ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"12" жовтня 2020 р. справа № 300/2161/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чуприни О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 250 000,00 гривень, -
Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (надалі по тексту також - позивач, Головне управління ДПС в області, контролюючий орган) 27.08.2020 звернулося в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (надалі по тексту також - відповідач, ОСОБА_1 ) про стягнення податкового боргу в розмірі 250 000,00 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в період з 27.08.2019 по 29.08.2019 посадовими особами Головного управління ДФС в області проведено фактичну перевірку суб'єкта господарської діяльності ОСОБА_1 на АЗС, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 . В ході проведеної в період з 27.08.2019 по 29.08.2019 перевірки за дотриманням суб'єктом господарювання вимог чинного законодавства України у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, порядку здійснення розрахункових операцій наявності ліцензій, та інших документів, виявлено порушення, серед яких: здійснення роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії, чим порушено вимоги статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального". А саме встановлено, що в період з 01.07.2019 по 30.07.2019 здійснювався продаж пального (бензину марки А-92, бензину марки А-95, дизельне паливо), згідно Z-звітів РРО (фіскальний номер 3000306500, заводський номер ТS80090707) за порядковими номерами 968 по 996 за адресою: АДРЕСА_1 , на загальну суму 908,08 гривень. Виявлені порушення зафіксовані в акті перевірки за №784/83/09-19-40-01/ НОМЕР_1 від 29.08.2019. За наслідками розгляду вказаного акту, 18.09.2019 позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0000914001, згідно якого до ОСОБА_1 застосовано штраф в розмірі 250 000,00 гривень. Відповідач оскаржив коментоване рішення про застосування фінансових санкцій №0000914001 у судовому порядку. Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі №300/2134/19, яке набрало законної сили 07.08.2020, відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 про скасування рішення про застосування фінансових санкцій №0000914001 від 18.09.2020. Після узгодження рішення контролюючого органу у встановлений термін відповідач не сплатила застосований штраф в загальному розмірі 250 000,00 гривень, у зв'язку із чим позивач просить його стягнути у судовому порядку.
Івано-Франківським окружним адміністративним судом ухвалою від 01.09.2020, на підставі статей 260-261 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України), відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін за наявними матеріалами (а.с.24-25).
Відповідно до частини 3 статті 171 КАС України, якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суддя не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Івано-Франківським окружним адміністративним судом 28.08.2020 направлено Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Управління ДМС в Івано-Франківській області запит щодо надання відомостей про реєстрацію місця проживання та інших персональних даних, які містяться в реєстрі територіальної громади/Єдиному державному демографічному реєстрі особи щодо ОСОБА_1 (а.с.23).
09.09.2020 до суду, через канцелярію, надійшла відповідь Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання Управління ДМС в Івано-Франківській області від 01.09.2020 за №11552, згідно якої зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 станом на 01.09.2020 значиться: АДРЕСА_2 , тобто адресою, яка визначена позивачем у позові (зворотній бік а.с.29).
Відповідач 07.09.2020 отримала ухвалу суду про відкриття провадження у справі, за адресою: АДРЕСА_2 , свідченням чого є наявне у матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення 76501 0099027 0 (а.с.31).
ОСОБА_1 не скористалася правом на подання відзиву на позовну заяву у строк, встановлений пунктом 3 ухвали про відкриття провадження від 01.09.2020.
В силу вимог частини 6 статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
На виконання вимог ухвал суду від 1 і 21 вересня 2020 року позивач 01.10.2020 подав окремі із матеріалів фактичної перевірки відповідача, проведеної 27-29 серпня 2019 року, та засвідчену копію рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі №300/2134/19 із довідкою про набрання ним законної сили (а.с.41-56).
Розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до вимог частини 5 статті 262 КАС України без проведення судового засідання та повідомлення і виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
У відповідності до статті 244 КАС України, суд вирішуючи питання, яку правову норму належить застосувати до спірних правовідносин та враховуючи період, в якому тривали спірні правовідносини, а також дати застосування фінансових санкцій зазначає, що до правовідносин між сторонами підлягають застосуванню норми права, які діяли в часі на момент їх виникнення.
Предмет адміністративного позову між позивачем та відповідачем врегульований положеннями Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" від 19.12.1995 за №481/95-ВР (в редакції Закону №2628-VIII) (надалі по тексту також - Закон №481/95-ВР) і Податковим кодексом України (надалі по тексту також - ПК України).
Відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 12.10.2020 (https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search/person-result) свідчать, що ОСОБА_1 в період з 21.10.2008 по 15.04.2020 була зареєстрована як фізична особа-підприємець та перебувала на обліку у Головному управлінні Державної податкової служби в Івано-Франківській області платником податків і зборів.
15.04.2020 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 .
В період з 27.08.2019 по 29.08.2019 посадовими особами Головного управління ДФС в області на підставі направлень на перевірку від 22.08.2019 за №1391 та №1392, а також наказу №1392 від 22.08.2019, проведено перевірку дотримання суб'єктом господарювання вимог чинного законодавства у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, порядку здійснення розрахункових операцій, наявності ліцензій, інших документів господарської одиниці АЗС, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснювала господарську діяльність суб'єкт господарювання фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (а.с.18, 19, 20).
При здійсненні перевірки в період з 27.08.2019 по 29.08.2019 посадовими особами Головного управління ДФС в області виявлено порушення вимог статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", а саме: здійснення роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії, в частині реалізації: пального (бензину марки А-92, бензину марки А-95, дизельне паливо) в період з 01.07.2019 по 30.07.2019, згідно Z-звітів РРО (фіскальний номер 3000306500, заводський номер ТS80090707) за порядковими номерами 968 по 996 за адресою: АДРЕСА_1 , на загальну суму 908,08 гривень (а.с.42).
По завершенню перевірки, 29.08.2019 посадовими особами Головного управління ДФС в області складено акт №784/83/09-19-40-01/ НОМЕР_1 , за наслідками розгляду якого позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0000914001 від 18.09.2019, яким на підставі абзацу 9 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" застосовано до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції у вигляді штрафу в загальному розмірі 250 000,00 гривень (а.с.8-11, 13).
Вказане рішення про застосування фінансових санкцій скероване позивачем листом від 18.09.2019 за №188/10/09-19-32-01-18 на адресу ОСОБА_1 (а.с.14, 15), яке отримане останньою 25.09.2019 про що свідчить особистий підпис відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення (76018 6344481 0).
Як слідує з матеріалів перевірки, ОСОБА_2 під час проведення перевірки (27.08.2019) надав письмове пояснення, яким підтвердив факт продажу ним бензину А92 на суму 99,84 гривень, чек вибив та видав на руки. В поясненні зафіксувала про відсутність претензій до перевіряючих, та надання такого пояснення без натиску перевіряючих (а.с.12).
Не погодившись із прийнятим позивачем за наслідками перевірки рішенням про застосування фінансових санкцій №0000914001 від 18.09.2019, ОСОБА_1 оскаржила його до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із вимогою про його скасування.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі № 300/2134/19, відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 . Вказане рішення набрало законної сили 07.08.2020 (а.с.44-56).
Надаючи правову оцінку публічно-правовим відносинам, суд виходить із наступного.
Відповідно до підпункту 62.1.3. пункту 62.1 статті 62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Згідно пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючи органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
За приписами підпункту 75.1.3. пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
У відповідності до пункту 80.1, підпунктів 80.2.2 та 80.2.5. пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з передбачених підстав, зокрема:
- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів;
- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.
Таким чином, контролюючий орган має право провести фактичну перевірку в разі наявності інформації, яка свідчить про можливе порушення платником податків законодавства щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.
В даному випадку фактична перевірка дотримання суб'єктом господарювання вимог чинного законодавства у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, порядку здійснення розрахункових операцій, наявності ліцензій, інших документів проведена на підставі направлень на перевірку від 22.08.2019 за №1391 та №1392, а також наказу №1392 від 22.08.2019, виданого на підставі підпунктів 80.2.2 та 80.2.5. пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України.
Суд зазначає, що предметом розгляду даної адміністративної справи є стягнення заборгованості по фінансових санкціях в розмірі 250 000,00 гривень за рішенням позивача №0000914001 від 18.09.2019, яке оскаржувалось ОСОБА_1 у судовому порядку.
Як уже зазначалось судом вище, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 у справі №300/2134/19 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/88235290), відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 . Вказане рішення набрало законної сили 07.08.2020 (а.с.44-56).
Відповідно до частини 4 статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, яке набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено судом.
Суд відзначає, що правові підстави застосування контролюючим органом фінансових санкцій у вигляді штрафу в загальному розмірі 250 000,00 гривень, згідно рішення №0000914001 від 18.09.2019, в тому числі наявності у контролюючого органу повноважень з видачі ліцензії на роздрібний продаж нафтопродуктів та накладення штрафів за її відсутності, підстав проведення фактичної перевірки відповідача та можливості використання під час перевірки інформації про реалізацію палива за період з 01.07.2019 по 30.07.2019, досліджувалися при розгляді адміністративної справи №300/2134/19.
Обставини з даного приводу встановлені судовим рішенням, яке набрало законної сили, та не підлягають повторному доказуванню у даній справі.
Відповідно до абзацу першого преамбули Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" від 19.12.1995 за №481/95-ВР (в редакції Закону України від 23.11.2018 №2628-VIII), цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України.
Ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку (стаття 1 Закону №481/95-ВР).
Статтею 15 Закону №481/95-ВР встановлено, що суб'єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на п'ять років.
Згідно з частиною 1 статті 16 Закону №481/95-ВР контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України. Контроль за дотриманням вимог відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства до малих виробництв виноробної продукції здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.
Відповідальність за порушення норм цього Закону визначена статтею 17 Закону №481/95-ВР. Так, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Абзацом 9 частини 2 статті 17 коментованого Закону передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб'єктів господарювання у разі роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії - 250 000,00 гривень.
Як наслідок, рішенням Головного управління ДФС в області від 18.09.2019 за №0000914001, у зв'язку із здійсненням ОСОБА_1 з 01.07.2019 по 30.07.2019 роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії, яку остання отримали лише 31.07.2019, вірно застосовано до відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу 250 000,00 гривень за таке порушення (а.с.13).
З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що реалізовуючи свої повноваження щодо контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавства позивач правомірно застосував штрафні санкції за порушення, які полягали в здійсненні роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії, у відповідності до частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального".
Згідно вимог підпункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як слідує з матеріалів справи 19.05.2020 Коломийським управлінням Головного управління ДПС в області надіслано відповідачу податкову вимогу форми "Ф" за №130972-52 від 19.05.2020, однак вимога поштовою кореспонденцією 78206 0087241 1 повернулася на адресу контролюючого органу із відміткою "за закінченням встановленого строку зберігання" (а.с.7). У суду відсутні докази про оскарження відповідачем податкової вимоги у строк передбачений законом.
Згідно абзацу 3 пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Аналогічні положення містяться в абзаці 1 і 3 пункту 7 Розділу ІV Порядку направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №610 від 30.06.2017, податкова вимога вважається належним чином врученою платнику податків (крім фізичних осіб), якщо вона надіслана за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручена платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
У разі якщо пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, така податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Відтак у випадку, який досліджується судом, податкова вимога вважається врученою відповідачу.
Заборгованість відповідача по сплаті штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 250 000,00 гривень підтверджується довідкою про борг за платежами від 29.07.2019, актом перевірки від 29.08.2019 рішенням про застосування фінансових санкцій від 18.09.2019 за №0000914001, податковою вимогою форми "Ф" за №130972-52 від 19.05.2020 та витягом із облікової картки платника податків (а.с.6, 7, 8-11, 13, 16, 17).
Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості, що є предметом стягнення або спростування її наявності, відповідач суду не надав.
Відповідно частини 4 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються податковими органами та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та пальним, зберігання пального, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
У разі невиконання суб'єктом господарювання (у тому числі іноземним суб'єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) рішення органів, зазначених у частині третій статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", сума штрафу стягується на підставі рішення суду (частина 5 статті 17 Закону за №481/95-ВР).
Згідно абзацу 2 пункту 97.3. статті 97 Податкового кодексу України у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи чи реєстрації у відповідному уповноваженому органі припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи (якщо така реєстрація була умовою ведення незалежної професійної діяльності), погашення грошових зобов'язань та/або податкового боргу здійснюється за рахунок майна зазначеної особи.
Відтак фізична особа ОСОБА_1 є належним відповідачем за даними позовними контролюючого органу.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід бюджету з ОСОБА_1 фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 250 000,00 гривень за рішенням №0000914001 від 18.09.2019, є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) в дохід державного бюджету фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 250 000,00 гривень (двісті п'ятдесят тисяч гривень нуль копійок).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
Позивач - Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (ідентифікаційний код юридичної особи 43142559), вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018.
Відповідач - ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), АДРЕСА_3 .
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.