Рішення від 09.10.2020 по справі 300/1928/20

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" жовтня 2020 р. справа № 300/1928/20

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитюк Р.В., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ОСОБА_2 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування п. 3 рішення №161 від 16.01.2020, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі також - позивач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ОСОБА_2 , 06.08.2020 звернулися до суду з позовною заявою до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (надалі також - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради про визнання протиправним та скасування п.3 рішення №161 від 16.01.2020.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 03.02.2020 позивачем отримано повідомлення від Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, з якого позивачу стало відомо, що розглянувши матеріали відділу муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради щодо самовільно встановлених об'єктів виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради прийнято рішення від 16.01.2020 №61 "Про демонтаж самостійно встан6овлених об'єктів та огорож". Пунктом 3 цього рішення надано вказівку позивачу демонтувати самовільно встановлену огорожу по АДРЕСА_1 , протягом 5 робочих днів з моменту оприлюднення цього рішення. Відповідно до повідомлення, прикріпленого до цього рішення, зазначено, що Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради будуть проводитись заходи щодо звільнення земельної ділянки, зайнятої без правових підстав, а саме демонтаж самовільно встановленої огорожі по АДРЕСА_1 .

Згідно відомостей з реєстру прав власності на нерухоме майно від 31.07.2020 у позивача знаходиться у приватній власності Ѕ частки садового будинку за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується свідоцтвом про право власності б/н, виданого Братковецькою сільської радою Тисменицького району Івано-Франківської області 15.11.2006. Окрім того зазначає, що не зареєстрована по АДРЕСА_1 . Місце фактичного проживання та реєстрації - АДРЕСА_3 .

Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 31.07.2020 позивачем отримано інформацію, що огорожа, про яку йде мова у вищезазначеному рішенні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради є частиною житлового будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 , який знаходиться у приватній власності ОСОБА_2 .

Дізнавшись про цю ситуацію, ОСОБА_3 подано звернення до Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради з проханням не вчиняти жодних дій щодо огорожі, про яку йде мова у п. 3 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 16.01.2020 №61. Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради на звернення ОСОБА_2 надіслано дві відповіді від 05.02.2020 №Д/34 та від 16.03.2020 №Д/46 з однаковим змістом про те, що відповідно до п.15 ч.1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, є повноваженнями відповідної ради. Відповідно до ч.2 ст. 55 Конституції України та ст. 6 КАС України в порядку адміністративного судочинства неправомірні рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб органів місцевого самоврядування, прийняті з порушенням прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, можуть бути оскаржені.

Враховуючи наведене, позивач вважає, що п. 3 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 16.01.2020 №61 не може стосуватися позивача, так як огорожа, про яку йде мова, не встановлювалася позивачем, не належить їй і позивач не проживає за адресою, де вона встановлена, а тому п. 3 рішення прийнято всупереч нормам права та з порушенням законодавства, є протиправним та підлягає скасуванню.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.08.2020 відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні) (а.с. 22-23).

Відповідач скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 02.09.2020. У даному відзиві представник відповідача зазначив, що Законом України "Про благоустрій населених пунктів" встановлено, що до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів (п.2 ч.1 ст. 10 Закону). Рішенням Івано-Франківської міської ради від 02.05.2018 №106-19 затверджено Правила благоустрою міста Івано-Франківська, що визначають правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою м. Івано-Франківська і спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини. Звернув увагу, що питання щодо встановлення огорож у м. Івано-Франківську регулюється Порядком встановлення огорож у м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 05.02.2015 №84. Зазначив, що 06.11.2019 працівником сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради було проведено обстеження (огляд) території міста, а саме АДРЕСА_1 та виявлено встановлення огорожі без дозвільних документів, про що було складено акт №6874 від 06.11.2019. Під час перевірки, про виявлені факти порушення Правил благоустрою було складено припис №5994 від 06.11.2019 про усунення порушень вимог законодавства у сфері благоустрою, а саме усунути порушення до 07.11.2019 шляхом припинення робіт пов'язаних з встановленням огорожі та надати дозвільну документацію. 07.11.2019 під час обстеження за адресою: АДРЕСА_1 головний фахівець сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою встановив, що встановлення огорожі проводилось без дозвільних документів, чим порушено Правила благоустрою м. Івано-Франківськ розділу 15, п.15.1 про що складено акт №7169 від 07.11.2019. Оскільки вимоги припису не виконані головним фахівцем сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою складено протокол №781 про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУаАП від 07.11.2019. Протокол було складено на особу ОСОБА_1 , яка представилась як власник об'єкту нерухомості, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . В протоколі жодних пояснень, що позивач не є власником об'єкту нерухомості, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , і що огорожа належить до складу іншого нерухомого майна позивач не зазначала. До протоколу було долучено акт обстеження та фотофіксацію огорожі по вул. Військова. Складений протокол №781 про адміністративне правопорушення від 07.11.2019 було надіслано на розгляд до адміністративної комісії виконавчого комітету міської ради, яка розглянувши 13.12.2019 встановила, що гр. ОСОБА_1 07.11.2019 о 12:40 год. порушено п.15.1 Правил благоустрою м. Івано-Франківська, а саме встановлення огорожі без дозвільних документів за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушено ст. 152 КУпАП. Керуючись ст. 283 КУпАП адміністративна комісія постановила накласти на позивача адміністративне стягнення у вигляді штрафу 850,00 грн. Постанова №13/1099 від 13.12.2019 не оскаржувалась і набрала законної сили. Після набрання чинності постанови №13/1099 від 13.12.2019 Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради підготував проект рішення про демонтаж самовільно встановленої огорожі на території м. Івано-Франківська. Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради розглянувши матеріали справи щодо самовільно встановленої огорожі на території АДРЕСА_1 прийняв рішення №61 від 16.01.2020 про демонтаж самовільно встановлених об'єктів та огорож. Просив відмовити у задоволенні позову ( а.с. 92-97).

Третя особа скористалась своїм правом на подання пояснення, яке надійшло на адресу суду 26.08.2020. У даному поясненні представник третьої особи зокрема зазначив, що 07.11.2019 о 12-30 - 12-35 год. працівником сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради проводилося обстеження (огляд) території міста, зокрема вулиці Військова, про що даним працівником складено відповідний акт обстеження (огляду) території міста №7169 від 07.11.2019. Під час даного обстеження, поруч будинку АДРЕСА_1 , працівником сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради було виявлено факт порушення Правил благоустрою міста №106-19, у зв'язку з чим, головним фахівцем сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою складено відповідний протокол про адміністративне правопорушення №781 на позивачку. Звернув увагу, що позивачка представилась власником даного будинку і земельної ділянки та надала свої паспортні дані і добровільно підписалася у протоколі про адміністративне правопорушення №781. В подальшому дані матеріали були направлені в Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності для підготовки проекту рішення виконавчого комітету про демонтаж та на засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради для відповідного розгляду та накладення адміністративного стягнення. Окрім цього зазначив, що Порядком встановлення огорож у м. Івано-Франківську, який затверджений рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 05.02.2015 №84 встановлено естетично-технічні вимоги до огорож та перелік необхідних документів для отримання погодження на встановлення огорожі. Пунктом 6.1 даного Порядку визначено, що демонтаж огорож зі сторони магістральних вулиць і доріг, житлових вулиць місцевого значення, встановлених з порушеннями вимог розділів 3-4 чи встановлених самочинно, проводиться за рішенням виконавчого комітету міської ради. Вважає, що приймаючи п.3 оскаржуваного рішення виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради діяв у межах та в порядку визначеному чинним законодавством та локальними нормативно-правовими актами Івано-Франківської міської ради та її виконавчого комітету, які є чинними та не скасованими, а тому в силу норм Конституції України і ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" підлягають виконанню. Просив в задоволенні позовних вимог позивача відмовити у повному обсязі (а.с. 32-35).

Представник позивача скористався своїм правом на подання відповіді на відзив відповідача та пояснення третьої особи. У даних відповідях представник позивача спростовує твердження відповідача та третьої особи, наданих у відзиві та поясненні, просить суд позовні вимоги позивача задовольнити повністю.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги та відзив, встановив наступне.

Згідно відомостей з реєстру прав власності на нерухоме майно від 31.07.2020 у позивача знаходиться у приватній власності Ѕ частки садового будинку за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується свідоцтвом про право власності б/н, виданого Братковецькою сільської радою Тисменицького району Івано-Франківської області 15.11.2006. Місце фактичного проживання та реєстрації позивача - АДРЕСА_3 (а.с. 5, 10).

Як видно з копії технічного паспорта на будинок садибного типу АДРЕСА_6 від 06.02.2020, який виготовлений за замовленням ОСОБА_2 - чоловіка позивача, вказаний будинок огороджений огорожею, яка є частиною будинку, що також підтверджується відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 31.07.2020 (а.с. 11-13, 14-17).

16.01.2020 виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення № 61 "Про демонтаж самовільно встановлених об'єктів та огорож", а саме особам, що встановили (користуються) самовільно встановленими об'єктами, протягом 5 робочих днів з моменту оприлюднення рішення демонтувати: ОСОБА_1 огорожу на АДРЕСА_1 . (а.с. 6-8).

У вказаному рішенні виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради керувався ст. ст. 31, 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про благоустрій населених пунктів", Положенням "Про порядок звільнення земельних ділянок, що зайняті без правових підстав та належать до комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська", Порядку встановлення огорож у м. Івано-Франківську. (а.с. 6-8).

Підставою для прийняття оскарженого рішення були документи надані сектором нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, а саме: припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері благоустрою № 5994 від 06.11.2019, акт про обстеження (огляд) території м. Івано-Франківська № 7169 від 07.11.2019, повідомлення в газеті "Західний кур'єр" від 19.10.2019 № 40, копія фотофіксажу та акт обстеження території від 06.11.2019р. № 6874.

07.11.2019 головним фахівцем сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-франківської міської ради Гук В.І. складено акт № 7169 про обстеження (огляд) території м. Івано-Франківська, зокрема за адресою: АДРЕСА_1, згідно якого встановлено, що проводилось встановлення огорожі без дозвільних документів.

Оспорюване рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 16.01.2020 № 61 "Про демонтаж самовільно встановлених об'єктів та огорож" оприлюднено на сайті Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та на сайті у розділі публікації документа вказано, що таке рішення опубліковано: 20.01.2020 "Західний кур'єр" 4 30.01.2020, http://www.namvk.if.ua/dt/424762.

Тобто, оспорюване рішення оприлюднено не раніше як за 5 календарних днів з моменту публікації.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені цим Законом до відання виконавчих органів ради.

Згідно ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян; видача дозволу на порушення об'єктів благоустрою у випадках та порядку, передбачених законом.

Частиною 6 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.

Із змісту п. 5 ч. 2 ст. 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" видно, що до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: забезпечення виконання місцевих програм та здійснення заходів з благоустрою населених пунктів, організація забезпечення на території населеного пункту чистоти і порядку, здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об'єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об'єктів тощо.

В п. 2 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" видно, що громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів.

Так, рішенням Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 05.02.2015 № 84 затверджено Порядок встановлення огорож у м. Івано-Франківську (далі Порядок) ( а.с. 87-91).

Зокрема, розділом 4 Порядку встановлення огорож у м. Івано-Франківську, визначено перелік необхідних документів для отримання погодження на встановлення огорожі, а саме для отримання погодження на встановлення огорожі Заявник звертається в Центр надання адміністративних послуг з заявою на ім'я директора Департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету міської р до якої додаються:

- копія документа, що посвідчує особу (паспорт - для фізичних осіб, виписка/свідоцтво державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - для юридичних осіб).

- письмова згода співвласників земельної ділянки на встановлення огорожі об'єкту нерухомості.

- копія документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою.

- висновок уповноваженого органу охорони культурної спадщини (для пам'яток архітектури, їх охоронних зон та об'єктів у межах історико-архітектурної заповідної зони м. Івано- Франківська).

- письмова згода усіх власників (співвласників) суміжних земельних ділянок у випадках:

- встановлення огорожі між суміжними земельними ділянками окремих власників чи землекористувачів, конструкція якої передбачає часткове втручання на суміжну земельну ділянку;

- зменшення прозорості між суміжними земельними ділянками окремих власників чи землекористувачів.

- проектна документація на встановлення огорожі (у двох примірниках):

- оновлена топо-геодезична зйомка в масштабі М 1:500 з нанесеними червоними лініями.

- план огорожі в масштабі М 1:200 або М 1:100.

- розгортка огорожі в масштабі М 1:100 або М 1:50.

- фрагменти огорожі, робочі креслення воріт, хвіртки в масштабі М 1:20 або М 1:10.

- розрізи в масштабі М 1:200, М 1:100.

В п. 4.9 Порядку визначено, що Департамент містобудування та архітектури погоджує встановлення огорожі чи надає аргументовану відмову протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Як видно із матеріалів справи, погодження на встановлення огорожі у позивача відсутнє. Тобто, встановлення (користування) огорожі за адресою АДРЕСА_1 здійснено самовільно без погодження Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою міської ради та будь яких правових підстав.

Крім того, у матеріалах справи міститься лист Управління адміністративних послуг від 02.09.2020 №11.1-07/408 на звернення Департаменту правової політики, з якого вбачається, що за відомостями програмного забезпечення "Універсам послуг" ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не зверталися в Центр надання адміністративних послуг м. Івано-Франківська щодо отримання адміністративної послуги Погодження на встановлення огорожі у м. Івано-Франківську" (а.с.102).

Із змісту п. 6 Порядку встановлення огорож у м. Івано-Франківську видно, що демонтаж огорож зі сторони магістральних вулиць і доріг, житлових вулиць місцевого значення, встановлених з порушеннями вимог розділів 3-4 чи встановлених самочинно, проводиться за рішенням виконавчого комітету міської ради. Підготовка проектів вказаних рішень здійснюється Департаментом містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради на підставі приписів, протоколів комунального підприємства "Муніципальна інспекція з благоустрою" та постанов адміністративної комісії виконавчого комітету міської ради, що підтверджують використання огорожі як елементу благоустрою, без правових підстав або з порушенням вимог.

В п. 6.4 Порядку передбачено, що у разі невиконання рішення виконавчого комітету міської ради в місячний термін та наявності відповідного акта про неможливість виконання демонтажу, юридичний відділ виконавчого комітету міської ради готує та подає відповідні позовні заяви до суду. При цьому, встановлення місячного терміну невиконання рішення, мається на увазі тоді, коли власника огорожі встановлено (відомий).

Рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 02.05.2018 №106-19 "Про внесення змін у Правила благоустрою м. Івано-Франківська" внесено зміни у Правила благоустрою м. Івано-Франківська, затверджені рішенням сесії міської ради від 25.12.2015 №68 і викладено їх у новій редакції (надалі - Правила №106-19), якими встановлено вимоги, щодо благоустрою території Івано-Франківська та утримання об'єктів благоустрою на території міста (а.с. 36-82).

Частиною 1 статті 37 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", акти ради, міського голови, виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Розділом 15 Правил №106-19 "Встановлення огорож та інших елементів огородження" визначено, що встановлення огорож на території міста Івано-Франківська здійснюється у відповідності до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 05.02.2015 №84 "Про порядок встановлення огорож у м. Івано-Франківську".

Відповідно до п. 27.2 Правил №106-19 уповноваженими на контроль за виконанням цих правил є працівники відділу Муніципальної інспекції з благоустрою управління комунальної політики та сектору нагляду Муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, а також інші особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою в м. Івано-Франківську виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.

Як встановлено судом, 06.11.2019 працівником сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради було проведено обстеження (огляд) території міста, а саме АДРЕСА_1 та виявлено встановлення огорожі без дозвільних документів, про що було складено акт №6874 від 06.11.2019.

Під час перевірки, про виявлені факти порушення Правил благоустрою було складено припис №5994 від 06.11.2019 про усунення порушень вимог законодавства у сфері благоустрою, а саме усунути порушення до 07.11.2019 шляхом припинення робіт пов'язаних з встановленням огорожі та надати дозвільну документацію.

07.11.2019 під час обстеження за адресою: АДРЕСА_1 головний фахівець сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою встановив, що встановлення огорожі проводилось без дозвільних документів, чим порушено Правила благоустрою м. Івано-Франківськ розділу 15, п.15.1 про що складено акт №7169 від 07.11.2019 (а.с.83).

Оскільки вимоги припису не виконані головним фахівцем сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою складено протокол №781 про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУаАП від 07.11.2019 (а.с.84).

Суд звертає увагу, що протокол було складено на особу ОСОБА_1 , яка представилась як власник об'єкту нерухомості, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . В протоколі жодних пояснень, що позивач не є власником об'єкту нерухомості, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , і що огорожа належить до складу іншого нерухомого майна позивач не зазначала.

До протоколу було долучено акт обстеження та фотофіксацію огорожі по вул. Військова (а.с. 85-86),

Складений протокол №781 про адміністративне правопорушення від 07.11.2019 було надіслано на розгляд до адміністративної комісії виконавчого комітету міської ради, яка розглянувши 13.12.2019 встановила, що гр. ОСОБА_1 07.11.2019 о 12:40 год. порушено п.15.1 Правил благоустрою м. Івано-Франківська, а саме встановлення огорожі без дозвільних документів за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушено ст. 152 КУпАП. Керуючись ст. 283 КУпАП адміністративна комісія постановила накласти на позивача адміністративне стягнення у вигляді штрафу 850,00 грн.

Суд зазначає, що постанова №13/1099 від 13.12.2019 не оскаржувалась і набрала законної сили.

Після набрання чинності постанови №13/1099 від 13.12.2019 Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради підготував проект рішення про демонтаж самовільно встановленої огорожі на території м. Івано-Франківська.

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради розглянувши матеріали справи щодо самовільно встановленої огорожі на території АДРЕСА_1 прийняв рішення №61 від 16.01.2020 про демонтаж самовільно встановлених об'єктів та огорож.

Окрім цього, суд звертає увагу, що реєстрація права власності на земельну ділянку на якій розміщена огорожа, а також виготовлення технічного паспорта на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами АДРЕСА_6 відбулися після рішення Івано-Франківської міської ради від 05.02.2015 №84, яким затверджено Порядок встановлення огорож у м. Івано-Франківську.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що оспорюваний п.3 рішення виконавчого комітету міської ради обґрунтовано прийнято згідно, п.4 розділу Порядку встановлення огорож у м. Івано-Франківську, яке затверджене Рішенням Івано-Франківської міської ради № 84 від 05.02.2015.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч. 2. ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За змістом ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З урахуванням вищезазначеного, суд на підставі наданих учасниками справи письмових доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, дійшов висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

Зважаючи на висновок суду про необґрунтованість адміністративного позову в силу вимог статті 139 КАС України судовий збір не підлягає стягненню із відповідача суб'єкта владних повноважень.

Учасниками справи не подано до суду будь-яких доказів про понесення ними інших витрат, пов'язаних з розглядом справи, відтак у суду відсутні підстави для вирішення питання щодо їх розподілу.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

позивач: ОСОБА_1 , (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 );

відповідач: виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, (код ЄДРПОУ 37794186, вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004);

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 )

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради (код ЄДРПОУ 37794186, вул. Незалежності, 7, м. Івано-Франківськ).

Суддя Микитюк Р.В.