про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі
12 жовтня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/3532/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області (місце знаходження: 92100, Луганська область, Троїцький район, селище міського типу Троїцьке, вулиця Центральна, будинок 69) до Північно-східного офісу Держаудитслужби (місце знаходження: 61022, Харківська область, місто Харків, майдан Свободи, будинок 5, Держпром, 4 під'їзд, 10 поверх) про визнання протиправним та скасувати висновок, зобов'язання вчинити певні дії,
До Луганського окружного адміністративного суду 23 вересня 2020 року надійшов позов Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області (далі-позивач) до Північно-східного офісу Держаудитслужби (далі-відповідач), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати висновок Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області, на підставі наказу від 31.08.2020 № 54, про початок проведення моніторингу закупівлі за ідентифікатором закупівлі: UА-2020-06-17-000001-а по предмету за кодом ДК 021:2015 - 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь, яка проведена Троїцькою селищною радою Троїцького району Луганської області.
В обґрунтування позовної заяви зазначено, що 31.08.2020 о 10:46 в електронній системі закупівель «Рrozorro» опубліковано рішення Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області, на підставі наказу від 31.08.2020 № 54, про початок проведення моніторингу закупівлі за ідентифікатором закупівлі: UА-2020-06-17-000001-а по предмету за кодом ДК 021:2015 - 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь. Замовником торгів по даному предмету закупівлі є Троїцька селищна рада Троїцького району Луганської області.
В електронній системі закупівель «Рrozorro» 08.09.2020 було оприлюднено висновок про результати моніторингу закупівлі. Період моніторингу 31.08.2020 10:46 - 22.09.2020 00:00. Дата публікації висновку про результати 08.09.2020 15:41 - 23.09.2020 00:00.
За результатами моніторингу правильності заповнення форм документів Управлінням Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області встановлено, що оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції чим порушені вимоги пункту 8 частини другої статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922.
Позивач з таким висновком результатів моніторингу не згоден та на підставі зазначеного просив визнати протиправним та скасувати оскаржуваний висновок.
Ухвалою суду від 28.09.2020 позовну заяву Троїцької селищної ради Троїцького району Луганської області залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
До суду 05 жовтня 2020 року позивачем надано уточнений адміністративний позов, вивченням якого встановлено, що позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв'язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною третьою статті 12 КАС України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до частини третьої статті 257 КАС України, суд при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Таким чином, виходячи з наведених в статті 257 КАС України критеріїв, з огляду на предмет спору в даній справі, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в загальному позовному провадженні.
Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем заявлено клопотання про витребування доказів.
Вирішуючи клопотання про витребування доказів, в якому позивач просить витребувати у відповідача оригінал або належним чином засвідчену копію висновку Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області UА-2020-06-17-000001-а.
Відповідно до частини першої статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 КАС України).
Відповідно до частини другої статті 79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу (частина четверта статті 79 КАС України).
Згідно з частиною першою статті 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
З огляду на покладений на відповідача обов'язок доказування правомірності свого рішення, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про витребування доказів.
Також керуючись положеннями статті 9, 77, 80 КАС України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі.
Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі на 03 листопада 2020 року о 14 год. 30 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Клопотання про витребування доказів задовольнити.
Зобов'язати Північно-східний офіс Держаудитслужби надати до суду у строк до 26 жовтня 2020 року такі докази:
- належним чином засвідчену копію висновку Управління Північно-східного офісу Державної аудиторської служби в Луганській області UА-2020-06-17-000001-а;
- рішення (наказ) про початок моніторингу закупівлі ідентифікатор UА-2020-06-17-000001-а, яка оголошена Троїцькою селищної радою Троїцького району Луганської області;
- документи, на підставі яких розпочато та проведено моніторинг закупівлі;
- документи, на підставі яких складено висновок моніторингу;
- положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби;
- положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області.
Запропонувати відповідачу надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання:
- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Встановити строк для подання до суду відповіді на відзив та заперечення протягом 5 днів з дня одержання відзиву (відповіді на відзив), але не пізніше ніж до закінчення підготовчого провадження.
Роз'яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження надіслати адміністративний позов з додатками.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяК.О. Пляшкова