Рішення від 12.10.2020 по справі 360/3048/20

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

12 жовтня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3048/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про оскарження дії суб'єкта владних повноважень у призначенні пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

12 серпня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області, в якій просить:

- визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови позивачу у призначення пенсії з віком;

- визнати протиправним рішення відповідача від 30.06.2020 № 1239-31-8/746 про відмову в призначенні пенсії позивачу;

- скасувати рішення відповідача 30.06.2020 № 1239-31-8/746 про відмову в призначенні пенсії позивачу;

- зобов'язати відповідача призначити позивачу пенсію за віком з урахуванням періоду роботи з 16.08.2019 по 04.11.1983 « в 6-я горбольница г. Ворошиловград», з 21.11.1983 по 28.11.1989 «7горбольница г. Ворошиловград», з 20.12.1989 по 11.08.1991 «Луганская многопрофильная больница № 8», з 06.09.1994 по 26.12.1994 в Новобогданівській середній школі, з 12.01.1995 по 19.09.1996 жіноча консультація № 1.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 22.06.2020 позивач звернулася до відповідача із заявою щодо призначення пенсії за віком згідно пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Для призначення пенсії Позивачем було надано всі необхідні документи, а саме трудову книжку, довідки з місць роботи, індивідуальні відомості про застраховану особу, що містить Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Рішенням відповідача від 30.06.2020 № 1239-31-8/746 про відмову в призначенні пенсії встановлено наступне.

До розрахунку стажу не враховано:

- період роботи з 16.08.1979 по 04.11.1983 у зв'язку з виправленням (натертістю) в даті прийому на роботу та в підставі прийому на роботу, а саме році складання наказу на прийом на роботу, що не відповідає вимогам Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства Юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58;

- період роботи з 21.11.1983 по 28.11.1989 у зв'язку з виправленням в даті про звільнення; період роботи з 12.08.1991 по 24.08.1994 у зв'язку з виправленням в даті про звільнення, печатка не читається; період роботи з 20.09.1996 по 24.03.2000 у зв'язку з виправленням в даті звільнення, а також з неможливістю ідентифікувати підприємство про відтиску печатки на запису про звільнення, що не відповідає Інструкції ведення трудових книжок. В індивідуальних відомостях про застраховану особу (Форма ОК-5) інформація про роботу відсутня;

- період роботи з 20.12.1989 по 11.08.1991 у зв'язку з виправленням (натертістю) в даті про звільнення з роботи, та в підставі на звільнені, а саме в даті про складання наказу, що не відповідає Інструкції ведення трудових книжок. Уточнююча довідка не надана;

- період роботи з 06.09.1994 по 26.12.1994 у зв'язку з виправленням в даті про звільнення з роботи, що не відповідає Інструкції ведення трудових книжок. Уточнююча довідка не надана;

- період роботи з 12.01.1995 по 19.09.1996 у зв'язку з виправленням про прийняття на роботу та в даті складання наказу про звільнення. Відбиток печатки на записі про звільнення неможливо ідентифікувати, що не відповідає Інструкції ведення трудових книжок. Уточнююча довідка не надана.

На день звернення за призначенням пенсії вік становить 59 роки 6 місяці, страховий стаж 32 роки 10 місяці 15 днів.

Позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком за заявою від 22.06.2020, за відсутністю уточнюючих довідок, які знаходяться на території непідконтрольній українській владі, витребувати уточнюючі довідки не має можливості.

Вважає відмову у призначенні пенсії Позивачу при наявності страхового стажу 32 роки 10 місяці 15 днів незаконною, такою що суперечить діючому законодавству.

Ухвалою суду від 17.08.2020 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом п'яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 840,80 грн, сплаченого за такими реквізитами: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050): Отримувач: УК у м.Сєвєродон./М.СЄВЄРОД./22030101; Рахунок отримувача: UА 218999980313141206084012080; Код ЕДРПОУ: 37944909; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Відомча ознака: "84" Окружні адміністративні суди.

04.09.2020 від представника позивача надійшли докази сплати судового збору.

Ухвалою суду від 21.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; визначено, що справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, про що подав відзив на позовну заяву (арк. спр. 70-72), в якому зазначив, що позивач звернулася 22.06.2020 до відповідача із заявою про призначення/перерахуно к пенсії за віком.

Відповідачем, за результатами розгляду заяви позивача та наданих їм документів, було відмовлено у призначені пенсії позивачу (рішення від 30.06.2020 № 1239-31- 8/746), загальний стаж робот якого складає 23 р. 06 м. 29 д., що не відповідає вимогам ч. 1 ст. 26 Закону № 1058-IV.

До розрахунку стажу не враховані періоди роботи: 1) з 16.08.1979 по 04.11.1983 - у зв'язку з тим, що в наданій позивачем трудовій книжці в записі за № 1 в даті прийому на роботу (а саме в році - «1979») та в даті підставі прийому на роботу (наказ № 81-к від 20.08.1979) наявні виправлення (натертість); 2) з 21.11.1983 по 28.11.1989 - у зв'язку з виправленням в трудовій книжці в даті про звільнення, з 12.08.1991 по 24.08.1994 - у зв'язку з виправленням в трудовій книжці в даті про звільнення, неможливо ідентифікувати підприємство по відтиску печатки на запису про звільнення (печатка не читається), з 20.09.1996 по 24.03.2000 - у зв'язку з виправленням в трудовій книжці в даті про звільнення неможливо Ідентифікувати підприємство по відтиску печатки на запису про звільнення; 3) з 20.1 2.1989 по 11.08.1991 - у зв'язку з виправленням (натертістю) в трудовій книжні в даті про звільнення, та в підставі про звільнення (даті складання наказу), що не відповідає вимогам інструкції № 58; 4) з 06.09.1994 по 26.12.1994 - у зв'язку з виправленням в трудовій книжці в даті про звільнення, що не відповідає вимогам Інструкції № 58; 5) з 12.01.1995 по 19.09.1996 - у зв'язку з виправленням в трудовій книжці в даті про прийняття на роботу та в даті складання наказу про звільнення.

На підставі вищевикладеного, за результатами розгляду заяви про призначення їй пенсії за віком на підставі ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», управлінням прийнято рішення відмовити позивачу в призначенні пенсії за віком, через відсутність достатнього стажу роботи, необхідного для призначення зазначеного виду пенсії.

Таким чином, відповідач вважає позовні вимоги безпідставними.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.

З копії паспорта громадянина України, картки фізичної особи-платника податків та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи встановлено, що позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , (арк. спр. 22).

Позивач 22.06.2020 звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії, що підтверджено копією цієї заяви (арк. спр. 42).

Рішенням відповідача від 30.06.2020 № 1239-31-8/746 відмовлено ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком відповідно до ст.ст. 26-28 Закону № 1058-ІУ. Прийняте рішення обґрунтовано відсутністю необхідного страхового стажу в призначенні пенсії позивачу, оскільки до стажу не було зараховано: До розрахунку стажу не враховано:

- період роботи з 16.08.1979 по 04.11.1983 у зв'язку з виправленням (натертістю) в даті прийому на роботу та в підставі прийому на роботу, а саме році складання наказу на прийом на роботу, що не відповідає вимогам Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства Юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58;

- період роботи з 21.11.1983 по 28.11.1989 у зв'язку з виправленням в даті про звільнення; період роботи з 12.08.1991 по 24.08.1994 у зв'язку з виправленням в даті про звільнення, печатка не читається; період роботи з 20.09.1996 по 24.03.2000 у зв'язку з виправленням в даті звільнення, а також з неможливістю ідентифікувати підприємство про відтиску печатки на запису про звільнення, що не відповідає Інструкції ведення трудових книжок. В індивідуальних відомостях про застраховану особу (Форма ОК-5) інформація про роботу відсутня;

- період роботи з 20.12.1989 по 11.08.1991 у зв'язку з виправленням (натертістю) в даті про звільнення з роботи, та в підставі на звільнені, а саме в даті про складання наказу, що не відповідає Інструкції ведення трудових книжок. Уточнююча довідка не надана;

- період роботи з 06.09.1994 по 26.12.1994 у зв'язку з виправленням в даті про звільнення з роботи, що не відповідає Інструкції ведення трудових книжок. Уточнююча довідка не надана;

- період роботи з 12.01.1995 по 19.09.1996 у зв'язку з виправленням про прийняття на роботу та в даті складання наказу про звільнення. Відбиток печатки на записі про звільнення неможливо ідентифікувати, що не відповідає Інструкції ведення трудових книжок. Уточнююча довідка не надана.

На день звернення за призначенням пенсії вік становить 59 роки 6 місяці, страховий стаж 23 роки 06 місяці 29 днів. (а.с. 67-68).

Згідно із записами у трудовій книжці (а. с. 8-10) позивач, зокрема, за спірний період:

- з 16.08.1979 по 04.11.1983 - працювала медичною сестрою в Шостій міський лікарні м. Ворошиловград;

- з 21.11.1983 по 28.11.1989 - працювала дільничною медичною сестрою в Сьомій міській лікарні м. Ворошиловград;

- з 20.12.1989 по 11.08.1991 - працювала фельдшером ЖЕУ № 11;

- з 12.08.1991 по 24.08.1994 - працювала дільничною медичною сестрою в Восьмій міській лікарні м. Ворошиловград;

- з 06.09.1994 по 26.12.1994 - працювала медичною сестрою в В-Богданівській середній школі;

- з 12.01.1995 по 19.09.1996 - працювала акушеркою в жіночій консультації № 1;

- з 20.09.1996 по 24.03.2000 - працювала дільничною медичною сестрою в поліклініці.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і відзив учасників справи, суд виходить з такого.

Стаття 46 Конституції України проголошує, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Закон України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій (далі - Закон № 1788).

Закон спрямований на те, щоб повніше враховувалася суспільно корисна праця як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, встановлює єдність умов і норм пенсійного забезпечення робітників, членів колгоспів та інших категорій трудящих.

Закон гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.

Статтею 8 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058) передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Положенням частини першої статті 9 Закону № 1058 передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Стаття 4 Закону № 1058 зазначає, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються, зокрема: види пенсійного забезпечення, умови участі в пенсійній системі чи їх рівнях, пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат, джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Частинами першою, другою та четвертою статті 24 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Згідно ст.62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29 липня 1993 року № 58 (далі - Інструкція) до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв'язку з цим винагороди.

Згідно Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України, від 12 серпня 1993 року № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Пунктом трудової книжки або відповідних записів у ній у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії визначено, що у разі коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати уточнюючі довідки.

При цьому даний порядок підтвердження трудового стажу є обов'язковим в разі відсутності в трудовій книжці відомостей про роботу, але в трудовій книжці позивача є необхідні записи за спірний період, які завірені печаткою підприємства. Даний порядок не вимагає будь-який інших підтверджень.

Відповідно до п.20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 надання уточнюючих довідок передбачено лише у випадках, коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу.

Копія трудової книжка позивача містить належним чином здійснені записи щодо роботи позивача у вищевказані періоди на вищезазначених підприємствах. Вищенаведені записи трудової книжки про роботу позивача за вищевказані періоди свідчать про зайнятість останнього за відповідними посадами повний робочий день.

Головним документом, який підтверджує стаж та характер роботи є трудова книжка, з якої можливо встановити, що позивач має необхідний стаж.

Пунктом 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, яка затверджена Наказом Міністерства праці України N 58 від 29.07.1993, передбачено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Записи виконуються арабськими цифрами (число і місяць двозначними). Наприклад, якщо робітник або службовець прийнятий на роботу 5 січня 1993 р., у графі 2 трудової книжки записується "05.01.1993". Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.

Отже, обов'язок з належного оформлення трудової книжки законом покладено на страхувальника.

Позивач не може нести відповідальність у вигляді позбавлення права на включення періодів роботи до страхового стажу за порушення, вчинені підприємствами, на яких він працював.

Суд зазначає, що внаслідок неналежного виконання обов'язку з оформлення трудової книжки позивач позбавлений соціальної захищеності та пенсійного стажу за час роботи період з 16.08.1979 по 04.11.1983 в Шостій міський лікарні м. Ворошиловград, з 21.11.1983 по 28.11.1989 в Сьомій міській лікарні м. Ворошиловград, з 20.12.1989 по 11.08.1991 в ЖЕУ № 11, з 12.08.1991 по 24.08.1994 в Восьмій міській лікарні м. Ворошиловград, з 06.09.1994 по 26.12.1994 в В-Богданівській середній школі, з 12.01.1995 по 19.09.1996 в жіночій консультації № 1, що є неприпустимим та таким, що суперечить основним конституційним засадам в сфері соціального захисту.

Таким чином, відповідачем не доведено правомірність прийняття свого рішення щодо відмови в зарахуванні до трудового стажу деяких періодів роботи, у зв'язку з чим, суд доходить висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог та необхідністю задоволення позову.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об'єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім та необхідним (ефективним).

Зважаючи на обставини справи, суд встановив, що порушення прав позивача відбулося внаслідок винесення відповідачем протиправного рішення, тому ефективним та достатнім способом захисту є визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 30.06.2020 № 1239-31-8/746 про відмову в призначенні пенсії позивачу, зобов'язання відповідача зарахувати до стажу роботи позивача періоду роботи з 16.08.1979 по 04.11.1983 в Шостій міський лікарні м. Ворошиловград, з 21.11.1983 по 28.11.1989 в Сьомій міській лікарні м. Ворошиловград, з 20.12.1989 по 11.08.1991 в ЖЕУ № 11, з 12.08.1991 по 24.08.1994 в Восьмій міській лікарні м. Ворошиловград, з 06.09.1994 по 26.12.1994 в В-Богданівській середній школі, з 12.01.1995 по 19.09.1996 в жіночій консультації № 1, а також зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача від 22.06.2020 про призначення пенсії за віком.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позовні вимоги фактично підлягають задоволенню, суд вважає за судовий збір у розмірі 840,80 грн стягнути на користь позивача з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 2, 72, 77, 90, 94, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ) до Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (код ЄДРПОУ 41247269, 92800, Луганська область, смт. Біловодськ, вул. Центральна, буд. 77) про оскарження дії суб'єкта владних повноважень у призначенні пенсії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 30.06.2020 № 1239-31-8/746 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Біловодське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1 періоду роботи з 16.08.1979 по 04.11.1983 в Шостій міський лікарні м. Ворошиловград, з 21.11.1983 по 28.11.1989 в Сьомій міській лікарні м. Ворошиловград, з 20.12.1989 по 11.08.1991 в ЖЕУ № 11, з 12.08.1991 по 24.08.1994 в Восьмій міській лікарні м. Ворошиловград, з 06.09.1994 по 26.12.1994 в В-Богданівській середній школі, з 12.01.1995 по 19.09.1996 в жіночій консультації № 1.

Зобов'язати Біловодське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 22.06.2020 про призначення пенсії за віком.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Біловодського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень 80 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.В. Тихонов