Рішення від 12.10.2020 по справі 200/7332/20-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2020 р. Справа№200/7332/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Куденкова К.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області”, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити певні дії,-

УСТАНОВИВ:

У серпні 2020 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області” (далі - відповідач-1, ДУ «ТМО»), в якому просить: - визнати протиправними дії Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області” щодо відмови ОСОБА_1 в підготовці та надані до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру його пенсії; - зобов'язати Державну установу “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області” підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та з врахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії.

Також позивач просив стягнути судовий збір і витрати на правову допомогу.

Ухвалою суду від 10.08.2020 прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито провадження в адміністративній справі. Витребувані докази. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Ухвалою суду від 10.09.2020 залучено Міністерство внутрішніх справ України (далі - відповідач-2, МВС України) у справі № 200/7332/20-а як співвідповідача.

Обґрунтовуючи позов ОСОБА_1 посилається протиправні дії відповідача-1 щодо відмови йому в підготовці і наданні оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». При цьому, позивач обґрунтовує наявність підстав для перерахунку з 05.03.2019 пенсії тим, що саме цієї дати набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18.

Відповідач-1 надав відзив на адміністративний позов, яким просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зазначає, що позивач перебуває на обліку в секторі із соціально-гуманітарних питань ДУ «ТМО» як особа, що отримує пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ. На виконання вимог ст. 63 Закону № 2262-ХІІ і підзаконних нормативно-правових актів ліквідаційною комісією Головного управління МВС в Донецькій області до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області подана довідка від 13.03.2018 № 2945лк про розмір грошового забезпечення позивача. Також посилається на те, що до функцій сектора із соціально-гуманітарних питань ДУ «ТМО» належить виключно направлення на розгляд матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС.

Позивач надав відповідь на відзив, в якій вважає, що ДУ «ТМО» є належним відповідачем.

Відповідач-1 надав заперечення на відповідь на відзив, в яких посилається на те, що він не є належним відповідачем.

Відповідач-2 надав відзив на адміністративний позов, яким просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зазначає, що оскільки уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій є Департамент персоналу, до якого позивач не звертався, позовна вимога про зобов'язання МВС України виготовити і подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області оновлену довідку про грошове забезпечення є безпідставною. Також оскільки жодних списків від органів Пенсійного фонду України до МВС України щодо направлення довідки для перерахунку пенсії позивача не надходило, у відповідача-2 відсутні підстави для виготовлення і направлення такої довідки до органів Пенсійного фонду України. Після визнання нечинними пунктів 1, 2, 3 Постанови № 103 Урядом не прийнято жодної іншої постанови щодо перерахунку пенсій. Крім того, вважає, що визнання Окружним адміністративним судом м. Києва нечинними указаних приписів не є підставою для перерахунку пенсії.

Позивач надав відповідь на відзив відповідача-2, за змістом якого вважає безпідставним посилання МВС України на не звернення до нього позивача.

Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені обставини, дійшов наступних висновків.

З пенсійного посвідчення серія НОМЕР_1 від 16.06.2010 випливає, що позивач отримує пенсію за вислугу років.

Відповідно до повідомлення № 3771/05 від 16.06.2010 позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 5842,39 грн.

Головним управлінням МВС України в Донецькій області складена довідка № 2945лк від 13.03.2018 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), видану позивачу. Ця довідка складена відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 і Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 щодо розміру грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016.

Позивач до суду надав копію довідки з інформацією про фактичний розмір нарахованого грошового забезпечення з урахуванням всіх його складових поліцейського за посадою «начальник відділу поліції», що має звання «полковник поліції» та стаж служби понад 25 років, в якій посадовий оклад (3600,00 грн), оклад за спеціальним званням (2400,00 грн), надбавка за стаж служби 50 % (3000,00 грн) є ідентичними до зазначених показників у довідці № 2945лк від 13.03.2018.

З листа ДУ «ТМО» від 16.07.2020 № К-97/1 випливає, що відповідачем розглянута заява позивача від 14.07.2020 щодо підготовки і направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020. Відповідач зазначив, що перерахунки пенсій пенсіонерам МВС (міліції) у зв'язку зі збільшенням грошового забезпечення поліцейським можливе лише при ухваленні відповідних нормативно-правових актів. Підстави для надання довідки про грошове забезпечення відсутні. Також зазначив, що до функцій сектора із соціально-гуманітарних питань ДУ «ТМО» належить виключно направлення на розгляд матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС.

Відповідно до пунктів 1, 2 і розділу ІІ Положення про Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області», затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 листопада 2015 року № 1430, встановлено, що Державна установа «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» (далі - ТМО) є самостійним державним багатопрофільним закладом охорони здоров'я, який об'єднує в собі лікувально-профілактичні та інші заклади, що здійснюють на основі ліцензії медичне забезпечення осіб, які відповідно до законодавства мають право на медичне обслуговування в закладах охорони здоров'я МВС (далі - ЗОЗ МВС).

ТМО є бюджетною, неприбутковою установою, що належить до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України та оперативно підпорядкована Департаменту охорони здоров'я та реабілітації МВС (далі - ДОЗР МВС).

Основні завдання ТМО є здійснення управління закладами охорони здоров'я, що входять його складу, забезпечення належних умов для їх ефективного функціонування з дотриманням санітарно - гігієнічних вимог; надання медичної допомоги особам, які відповідно до законодавства лють право на медичне обслуговування в 303 МВС, за стандартами медичної допомоги; здійснення контролю за фізичним та психічним станом здоров'я осіб, які відповідно до законодавства мають право на медичне обслуговування в ЗОЗ МВС, з відповідною корекцією; проведення медичною (військово-лікарською) комісією лікарської та військово-лікарської експертиз; забезпечення соціального захисту колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, членів їхніх сімей; упровадження в практику роботи ТМО досягнень науки, техніки та передового досвіду; організація роботи з підвищення кваліфікації персоналу ТМО, проведення нарад, семінарів, науково-практичних конференцій, засідань Медичної ради тощо.

Статтею 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» установлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

Пунктами 1-3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45), передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби: <…> в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п'ятим і сьомим цього пункту) - МВС.

Пунктами 1-3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103), у первинній редакції, вирішено 1. Перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).

Виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року; з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Також п. 6 Постанови № 103 внесені зміни, зокрема, пункт 5 викладено в такій редакції: “5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.”.

Крім того, п. 6 Постанови № 103 викладені в новій редакції додаток 2 до Порядку № 45 (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій) і додаток 3 до Порядку № 45 (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)).

Отже, на виконання припису п. 3 Постанови № 103 Головним управлінням МВС України в Донецькій області складена довідка № 2945лк від 13.03.2018 з урахуванням розміру грошового забезпечення поліцейського відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, яка відповідає додатку № 3 Порядку № 45, у редакції Постанови № 103.

Окружний адміністративний суд м. Києва рішенням від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Постановою від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18 касаційна скарга Кабінету Міністрів України на вказані судові рішення залишена без задоволення.

Суд звертає увагу, що спірні у справі № 826/3858/18 правовідносини мали відношення до пенсійного забезпечення безпосередньо військовослужбовців.

Суди, у тому числі суд касаційної інстанції в постанові від 12.11.2019, зазначають, що пункт 5 викладено в наступній редакції: "Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням".

Тобто, у межах справи № 826/3858/18 була надана оцінка змін абзацу першого змін до п. 5 Порядку № 45, які стосуються безпосередньо військовослужбовців.

Внесені зміни додатку 3 до Порядку № 45 (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції)) не були предметом розгляду у справі № 826/3858/18 і на момент звернення з цим позовом до суду форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), у редакції Постанови № 103 є чинною.

Суд звертає увагу, що п. 3 Постанови № 103, який має відношення до осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та на підставі якого позивачу вже була видана відповідна довідка, не був спірним у справі № 826/3858/18.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 і на яке позивач посилається як на підставу для видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, не створює жодних підстав для здійснення перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) (за нормами Постанови Кабінету Міністрів від 11.11.2015 № 988).

Оскільки визнання рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18 протиправними і нечинними окремих положень Постанови № 103 не впливає на правовідносини щодо перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

У позовній заяві позивач посилається на судове рішення в зразковій справі № 160/8324/19.

У рішенні Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у справі № 160/8324/19 зазначено, що це рішення суду є зразковим для справ, в яких, зокрема позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до територіального пенсійного орану оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, положень постанови № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії та зобов'язання відповідача підготувати та надати до територіального органу Пенсійного фонду України таку довідку, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень постанови №704.

Також зі змісту рішення Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 17 грудня 2019 року справі № 160/8324/19 і постанови Великої палати Верховного Суду 24 червня 2020 року у справ№ 160/8324/19 випливає, що позивачем була особа, якій було здійснено перерахунок пенсії згідно з п. 1 і 2 Постанови 103 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.

Отже, позивачем у справі № 160/8324/19 була особа, яка, згідно з висновками Верховного Суду, набула з 05.03.2019 право на перерахунок пенсії згідно з Постановою № 704 у зв'язку із набранням законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18. Відтак, правові висновки в зразковій справі № 160/8324/19 не можуть бути застосовані до правовідносин у цій справі, оскільки правове регулювання для перерахунку пенсій особам, які були зазначені в пунктах 1 і 2 Постанови № 103, та особами, які зазначені в п. 3 Постанови № 103 не є ідентичним.

Ця справа не відповідає ознакам типової, які наведені в рішенні Касаційного адміністративного суду Верховного Суду від 17 грудня 2019 року справі № 160/8324/19.

Також суд зазначає, що доказів звернення позивача до Міністерства внутрішніх справ України матеріали справи не містять. Тому відсутні підстави для перевірки в межах цієї справи дій, рішень або бездіяльності Міністерства внутрішніх справ України згідно з установленими ч. 2 ст. 2 КАС України критеріями.

Суд звертає увагу, що, крім визнання рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18 протиправними і нечинними окремих положень Постанови № 103, у позовній заяві не наведено інших підстав для перерахунку пенсії позивачу і, відповідно, наявності підстав для складання відповідної довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

З огляду на викладене, за наведеними у позовній заяві підставами позову в задоволені позовних вимог слід відмовити повністю.

Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132-139, 143, 241-246, 250, 255, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволені позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ) до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» (ідентифікаційний код: 08734322; 87553, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Новоросійська, буд. 28), Міністерства внутрішніх справ України (ідентифікаційний код: 00032684; 01601, м. Київ, вул. Богомольця 10) про визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Повне рішення суду складене 12 жовтня 2020 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя К.О. Куденков