Постанова від 05.10.2020 по справі 684/432/20

копія ЄУН справи 684/432/20

Провадження № 3-678-427/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2020 року смт. Летичів

Суддя Летичівського районного суду Хмельницької області Лазаренко А.В., розглянувши матеріали адміністративної справи № 1121 Старосинявського ВП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , ФОП власник магазину «Продукти», до адміністративної відповідальності не притягувалася, за ст. 44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

16.09.2020 року на розгляд до Летичівського районного суду відповідно до постанови судді судової палати з розгляду кримінальних справ Хмельницького апеляційного суду від 02.09.2020 року надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП.

12.08.2020 року о 12 год. 02 хв. в с. Буглаї по вул. І.Франка Старосинявського району в магазині «Продукти» ОСОБА_1 , будучи власницею магазину, здійснювала торгівлю товаром без одягнутої захисної маски та допустила перебування відвідувачів без одягнутих засобів індивідуального захисту, чим порушила підпункт 1 пункт 10 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що дійсно 16.09.2020 року близько 12 год. перебувала без маски, оскільки у неї піднявся тиск і вона мала закривати магазин і в цей час зайшли працівники поліції та зафіксували факт порушення вимог Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року. Вину визнає.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ст. 44-3 КУпАП порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зі змісту ст. 44-3 КУпАП випливає, що дана норма закону є бланкетною.

Відповідно до абз. 17 ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин - адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Згідно зі ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

В силу ч. 1 ст. 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.

22.07.2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 641 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», де у п. 1 вказано: установити з 1 серпня до 31 жовтня 2020 р. на усій території України карантин.

Дата закінчення карантину Кабінетом Міністрів України змінювалась неодноразово і на даний час він діє фактично безперервно у період з 12.03.2020 року до 31.10.2020 року.

Згідно ч. 4 ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» у рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов'язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

В п.п. 1 п. 10 Постанови «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» №392 від 20.05.2020 року (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року, тобто станом на час інкримінованого правопорушення) було вказано: на період дії карантину забороняється: 1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

У ч. 3 ст. 32 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» вказано, що Головний державний санітарний лікар України у межах своїх повноважень видає накази з питань діяльності державної санітарно-епідеміологічної служби України, обов'язкові до виконання усіма юридичними та фізичними особами постанови, розпорядження, висновки, приписи тощо щодо дотримання вимог санітарного законодавства, проведення санітарних заходів, вносить пропозиції центральним і місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, іншим державним органам щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в Україні.

Згідно ч. 1 ст. 40 цього Закону Головний державний санітарний лікар України: а) вносить на затвердження центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, проекти актів, якими встановлюються: державні санітарні норми та правила, санітарно-епідеміологічні та санітарно-протиепідемічні правила і норми, санітарно-епідеміологічні правила і норми, протиепідемічні правила і норми, гігієнічні та протиепідемічні правила і норми, державні санітарно-епідеміологічні нормативи, санітарні регламенти.

Із зазначеного можна зробити висновок, що Уряд України у відповідних постановах затверджував необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, встановлював тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них.

Водночас, додатково, для суб'єктів господарювання, Головним державним санітарним лікарем України розроблені та затверджені протиепідемічні заходи, які визначають особливості провадження їх діяльності на період карантину.

Суд вважає, що інкриміноване обвинувачення є обґрунтованим і вина ОСОБА_1 є доведеною та підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 589287 від 12.08.2020 року; письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 відповідно до яких 12.08.2020 року о 12 год. 02 хв. вони були свідком при перевірці працівниками поліції Старосинявського ВП дотримання карантину. Так в с. Буглаї по вул. І.Франка Старосинявського району в магазині «Продукти» ОСОБА_1 , здійснювала продаж товарів без засобів індивідуального захисту, а саме маски та рукавичок, також допустила перебування відвідувачів без засобів індивідуального захисту у магазині, відеозаписом з нагрудних камер поліцейських від 12.08.2020 року на якому чітко зафіксовано, що дійсно в магазині «Продукти» с. Буглаї ОСОБА_1 перебувала в приміщенні магазину без одягненої маски або респіратора та допустила перебування відвідувачів без одягнутих засобів індивідуального захисту.

Суд приймає до уваги й те, що число хворих на коронавірусну хворобу (COVID-19) постійно збільшується, що є загальновідомою обставиною, тому придбання товарів у суб'єкта господарювання, який обслуговує клієнтів без засобів індивідуального захисту, потенційно становить загрозу для їх життя та здоров'я, а тому сукупність зазначених обставин дає підстави зробити висновок про необхідність застосування адміністративного стягнення у виді штрафу у мінімальній межі санкції ст. 44-3 КУпАП, яке буде необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 і запобігання вчинення нею нових правопорушень.

У відповідності до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, ч. 1, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.

Керуючись ст.ст. 33-35, 44-3, 245, 251-252, 280, 283-285, 294 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у видіштрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить суму 17000 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 гривні 40 копійок (р/р UA908999980313111256000026001, код за ЄДРПОУ: 37993783, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106).

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня її винесення до Хмельницького апеляційного суду через Летичівський районний суд Хмельницької області.

Суддя: підпис А.В. Лазаренко

Суддя Летичівського

районного суду А.В. Лазаренко