12 жовтня 2020 року ЛуцькСправа № 140/11964/20
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи,
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправними та скасування наказів від 10 липня 2020 року №1302/в „Про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників поліції та вжиття заходів впливу Любешівського відділення поліції Камінь-Каширського відділу поліції ГУНП у Волинській області" в частині, яким ОСОБА_1 заступника начальника Любешівського відділення поліції Камінь - Каширського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області майора поліції, попереджено про неповну службову відповідальність, від 12 липня 2020 року № 1326/в „Про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих працівників Любешівського ВП Камінь - Каширського ВП ГУНП у Волинській області", в частині яким заступника начальника Любешівського відділення поліції Камінь - Каширського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області майора поліції, звільнено з посади, та наказ від 06 серпня 2020 року № 236 о/с „Про призначення майора поліції ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 ) старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції Маневицького відділу поліції ГУНП, з посадовим окладом 2500 гривень, звільнивши з посади заступника начальника Любешівського відділення поліції Камінь-Каширського відділу поліції ГУНП, стягнення різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи за час до поновлення на посаді, починаючи з дати звільнення і до фактичного поновлення на посаді.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що вона в органах внутрішніх справ України працює з 02 серпня 2004 року, у Національній поліції з 07 листопада 2015 року. З 13 жовтня 2017 року до дня звільнення з посади (13 липня 2020 року) обіймала посаду заступника начальника Любешівського відділення поліції Камінь - Каширського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області.
Наказом Головного управління Національної поліції у Волинській області області № 1302/в від 10 липня 2020 року „Про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників поліції та вжиття заходів впливу Любешівського відділення поліції Камінь - Каширського відділу поліції ГУНП у Волинській області" ОСОБА_1 було попереджено про неповну службову відповідальність.
Наказом Головного управління Національної поліції у Волинській області № 1326/в від 13 липня 2020 року „Про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих працівників Любешівського ВП Камінь - Каширського ВП ГУНП у Волинській області" позивача звільнено із посади заступника начальника Любешівського відділення поліції Камінь - Каширського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області.
Підставою для прийняття цього наказу про звільнення позивача був висновок службового розслідування за фактами можливого порушення службової дисципліни окремими працівниками Любешівського ВП Камінь - Каширського ВП ГУНП у Волинській області від 10 липня 2020 року.
В порядку виконання даного висновку наказом Головного управління Національної поліції у Волинській області від 06.08.2020 року № 236 о/с відповідно до Закону України „Про Національну поліцію", ОСОБА_1 було призначено старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції Маневицького відділу поліції ГУНП, з посадовим окладом 2 500 гривень, звільнивши з посади заступника начальника Любешівського відділення поліції Камінь- Каширського відділу поліції ГУНП.
В наказі зазначено, що призначається на виконання накладеного дисциплінарного стягнення - звільнення з посади.
З даними наказами позивач не згідна, оскільки вони прийняті щодо неї на неповно з'ясованих фактичних обставинах, що стали підставою для їх прийняття, невірній оцінці дій позивача, в яких відсутній склад будь- якого адміністративного проступку та суперечать діючим вимогам чинного трудового законодавства.
З врахуванням викладеного просила позов задовольнити.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 17.08.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 59).
Відповідач у відзиві на позовну заяву просив відмовити у задоволенні позову, стверджуючи про його необґрунтованість. Зокрема, вказав, що підставами для прийняття оскаржуваних наказів слугували висновки службових розслідувань, якими встановлено факти порушення позивачем службової дисципліни, обов'язок щодо дотримання якої покладено на позивача Дисциплінарним статутом Національної поліції України та іншими законодавчими актами (а.с.62-74).
У відповіді на відзив позивач вважає твердження відповідача у даній справі щодо підстав для відмови у задоволенні позову, що викладені у відзиві необґрунтованими (а.с.187-188).
Як вбачається з матеріалів справи позивач на різних посадах проходила службу в органах внутрішніх справ України з 02 серпня 2004 року, у Національній поліції з 07 листопада 2015 року. З 13 жовтня 2017 року до дня звільнення з посади (13 липня 2020 року) ОСОБА_1 обіймала посаду заступника начальника Любешівського відділення поліції Камінь - Каширського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області.
В період з 17 по 19 червня 2020 на виконання наказу ГУНП у Волинській області від 17.06.2020 №769 працівниками ГУНП у Волинській області здійснено цільову перевірку службової діяльності підрозділів Любешівського відділення поліції Камінь-Каширського відділу поліції ГУНП у Волинській області та виявлено ряд недоліків в службовій діяльності, які відображені у доповідній записці начальника УПД ГУНП у Волинській області полковника поліції Солоненка В.В. від 22.06.2020 №3101/01/25-5-2020.
Відповідно до наказу ГУНП у Волинській області «Про організацію проведення службового розслідування» від 23.06.2020 №815 створено дисциплінарну комісію з числа працівників ГУНП, яким наказано провести цільову перевірку за фактами, викладеними у вище зазначеній доповідній записці.
На момент проведення службового розслідування ОСОБА_1 мала діюче дисциплінарне стягнення - догану, оголошене наказом ГУНП у Волинській області від 30.06.2020 №1246/в, що підтверджується послужним списком (а.с.77 зв.).
Так, за результатами проведеного службового розслідування ( висновок від 07.07.2020) наказом ГУНП у Волинській області від 10.07.2020 №1302/в за невиконання посадової інструкції, що призвело до порушення вимог статті 18 Закону України «Про Національну поліцію», Інструкції з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) Національної поліції України, затвердженої наказом МВС України від 23.05.2017 № 440, Інструкції із заходів безпеки при поводженні зі зброєю, затвердженої наказом МВС від 01.02.2016 № 70, Інструкції з організації планування в системі НПУ, затвердженої наказом НПУ від 24.12.2015 №202, Інструкції з організації контролю за виконанням документів у Національній поліції України, затвердженої наказом МВС України від 13.06.2016 №503, наказу ГУНП від 23.01.2020 № 111 «Про затвердження Порядку організації та здійснення оповішення підрозділів ГУНП у Волинській області і збору їх працівників», наказу ГУНП від 04.11.2016 № 1254 дек «Про затвердження орієнтовного переліку оперативно-мобілізаційних документів мобілізаційного плану структурних та територіальних органів ГУНП у Волинській області для забезпечення їх роботи в особливий період», наказу ГУНТТ від 04.02.2020 № 175 «Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту ГУНП у Волинській області на 2020 рік», вказівки ГУНП від 02.08.2019 № 1958/01/12/2- 2019, та виразилось у неналежній підготовці документів цивільного захисту, невжитті заходів щодо усунення виявлених недоліків, неналежному веденні документації під час проведення інструктажів, не проставленні відміток про виконання заходів, неналежному виконанні контрольних документів та відсутність контролю за роботою підлеглих, керуючись вимогами пп. 6 п. З ст. 13, п. 12 ст. 19 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, заступника начальника Любешівського ВП Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області майора поліції ОСОБА_1 попереджено про неповну службову відповідність.
З наказом ГУНП у Волинській області «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників поліції та вжиття захотів впливу Любешівського ВП Камінь- Каширського ВП ГУНП у Волинській області» від №1302/в майор поліції ОСОБА_1 була ознайомлена 24.07.2020.
Також наказом Головного управління Національної поліції у Волинській області від 07.07.2020 № 884 по факту можливих порушень службової дисципліни та законодавства працівниками Любешівського відділення поліції Камінь-Каширського ВП ГУНП призначено службове розслідування.
Так, за результатами проведеного службового розслідування наказом ГУНП у Волинській області від 13.07.2020 №1326/в за порушення службової
дисципліни, вимог частини 1 статті 3 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, пункту 1 частинні статті 18 Закону України «Про Національну поліцію», пункту 3 розділу V Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених ^наказом МВС України від 09.11.2016 № 1179, не забезпечення вжиття своєчасних заходів щодо запобігання фактам порушення підлеглими вимог законодавства, як того вимагають функціональні обов'язки та персональна відповідальність за дану ділянку роботи, що виразилося у неналежномуі виконанні обов'язків керівника щодо контролю за дотриманням службової дисципліни працівниками Любешівського відділення поліції, які забезпечували проведення заходів із протидії та поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 на території автостанції смт. Любешів та КП «Любешівський ринок», а саме не вжитті своєчасних заходів реагування щодо порушення установленої форми одягу поліцейськими Бурдаком С.В. і Сидонець Ю.Л. , а також неналежного контролю за діями підпорядкованих працівників, що призвело до самовільного залишення місця несення служби поліцейськими Бурдаком С.В., Петриком Р.В. та Кузьмич Т.М. , заступнику начальника Любешівського відділення поліції Камінь-Каширського відділу поліції ГУНП у Волинській області майора поліції ОСОБА_1 оголошено дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з посади.
А наказом від 06 серпня 2020 року № 236 о/с „По особовому складу" майора поліції ОСОБА_1 було призначено старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції Маневицького відділу поліції ГУНП, з посадовим окладом 2500 гривень, звільнивши з посади заступника начальника Любешівського відділення поліції Камінь-Каширського відділу поліції ГУНП.
Не погоджуючись із такими наказами, позивач звернулася до суду із позовом, при вирішенні якого суд виходить із такого.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580 (далі - Закон №580) Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Статтею 2 Закону №580 визначено завдання поліції, до яких віднесено надання поліцейських послуг у сферах:
1) забезпечення публічної безпеки і порядку;
2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;
3) протидії злочинності;
4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
Згідно з частиною першою статті 12 Закону №580 поліція забезпечує безперервне та цілодобове виконання своїх завдань. Кожен має право в будь-який час звернутися за допомогою до поліції або поліцейського.
Відповідно до частини першої статті 17 Закону №580 поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Частиною першою статті 18 Закону №580 визначено, що поліцейський, поміж іншого, зобов'язаний: неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва; поважати і не порушувати прав і свобод людини.
Частиною другою цієї ж статті Закону №580 встановлено, що поліцейський на всій території України незалежно від посади, яку він займає, місцезнаходження і часу доби в разі звернення до нього будь-якої особи із заявою чи повідомленням про події, що загрожують особистій чи публічній безпеці, або в разі безпосереднього виявлення таких подій зобов'язаний вжити необхідних заходів з метою рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, і повідомити про це найближчий орган поліції.
Згідно із частиною першою статті 19 Закону №580 у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть, зокрема, дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.
Законом України «Про Дисциплінарний статут Національної поліції України» затверджено Дисциплінарний статут Національної поліції України(далі - Дисциплінарний статут), відповідно до статті 11 якого за порушення службової дисципліни поліцейські незалежно від займаної посади та спеціального звання несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.
Відповідно до частин першої-третьої статті 1 Дисциплінарного статуту службова дисципліна - дотримання поліцейським Конституції і законів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів Національної поліції України, нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, Присяги поліцейського, наказів керівників.
Статтею 11 Дисциплінарного статуту визначено, що за порушення службової дисципліни поліцейські незалежно від займаної посади та спеціального звання несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.
Згідно зі статтею 12 Дисциплінарного статуту дисциплінарним проступком визнається протиправна винна дія чи бездіяльність поліцейського, що полягає в порушенні ним службової дисципліни, невиконанні чи неналежному виконанні обов'язків поліцейського або виходить за їх межі, порушенні обмежень та заборон, визначених законодавством для поліцейських, а також у вчиненні дій, що підривають авторитет поліції.
За змістом частин першої-третьої статті 13 Дисциплінарного статуту дисциплінарне стягнення є засобом підтримання службової дисципліни, що застосовується за вчинення дисциплінарного проступку з метою виховання поліцейського, який його вчинив, для безумовного дотримання службової дисципліни, а також з метою запобігання вчиненню нових дисциплінарних проступків. Дисциплінарне стягнення має індивідуальний характер та не застосовується до поліцейського, вина якого у вчиненні дисциплінарного проступку не встановлена у визначеному порядку або який діяв у стані крайньої необхідності чи необхідної оборони.
До поліцейських можуть застосовуватися такі види дисциплінарних стягнень: зауваження; догана; сувора догана; попередження про неповну службову відповідність; пониження у спеціальному званні на один ступінь; звільнення з посади; звільнення із служби в поліції.
За змістом статті 14 Дисциплінарного статуту з метою своєчасного, повного та об'єктивного з'ясування всіх обставин вчинення поліцейським дисциплінарного проступку, встановлення причин і умов його вчинення, вини, ступеня тяжкості дисциплінарного проступку, розміру заподіяної шкоди та для підготовки пропозицій щодо усунення причин вчинення дисциплінарних проступків проводиться службове розслідування.
Підставою для призначення службового розслідування є заяви, скарги та повідомлення громадян, посадових осіб, інших поліцейських, засобів масової інформації (далі - повідомлення), рапорти про вчинення порушення, що має ознаки дисциплінарного проступку, або безпосереднє виявлення ознак такого проступку посадовою особою поліції, за наявності достатніх даних, що вказують на ознаки дисциплінарного проступку.
За результатами проведеного службового розслідування дисциплінарна комісія приймає рішення у формі висновку (частина п'ятнадцята статті 15 Дисциплінарного статуту).
Відповідно до частини четвертої статті 16 Дисциплінарного статуту службове розслідування вважається завершеним у день затвердження керівником, який призначив службове розслідування, чи особою, яка його заміщує, висновку за результатами службового розслідування. Якщо закінчення строку проведення службового розслідування припадає на вихідний чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Згідно з частинами першою, третьою, сьомою, восьмою статті 19 Дисциплінарного статуту у висновку за результатами службового розслідування зазначаються: 1) дата і місце складання висновку, прізвище та ініціали, посада і місце служби членів дисциплінарної комісії, що проводила службове розслідування; 2) підстава для призначення службового розслідування; 3) обставини справи, зокрема обставини вчинення поліцейським дисциплінарного проступку; 4) пояснення поліцейського щодо обставин справи; 5) пояснення інших осіб, яким відомі обставини справи; 6) пояснення безпосереднього керівника поліцейського щодо обставин справи; 7) документи та матеріали, що підтверджують та/або спростовують факт вчинення дисциплінарного проступку; 8) відомості, що характеризують поліцейського, а також дані про наявність або відсутність у нього дисциплінарних стягнень; 9) причини та умови, що призвели до вчинення проступку, вжиті або запропоновані заходи для їх усунення, обставини, що знімають з поліцейського звинувачення; 10) висновок щодо наявності або відсутності у діянні поліцейського дисциплінарного проступку, а також щодо його юридичної кваліфікації з посиланням на положення закону; 11) вид стягнення, що пропонується застосувати до поліцейського у разі наявності в його діянні дисциплінарного проступку.
У разі встановлення вини поліцейського за результатами проведеного службового розслідування видається письмовий наказ про застосування до поліцейського одного з видів дисциплінарного стягнення, передбаченого статтею 13 цього Статуту, зміст якого оголошується особовому складу органу поліції.
Під час визначення виду стягнення дисциплінарна комісія враховує характер проступку, обставини, за яких він був вчинений, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, попередню поведінку поліцейського, його ставлення до служби.
Так, з матеріалів справи вбачається, що службові розслідування відносно позивача було призначено з підстав передбачених Дисциплінарним статутом та проведено відповідно до його вимог, за результатами якого належним чином з відібранням від позивача необхідних пояснень складено висновок службового розслідування, затверджений уповноваженою особою, що позивачем, як вбачається зі змісту позовної заяви, не заперечується.
Зі змісту висновку службового розслідування від 07.07.2020 дисциплінарна комісія вважає подальшу перевірку закінчити, а факти порушення вимог службової дисципліни працівниками Любешівського ВП Камінь-Каширського ВП ГУНП виявлених за результатами перевірки вважати такими, що знайшли своє підтвердження. За невиконання посадової інструкції, що призвело до порушення вимог статті 18 Закону України «Про Національну поліцію», Інструкції з організації діяльності чергової служби органів (підрозділів) Національної поліції України, затвердженої наказом МВС України від 23.05.2017 № 440, Інструкції із заходів безпеки при поводженні зі зброєю, затвердженої наказом МВС від 01.02.2016 № 70, Інструкції з організації планування в системі НПУ, затвердженої наказом НПУ від 24.12.2015 №202, Інструкції з організації контролю за виконанням документів у Національній поліції України, затвердженої наказом МВС України від 13.06.2016 №503, наказу ГУНП від 23.01.2020 № 111 «Про затвердження Порядку організації та здійснення оповішення підрозділів ГУНП у Волинській області і збору їх працівників», наказу ГУНП від 04.11.2016 № 1254 дек «Про затвердження
Орієнтовного переліку оперативно-мобілізаційних документів мобілізаційного плану структурних та територіальних органів ГУНП у Волинській області для забезпечення їх роботи в особливий період», наказу ГУНТТ від 04.02.2020 № 175 «Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту ГУНП у Волинській області на 2020 рік», вказівки ГУНП від 02.08.2019 №1958/01/12/2-2019, та виразилось у неналежній підготовці документів цивільного захисту, невжитті заходів щодо усунення виявлених недоліків, неналежному веденні документації під час проведення інструктажів, не проставленні відміток про виконання заходів, неналежному виконанні контрольних документів та відсутність контролю за роботою підлеглих, керуючись вимогами пп. 6 п. 3 ст. 13, п. 12 ст' 19 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, заступника начальника Любешівського ВП Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області майора поліції ОСОБА_1 попередити про неповну службову відповідність.
Згідно висновку службового розслідування від 10.10.2020 за порушення службової
дисципліни, вимог частини 1 статті 3 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, пункту 1 частинні статті 18 Закону України «Про Національну поліцію», пункту 3 розділу V Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених ^наказом МВС України від 09.11.2016 № 1179, не забезпечення вжиття своєчасних заходів щодо запобігання фактам порушення підлеглими вимог законодавства, як того вимагають функціональні обов'язки та персональна відповідальність за дану ділянку роботи, що виразилося у неналежному виконанні обов'язків керівника щодо контролю за дотриманням службової дисципліни працівниками Любешівського відділення поліції, які забезпечували проведення заходів із протидії та поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 на території автостанції смт. Любешів та КП «Любешівський ринок», а саме не вжитті своєчасних заходів реагування щодо порушення установленої форми одягу поліцейськими Бурдаком С.В. і Сидонець Ю.Л. , а також неналежного контролю за діями підпорядкованих працівників, що призвело до самовільного залишення місця несення служби поліцейськими Бурдаком С.В., Петриком Р.В. та Кузьмич Т.М. , заступнику начальника Любешівського відділення поліції Камінь-Каширського відділу поліції ГУНП у Волинській області майора поліції ОСОБА_1 звільнити з посади.
На підставі вказаних висновків службового розслідування відповідачем прийнято оскаржувані накази про притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності.
При цьому, як встановлено судом, позивач була обізнана з проведенням службових розслідувань та надавала пояснення у ході їх проведення.
Позивач не визнає своєї вини в скоєнні дисциплінарних проступків, вважає, що не допустила достатньо явних протиправних винних дій чи бездіяльності, суттєво не порушила трудової дисципліни, належно виконувала обов'язки поліцейського.
Про те, як встановлено службовими розслідуваннями, порушення трудової дисципліни, які були допущення ОСОБА_1 виразилися: у неналежній підготовці документів цивільного захисту, невжитті заходів щодо усунення виявлених недоліків, неналежному веденні документації під час проведення інструктажів, не проставлені відміток про виконання заходів, неналежному виконанні контрольних документів та відсутність контролю за роботою підлеглих; не забезпечення вжиття своєчасних заходів щодо запобігання фактам порушення підлеглими вимог законодавства, як того вимагають функціональні обов'язки та персональна відповідальність за дану ділянку роботи, що виразилося у неналежному виконанні обов'язків керівника щодо контролю за дотриманням службової дисципліни працівниками Любешівського відділення поліції, які забезпечували проведення заходів із протидії та поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 на території автостанції смт. Любешів та КП «Любешівський ринок», а саме не вжитті своєчасних заходів реагування щодо порушення установленої форми одягу поліцейськими Бурдаком С.В. і Сидонець Ю.Л. , а також неналежного контролю за діями підпорядкованих працівників, що призвело до самовільного залишення місця несення служби поліцейськими Бурдаком С.В. , Петриком Р.В. та Кузьмич Т.М .
Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими, водночас у суду відсутні підстави для висновку про протиправність оскаржуваних наказів про притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності та їх скасування, а тому в задоволенні позову суд відмовляє.
Щодо наказу ГУ НП у Волинській області від 06.08.2020 №236
о/с, суд зазначає наступне.
Згідно з підпунктом 5 пункту З частини першої статті 65 Закону № 580- VIII переміщення поліцейських здійснюється на посади, нижчі ніж та, на якій перебував поліцейський як виконання накладеного дисциплінарного стягнення - звільнення з посади відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України.
Таким чином, з системного аналізу статті 65 Закону № 580-V11I вбачається, що переміщення у формі переведення поліцейських за наявності відповідних (підстав (виконання накладеного дисциплінарного стягнення - звільнення з посади) та за наявності критеріїв, що таке переміщення здійснюється для більш ефективної служби, виходячи з інтересів служби, визначення яких є дискреційними повноваженнями прямого керівника, здійснюється без згоди поліцейського, навіть якщо воно здійснюється до іншої місцевості.
З врахуванням викладеного позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 243-246, 250, 262 КАС України, суд
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_2 ).
Відповідач - Головне управління Національної поліції у Волинській області (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Венниченка, 11, код ЄДРПОУ 40108604).
Суддя В.Д. Ковальчук