Справа № 164/1511/20
п/с 3/164/514/2020
8 жовтня 2020 року Суддя Маневицького районного суду
Волинської області Невар О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Маневицького ВП ГУНП у Волинській області
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого водієм у фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 ,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
19 вересня 2020 року, біля 8 год. 55 хвилин, ОСОБА_1 здійснював перевезення пасажирів автобусом „БАЗ”, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , по маршруту Підкормілля-Рівне, у частини з яких не було засобів індивідуального захисту на обличчі (маски), чим порушив правила карантину, визначені постановою КМУ № 211 від 11 березня 2020 року „Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, постановою КМУ № 641 від 22 липня 2020 року „Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення визнав у повному обсязі, підтвердив, що дійсно 19 вересня 2020 року, біля 8 год. 55 хвилин, він здійснював перевезення пасажирів автобусом „БАЗ”, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , по маршруту Підкормілля-Рівне, у частини з яких не було засобів індивідуального захисту на обличчі (маски), оскільки деякі з пасажирів без його відому зняли маски чи приспустили їх на підборіддя, при цьому на автостанції та на зупинках всі пасажири заходили в автобус у масках, що він особисто перевіряв. У вчиненому розкаюється, просив його суворо не карати.
Крім повного визнання ОСОБА_1 вини у вчиненні інкримінованого йому правопорушення його винуватість у вчиненому підтверджується матеріалами адмінсправи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 118604 від 19 вересня 2020 року, копією трудового договору від 14 квітня 2009 року.
Зазначені докази в їх сукупності підтверджують винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до ст. 44-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України „Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об?єктивне з?ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.ст. 23, 33 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. Стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи обставини вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, приймаючи до уваги дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема, позитивні характеристики за місцем проживання та по місцю роботи, до адміністративної відповідальності притягується вперше, від вчиненого ним правопорушення збитків державі чи шкоди суспільним інтересам, правам і свободам громадян не заподіяно, інших негативних наслідків не настало, вважаю за доцільне звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22, 44-3, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 44-3 КУпАП, звільнити, обмежившись усним зауваженням, а адміністративну справу провадженням закрити.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Маневицький районний суд протягом десяти діб з дня винесення постанови.
Суддя районного суду О.В. Невар