Справа № 265/4408/20
Провадження № 3/265/2759/20
06 жовтня 2020 року місто Маріуполь
Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області Адамова Тетяна Сергіївна, розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Лівобережного ВП ЦВП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає та зареєстрований за АДРЕСА_1
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно з протоколом серії АПР 18 № 677866 від 29 червня 2020 року, який надійшов до Орджонікідзевського районного суду Донецької області з Лівобережного ВП ЦВП в Донецькій області, 29 червня 2020 року близько о 10-45 год. за адресою: м. Маріуполь, пр-т. Перемоги, 97 в закусочній ФОП « ОСОБА_2 », гр. ОСОБА_1 знаходився без вдягнених засобів індивідуального захисту, що закриває ніс та рот, без документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство та її спеціальний статус, чим порушив в п. 4 п.п.1, п.п. 2 постанови КМУ № 500 від 17.06.2020 року та правила згідно карантину людей, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, повістка про виклик до суду повернулась назад без отримання адресатом.
Відповідно до ст. 280 КупАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з'ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст. 251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол, та не може бути перекладено на суд.
Диспозицією ст. 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма закону є бланкетною (вид норм права з точки зору рівня визначеності їх змісту. Диспозиції бланкетних норм не встановлюють певних правил поведінки, а передбачають існування інших норм, розміщених навіть в інших нормативних актах, у яких сформульовані конкретні правила поведінки), тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов'язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Санкція ст. 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
З наданого суду протоколу АПР 18 № 677866 від 29 червня 2020 року зазначено, що ОСОБА_1 порушив в п. 4 п.п.1, п.п. 2 постанови КМУ № 500 від 17.06.2020 року. Проте, пункт 4 підпункту 1 підпункту 2 в постанові КМУ від 17.06.2020 року № 500, на який здійснено посилання, взагалі відсутній, а сама постанова не містить жодних правил щодо використання захисних масок під час карантину. Посилання на правила і норми, передбачені Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», за порушення яких настає відповідальність за ст. 44-3 КУпАП, у протоколі відсутні.
Також суд звертає увагу, відповідно до положень ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш, як через три місяці з дня його виявлення.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 було складено 29 червня 2020 року, справа надійшла до суду 10 вересня 2020 року, з цього часу вживались заходи щодо виклику особи, яка притягується до відповідальності. Враховуючи, що розгляд справи став можливим лише 06 жовтня 2020 року, строк притягнення до адміністративної відповідальності, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП на час розгляду справи сплив.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, ст. 44-3, 247 КУпАП суддя , -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст.44-3КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Адамова Т.С.