ, яку було одержано 05.10.2017. Проте, в десятиденний строк, як передбачено п.10 Порядку від Державної служби фінансового моніторингу України форма №3-ФМ про результати внесення (або відмови у внесенні) змін до Єдиної інформаційної системи до Ломбарду не надійшла. Внаслідок чого, Ломбард не був повідомлений про відмову відповідачем у внесенні змін до Єдиної інформаційної системи та не мав можливості своєчасно повторно направити виправлену форму №1-ФМ. На підставі письмового повідомлення Держфінмоніторингу Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг було направлено до Ломбарду запит від 14.12.2017 за вих. №8966/17-8-3 про надання інформації та її документального підтвердження та просив надати документи: повідомлення про взяття на облік суб'єкта первинного фінансового моніторингу (форма 1-ФМ) щодо якого відмовлено у внесенні інформації до Єдиної інформаційної системи; документи, що підтверджують факт виправлення повідомлення за формою №1-ФМ до Держфінмоніторингу; повідомлення про результати обробки форми обліку суб'єкта первинного фінансового моніторингу (форма №3-ФМ) щодо відмови у взятті на облік суб'єкта первинного фінансового моніторингу та підтвердження дати його отримання; виправлене повідомлення за формою №1-ФМ, що направлено до Держфінмоніторингу; повідомлення про результати обробки форми обліку суб'єкта первинного фінансового моніторингу (форма « 3-ФМ) щодо взяття на облік суб'єкта первинного фінансового моніторингу, а також пояснення з приводу порушення норм чинного законодавства та інші документи згідно із додатком. У даному запиті зазначалося, що форму №3-ФМ Держфінмоніторингом було надіслано до ломбарду тільки 17.10.2017. З урахуванням проведених коригувань, позивачем було повторно направлено до Державної служби фінансового моніторингу України форму №1-ФМ за №02 від 11.01.2018. Відповідь на запит Нацкомфінпослуг №8966/17-8-3 від 14.12.2017 було направлено 11.01.2018 за вих. №04. 19.02.2020 ломбардом було отримано від Нацкомфінпослуг лист б/н щодо проведення позапланової безвиїзної перевірки на підставі документів та пояснень ломбарду, які надійшла до Нацкомфінпослуг листом від 11.01.2018 №04 на запит від 14.12.2017 №8966/17-8-3 та запрошення керівника позивача прибути до приміщення Нацкомфінпослуг 21.02.2020 для ознайомлення та підписання акту позапланової безвиїзної перевірки. 21.02.2020 директором ломбарду ОСОБА_3 було надано до канцелярії Нацкомфінпослуг пояснення (вих. №80 від 19.02.2020) щодо акту позапланової перевірки та проханням закрити провадження у зв'язку із закінченням шестимісячного строку для виявлення порушення. За результатами перевірки Нацкомфінпослуг було винесено акт позапланової безвиїзної перевірки дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення від 21.02.2020 №198/28/17-ФМ, згідно висновків якої було виявлено порушення п.1 ч.6 ст.6 Закону та п.10 Порядку, а саме - Ломбардом не вжито заходів для з'ясування причин неотримання від Держфінмоніторингу форми №3-ФМ про результати обробки (усунення або відмову в усуненні інформації до Єдиної інформаційної системи) форми №1-ФМ. 13.03.2020 до Ломбарду надійшов лист Нацкомфінпослуг, в якому повідомлялося про розгляд справи про порушення позивачем законодавства 25.03.2020 о 12 год. 45 хв. за адресою: м. Київ, вул. Б. Грінченко, 3. У зв'язку із встановлення на усій території України, починаючи з 12.03.2020 карантину, від Нацкомфінпослуг до Ломбарду надійшли листи про перенесення розгляду справи на 15.04.2020 та на 27.05.2020. 21.05.2020 Ломбардом на вих. №161 було направлено лист до відповідача з проханням перенести розгляд справи про порушення законодавства позивачем, у зв'язку з припиненням залізничного та автобусного сполучення на іншу дату. Незважаючи на вказані обставини, 27 травня 2020 року, без участі представника Ломбарду, Нацкомфінпослуг виніс рішення (постанову) №245/198/28/17*-ФМ та вирішив (постанови) застосувати до Повного товариства «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» штраф у розмірі 13600 грн.
Ухвалою судді від 30.06.2020 було відкрито спрощене провадження в адміністративній справі без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвалою суду від 29.07.2020 було задоволено клопотання Національного банку України про заміну відповідача та залучення третьої особи у справі. Допущено заміну відповідача у справі за адміністративним позовом Повного товариства «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» (м. Харків, вул. Літературна, 5) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (м. Київ, вул. Б. Грінченка, 3) про визнання протиправним та скасування рішення (постанови). Замінено відповідача - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (код 38062828) на його правонаступника - Національний банк України (код 00032106).
Залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Державну службу фінансового моніторингу України (код 37471802).
Справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження колегією у складі трьох суддів. Замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. Призначено підготовче засідання у справ.
30.07.2020 до суду надійшов відзив на адміністративний позов, в якому відповідач просив відмовити в задоволенні адміністративного позову, посилаючись на те, що позивач є фінансовою установою в розумінні п.1 ч.1 ст.1 ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання у сфері фінансових послуг». Державною службою фінансового моніторингу України повідомлено Нацкомфінпослуг про неподання/несвоєчасне подання позивачем належним чином оформленої форми №1-ФМ після отримання від Держфінмоніторингу форми №3-ФМ про відмову у внесенні інформації до Єдиної інформаційної системи. Перевіркою інформації, наданої Ломбардом листом від 11.01.2018 №04 у відповідь на запит Нацкомфінпослуг від 14.12.2017 №8966/17-8-3 встановлено, що позивач поштовим відправленням з повідомленням про вручення №6105808294611 надіслав до Державної служби фінансового моніторингу України повідомлення за формою №1-ФМ від 03.10.2017 щодо внесення змін до інформації про Ломбард. Вказане повідомлення отримано Держфінмоніторингом 05.10.2017. Як вбачається з акту позапланової перевірки від 21.02.2020 №198/28/17-ФМ, згідно пояснення Ломбарда, з невідомих причин позивачем не отримано від Держфінмоніторингу форму №3-ФМ з інформацією про результати обробки (унесення або відмову в унесенні інформації до Єдиної інформаційної системи) форми №1-ФМ від 03.10.2017. За результатами перевірки встановлено, що ломбардом несвоєчасно вжито заходів для з'ясування причин неотримання форми №3-ФМ про результати обробки форми №1-ФМ від 03.10.2017, що є порушенням п.1 ч.2 ст.6 ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи адміністративного позову, суд дійшов наступного.
Відповідно до ч.5 розділу Х Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» тимчасово, до введення в дію Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг" від 12 вересня 2019 року № 79-IX, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, є суб'єктом державного фінансового моніторингу та здійснює державне регулювання і нагляд у сфері запобігання та протидії щодо платіжних організацій, платіжних систем та учасників чи членів платіжних систем (у частині надання фінансових послуг, крім послуг з переказу коштів), страховиків (перестраховиків), страхових (перестрахових) брокерів, ломбардів та інших фінансових установ, а також юридичних осіб, що відповідно до законодавства надають фінансові послуги (крім фінансових установ та інших юридичних осіб, щодо яких державне регулювання і нагляд у сфері запобігання та протидії здійснюються іншими суб'єктами державного фінансового моніторингу).
Згідно пунктів 1, 2 Положення «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг», затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1070/2011, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі - Нацкомфінпослуг), є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній раді України.
Згідно ч.2 ст.16-1 ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (в редакції чинній станом на 01.07.2020) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, здійснює нагляд на консолідованій основі за небанківськими фінансовими групами, переважна діяльність у яких здійснюється фінансовими установами, нагляд за якими здійснює національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Порядок застосування санкцій, передбачених Законом України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, пред'явлення вимог та здійснення контролю за їх виконанням Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг врегульовано розпорядженням Нацкомфінпослуг від 01.10.2015 « 2372, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.10.2015 « 1283/27728.
Факти невиконання (неналежного виконання) вимог Закону та/або нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, виявляються посадовими особами Нацкомфінпослуг: при проведенні планових та позапланових перевірок, у тому числі виїзних чи безвиїзних; при здійсненні нагляду за діяльністю суб'єктів первинного фінансового моніторингу (пункт 4 Порядку №2372).
Повне товариство «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» є фінансовою установою в розумінні п.1 ч.1 ст.1 ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання у сфері фінансових послуг», включено до Державного реєстру фінансових установ згідно свідоцтва про реєстрацію фінансової установи серії ЛД №340 від 31.08.2006.
Як убачається з матеріалів справи, Державною службою фінансового моніторингу України було повідомлено Нацкомфінпослуг про неподання/несвоєчасне подання позивачем Держфінмоніторингу належним чином оформленої форми №1-ФМ після отримання від Держфінмоніторингу форми №3-ФМ про відмову у внесенні інформації до Єдиної інформаційної системи.
ПТ «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія», у зв'язку зі звільненням юрисконсульта ОСОБА_1 від виконання обов'язків відповідальної особи за внутрішній фінансовий моніторинг фінансових операцій та призначенням відповідальним за внутрішній фінансовий моніторинг фінансових операцій Ломбарду ОСОБА_2 03.10.2017 за вих. №197 надіслано до Державної служби фінансового моніторингу України форму обліку суб'єкта первинного моніторингу №1-ФМ (а.с.11, 12-14).
Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення №6105808294611, повідомлення за формою №1-ФМ від 03.10.2017 отримано Держфінмоніторингом 05.10.2017.
14.12.2017 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на адресу Повного товариства «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» було направлено запит про надання інформації та копій документів суб'єктів первинного фінансового моніторингу.
Згідно з поясненнями Ломбарда «Любий друже», з невідомих причин ним не отримано від Держфінмоніторингу форму №3-ФМ з інформацією про результати обробки (унесенні або відмову в унесенні інформації до Єдиної інформаційної системи) форми №1-ФМ від 03.10.2017.
17.10.2017 ПТ «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» було направлено повторне повідомлення за формою №1-ФМ щодо призначення чи звільнення відповідального працівника.
Держфінмоніторингом було отримано вказане повідомлення позивача та зазначена інформація не взята на облік через наявні помилки, про що позивачу було надіслано повідомлення за формою №з-ФМ від 17.10.2017 (лист №9962/0530-07-2).
11.01.2018 позивачем було направлено повідомлення за формою №1-ФМ. 15.01.2018 Держфінмоніторингом було отримано повідомлення та взято на облік, про що було повідомлено позивача листом від 15.01.2018 №426/0530-07-2.
21.02.2020 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг було складено акт позапланової безвиїзної перевірки дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення.
За результатами проведеної перевірки контролюючим органом 21.02.2020 складено акт №198/28/17-ФМ, згідно висновків якого Ломбардом «Любий друже» несвоєчасно вжито заходів для з'ясування причин неотримання форм №3-ФМ про результати обробки (унесення або відмову в унесенні інформації до Єдиної інформаційної системи) форми №1-ФМ від 03.10.2017, що є порушенням п.1 ч.2 ст.6 Закону та пункту 10 Порядку.
Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг №245/198/28/17-ФМ від 27.05.2020 до Повного товариства «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» застосовано штраф у сумі 13600 грн. за несвоєчасне вжиття заходів для з'ясування причин неотримання форми №3-ФМ про результати обробки (унесення або відмову в унесенні інформації до Єдиної інформаційної системи) інформації, поданої до Державної служби фінансового моніторингу України формою № 1-ФМ від 03.10.2017.
Механізм подання суб'єктами первинного фінансового моніторингу (далі - суб'єкти) до Держфінмоніторингу відповідно до Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” (далі - Закон) інформації, необхідної для взяття їх на облік як суб'єктів та зняття з обліку, а також виявлення, реєстрації, подання суб'єктами Держфінмоніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов'язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення визначено Порядком подання інформації для взяття на облік (зняття з обліку) суб'єктів первинного фінансового моніторингу, виявлення та реєстрації, а також подання суб'єктами первинного фінансового моніторингу Державній службі фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов'язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 р. № 552 (далі Порядок №552).
Відповідно до п.8 Порядку №552 у разі зміни інформації, яка подана суб'єктом до Держфінмоніторингу для взяття його на облік, зокрема про особу, яка тимчасово виконує обов'язки відповідального працівника у разі його відсутності чи звільнення, суб'єкт протягом трьох робочих днів з дати настання таких змін подає Держфінмоніторингу відповідну інформацію в паперовому або електронному вигляді.
Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується позивачем, 05.10.2017 Держфінмоніторингом було одержано форму № 1-ФМ, відправлену Повним товариством «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія».
При цьому, в адміністративному позові позивач посилається на те, що в десятиденний строк, як передбачено п.10 Порядку від Державної служби фінансового моніторингу України форма № 3-ФМ про результати внесення (або відмови у внесенні) змін до Єдиної інформаційної системи до Ломбарду не надійшла. Внаслідок чого, Ломбард не був повідомлений про відмову Держфінмоніторингу у внесенні змін до Єдиної інформаційної системи та не мав можливості своєчасно повторно направити виправлену форму № 1-ФМ.
Згідно пункту 10 Порядку №552, якщо з будь-яких причин суб'єкт не отримав від Держфінмоніторингу протягом 10 робочих днів з дати надходження повідомлення про вручення поштового відправлення або протягом 20 робочих днів з дати відправлення інформації, необхідної для взяття його на облік (зняття з обліку, внесення змін до інформації, яка стала підставою для взяття суб'єкта на облік) (у разі ненадходження повідомлення про вручення поштового відправлення), або протягом двох робочих днів з дати відправлення такої інформації в електронному вигляді повідомлення про результати обробки інформації, необхідної для взяття суб'єкта на облік (зняття з обліку, внесення змін до інформації, яка стала підставою для взяття суб'єкта на облік), суб'єкт (відокремлений підрозділ) звертається до Держфінмоніторингу для з'ясування причини неотримання відповідного повідомлення.
Аналізуючи положення зазначеної норми права, слід зазначити, що саме на суб'єкта первинного фінансового моніторингу покладається обов'язок щодо звернення до Держфінмоніторингу для з'ясування причини неотримання відповідного повідомлення протягом 10 робочих днів з дати надходження повідомлення про вручення поштового відправлення або протягом 20 робочих днів з дати відправлення інформації, необхідної для взяття його на облік (зняття з обліку, внесення змін до інформації, яка стала підставою для взяття суб'єкта на облік) (у разі ненадходження повідомлення про вручення поштового відправлення), або протягом двох робочих днів з дати відправлення такої інформації в електронному вигляді повідомлення про результати обробки інформації, необхідної для взяття суб'єкта на облік (зняття з обліку, внесення змін до інформації, яка стала підставою для взяття суб'єкта на облік).
Проте, позивачем, всупереч зазначеним положенням, несвоєчасно вжито заходів для з'ясування причин неотримання форми №3-ФМ про результати обробки (унесення або відмову в унесенні інформації до Єдиної інформаційної системи) форми № 1-ФМ від 03.10.2017, що є порушенням п.1 ч.2 ст.6 ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження масового знищення» та пункту 10 Порядку №552.
Твердження позивача про те, що він не мав можливості своєчасно повторно направити виправлену форму №1-ФМ, суд вважає безпідставним, оскільки як зазначалося, Порядком №552 встановлено обов'язок для позивача звернутися до Держфінмоніторингу для з'ясування причин неотримання відповідного повідомлення, незалежно від причин такого неотримання.
Крім того, як вбачається з листа директора ПТ «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» № 04 від 11.01.2018, несвоєчасне повідомлення сталося у зв'язку з халатністю та шахрайськими діями колишнього юрисконсульта ОСОБА_1 , який був відповідальною особою за фінмоніторинг в ПТ «Ломбард «Любий друже», та звільнений з посади за негативними підставами.
Оскільки Повне товариство «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» не звернулось до Держфінмониторингу для з'ясування причин неотримання повідомлень за формою №3-ФМ, до позивача було застосовано штраф у сумі 13600 грн., про що 27.05.2020 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг прийнято рішення №245/198/28/17-ФМ.
За правилами ч.1 ст.32 ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», особи, винні у порушенні вимог законодавства у сфері запобігання та протидії, в тому числі у незабезпеченні належної організації та/або проведення первинного фінансового моніторингу, а також у причетності до легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення або у сприянні іншим особам у вчиненні таких дій, або які фінансували тероризм чи розповсюдження зброї масового знищення, несуть відповідальність згідно із законом.
Відповідно до п.3 розділу Х ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» розмір штрафу за порушення суб'єктом первинного фінансового моніторингу законодавства у сфері запобігання та протидії, вчинені таким суб'єктом первинного фінансового моніторингу до набрання чинності цим Законом, визначається виходячи із розміру штрафу за відповідне порушення, встановленого законом на дату його вчинення.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що рішення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 245/198/28/17-ФМ від 27.05.2020 прийнято в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на те, що позивач не довів обставин, які б свідчили про порушення його прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин, то у суду відсутні підстави для задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 5-10, 72, 73, 74, 77, 139, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255 КАС України, судова колегія, -
У задоволенні адміністративного позову Повного товариства «Ломбард «Любий друже», Даниленко і компанія» (м. Харків, вул. Літературна, 5) до Національного банку України (м. Київ, вуд. Інститутська, 9), третя особа: Державна служба фінансового моніторингу України (м. Київ, вул. Білоруська, 24) про визнання протиправним та скасування рішення (постанови) - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 13.10.2020.
Головуючий Єгупенко В.В.
Судді Бідонько А.В.
Бабаєв А.І.