Справа № 203/2828/20
Провадження № 3/0203/1914/2020
12 жовтня 2020 року м. Дніпро
Суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Вусик Є.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП, -
Водій ОСОБА_1 28 липня 2020 року о 03 год. 20 хв. в м. Дніпрі, по пр. Богдана Хмельницького, 2 керував автомобілем BMW X5, державний номерний знак НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння: зіниці очей не реагують на світло, поведінка, що не відповідає обстановці. Водій відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, у встановленому законом порядку, в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху. Правопорушення ОСОБА_1 вчинено двічі протягом року, за що передбачена відповідальність ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Розглядаючи справу без участі особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 суд виходить з такого.
В матеріалах адміністративної справи містяться конверти на ім'я особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , повернуті у зв'язку з закінченням строку зберігання, що свідчить про небажання ОСОБА_1 отримувати кореспонденцію, приймати участь у судовому засіданні та надати пояснення з приводу обставин, зазначених у протоколі.
Отже, з метою дотримання розумних строків розгляду справи та, з урахуванням вищенаведеного, суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи без участі ОСОБА_1 .
Суд, розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП, зазначає наступне.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями статей 251 та 252 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 , приходжу до висновку, що його вина доведена повністю та підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №146158 від 28 липня 2020 року, де викладено обставини вчинення адміністративного правопорушення (а.с.1); поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які зазначили, що 27 липня 2020 року о 03.40 год. громадянин ОСОБА_1 в присутності двох свідків відмовився від проходження медичного огляду в установленому законом порядку, для встановлення стану сп'яніння (а.с.2, 3); відеозаписом з нагрудної камери працівника поліції, де, в присутності двох свідків, на пропозицію поліцейського зафіксована відмова ОСОБА_1 від проходження огляду в закладі охорони здоров'я. Крім того, інспектором поліції було роз'яснено ОСОБА_1 наслідки відмови від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння (технічний носій в матеріалах справи); рапортом поліцейського взводу 1 роти 2 батальйону 3 УПП в Дніпропетровській області (а.с.4); картками обліку адміністративного правопорушення, де вказано, що 15 червня 2020 року постановою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 130 КУпАП, 28 жовтня 2020 року постановою Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 130 КУпАП (а.с.5, 6).
Зазначені докази є належними, допустимими, достовірними та у своїй сукупності підтверджують факт порушення водієм ОСОБА_1 п.2.5 Правил дорожнього руху, згідно до яких, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Таким чином, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.130 КУпАП.
Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також, запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, не враховуються при накладенні стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Отже, враховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, дані про особу правопорушника, який раніше притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 130 та ч.3 ст.130 КУпАП, ступінь вини особи, що притягується до адміністративної відповідальності, який належних висновків для себе не зробив і знову вчинив аналогічне правопорушення, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП, стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Крім того, враховуючи вимоги ст.40-1 КУпАП, зокрема, результат розгляду даної справи, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 (десять) років.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок на користь держави.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Є.О. Вусик