Справа № 163/2421/20
Провадження № 3/163/1887/20
18 вересня 2020 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Чишій С.С., розглянувши направлені Любомльським ВП ГУНП у Волинській області протоколи серії ОБ №№ 110519, 110520 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.1222, ч.1 ст.130 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає по АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП невідомий,
ОСОБА_1 о 19:20 годині 19.08.2020 року на 41 км автодороги Т-03-02, керуючи автомобілем "Волга", номерний знак НОМЕР_1 , в порушення п.2.4 Правил дорожнього руху не виконав вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, що була подана за звукової сигналізації, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.1222 КУпАП.
Факт керування транспортним засобом ОСОБА_1 в поданому клопотанні не заперечує, а винність його у вчиненні цього правопорушення повністю доводиться матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, рапортом поліцейського Любомльського ВП ГУНП у Волинській області.
Враховуючи характер цього правопорушення та особу порушника, стягнення на нього слід накласти у вигляді штрафу.
З порушника згідно із ст.401 КУпАП слід стягнути судовий збір у відповідному розмірі.
Крім цього, інспектором СРПП № 1 Любомльського ВП ГУНП у Волинській області складено протокол про те, що ОСОБА_1 о 19:30 годині 19.08.2020 року, керуючи автомобілем "Волга", номерний знак НОМЕР_1 , по вулиці Брестській в місті Любомль Волинської області, в порушення п.2.5 Правил дорожнього руху відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП.
Дослідженням доказів встановлено наступне.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому заперечив, подав клопотання про закриття провадження у справі.
Доказами винуватості до протоколу серії ОБ № 110519 додано акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, рапорт поліцейського Любомльського ВП ГУНП у Волинській області, компакт-диск з відеозаписом.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В протоколі про адміністративне правопорушення не вказано назву, модель і серійний номер пристрою, який застосовувався для відеозйомки.
Таке явне і очевидне порушення з огляду на правові позиції Верховного Суду в справах № 295/3099/17, № 524/9716/16-а дає підстави для визнання диска з відео-зйомкою недопустимим доказом, що виключає його дослідження в судовому засіданні.
Згідно з п.7 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735 у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведе-ного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).
В клопотанні ОСОБА_1 зазначив, що пройти огляд із залученням незалежних спеціалістів у лікарні ніхто з поліцейських йому не пропонував і в медичний заклад не направляв.
Таке твердження ОСОБА_1 матеріалами справи не спростовано, оскільки в рапорті поліцейського зазначено про виявлення ознак сп'яніння, а акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу стосується вилучення автомобіля.
Інших доказів, в тому числі пояснень свідків, очевидців події матеріали справи не містять.
Тобто, у такому випадку, відповідно до положень вказаної інструкції, поліцейський мав направити ОСОБА_1 для огляду в заклад охорони здоров'я.
Згідно з ч.4 ст.266 КУПАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Відповідно до п.9 Розділу ІІ Інструкції затвердженої наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735 з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Згідно з п.6 Розділу Х Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України та МОЗ України від 07.11.2015 року № 1395, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Тобто, лише відмова водія від проведення огляду в закладі охорони здоров'я утворює склад адміністративного правопорушення та є підставою для складання відповідного протоколу.
Разом з цим сукупність досліджених судом доказів свідчить про те, що протокол про адміністративне правопорушення було складено відразу після відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу. Відомості про направлення ОСОБА_1 в заклад охорони здоров'я в матеріалах справи відсутній.
Отже, належних, допустимих і достовірних доказів вчинення ОСОБА_1 передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП правопорушення не зібрано і на розгляд протоколу не надано.
Згідно із п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
У зв'язку із встановленими фактичними обставинами провадження в справі в цій частині підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.1222 КУпАП, і накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 153 (сто п'ятдесят три) гривні.
Штраф в розмірі 153 (сто п'ятдесят три) гривні підлягає стягненню на рахунок UA588999980313050149000003001 в Казначействі України (ЕАП) (МФО 899998, одержувач: ГУ ДКСУ у Волинській області, код ЄДРПОУ 38009371, код класифікації доходів бюджету 21081300, призначення платежу "адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху").
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ознаками ч.1 ст.130 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу правопорушення.
Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок судового збору на рахунок UA698999980313101206000003262 в Казначействі України (ЕАП) (МФО 899998, одержувач: УДКСУ в Любомльському районі, код ЄДРПОУ 38031501, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "судовий збір у справах про адміністративні правопорушення").
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області С.С.Чишій