Справа № 949/1125/20
06 жовтня 2020 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Сидоренко З.С., з участю прокурора Твердун Н.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , працюючого директором КП "Міськводоканал" Дубровицької міської ради,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, ОСОБА_1 , роз'яснені.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КП "Міськводоканал" Дубровицької міської ради та будучи згідно п.п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", посадовою особою юридичних осіб публічного права - суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою винуватість визнав повністю, однак зазначив, що він несвоєчасно подав щорічну декларацію за 2019 рік у зв'язку з тим, що за місцем роботи некоректно працювала мережа Інтернет. Лише 02 червня 2020 року він зміг подати декларацію в Дубровицькій міській раді. У вчиненому щиро кається.
При цьому, ОСОБА_1 на підтвердження вищезазначеного надав суду копію його звернення до директора ТОВ "Енстрім" ОСОБА_2 та копію відповіді останньої з якої вбачається, що з 28 травня 2020 року по 02 червня 2020 року по вул. Комунальній в м. дубровиця проводилися планові ремонтні роботи з модернізації обладнання з можливими перебоями в роботі мережі Інтернет.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №286 від 18.09.2020 року, витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що 02 червня 2020 року ОСОБА_1 подав електронну щорічну декларацію про доходи 02.06.2020 року о 10 год. 34 хв., тобто після встановленого строку подання декларації (00 год. 00 хв. 01.06.2020 року); інформацію про ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами про спеціальні обмеження, встановлені Законами України "Про запобігання корупції" та "Про засади запобігання і протидії корупції", де наявний підпис ОСОБА_1 та письмові пояснення ОСОБА_1 , приходжу до висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в повному обсязі підтверджується даними матеріалами справи в їх сукупності.
При цьому суд не рахує надану ОСОБА_1 відповідь директора оператора телекомунікацій "Енстрім" поважною причину подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік поза межами встановленого законодавством строку виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у п. 1, підпунктах "а" і "в" п. 2, п. 5 ч. 1 ч. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Згідно рішення НАЗК від 10.06.2016 року №3, зареєстрованого в МЮУ 15.07.2016 року за №960/29090, декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення електронної форми особами, зазначеними у п. 1 п.п. "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону україни "Про запобігання корупції", упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - щороку у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року декларацію, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).
Відповідно до п. 2-1 прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього Закону подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подаються до 01 червня.
Отже, зважаючи на вказані вище норми Закону, ОСОБА_1 мав можливість подати щорічну електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік з 01 січня 2020 року і можливі перебої в роботі мережі Інтернет з 28 травня 2020 року не можуть свідчити про поважність пропуску встановленого законодавством строку для подання такої декларації.
Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи наведене, вважаю, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, так як він не навів поважних причин несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , відсутні.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , є те, що він у вчиненому щиро розкаюється.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню його вини, вважаю, що стягнення у виді штрафу відповідає вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП і є співмірним скоєному.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_1 до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору не відноситься, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 284, 287, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень).
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 , судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Суддя: підпис.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Голова Дубровицького
районного суду Сидоренко З.С.