415/2024/20
3/415/444/20
Іменем України
26.08.20 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДПС у Луганській області ДПС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не заміжньої, директора КП «Лисичанський міський землевпорядний центр», РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої та проживаючої у АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, -
встановив:
У період з 02 березня 2020 року по 06 березня 2020 року, під час проведення документальної позапланової невиїзної перевірки КП «Лисичанський міський землевпорядний центр», по вулиці Штейгерській,31 міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість - за період з 01 січня 2019 року по 31 січня 2020 року, - співробітниками ГУ ДПС у Луганській області (Акт №318/12-32-05-06-15/36642402 від 13 березня 2020 року та - Повідомлення ГУ ДПС у Луганській області ДПС України «Про розгляд заперечень» №10/12-32-05-06-14 від 25 березня 2020 року), встановлено порушення вимог ст.183 п.183.2, ст.185 п.185.1, ст.187 п.187.1 ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), в частині -
заниження податку на додану вартість на загальну суму - 37762 грн, в т.ч. - за грудень 2019 року, у сумі 37382 грн, та - з 01 січня 2020 року по 09 січня 2020 року, у сумі - 380 грн,
з боку директора КП «Лисичанський міський землевпорядний центр» - правопорушника ОСОБА_1 , що потягло порушення порядку ведення податкового обліку.
У свої поясненнях (а.с.24,26) правопорушник ОСОБА_1 висновки документальної позапланової невиїзної перевірки КП «Лисичанський міський землевпорядний центр», по вулиці Штейгерській,31 міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість - за період з 01 січня 2019 року по 31 січня 2020 року, визнала частково - в частині заниження податку на додану вартість за грудень 2019 року, у сумі - 37382 грн, при цьому, висновки вищевказаного Акту щодо заниження податку на додану вартість за січень 2020 року, у сумі - 17348 грн, - було спростовано (заперечення до Акту №318/12-32-05-06-15/36642402 від 13 березня 2020 року), і, у подальшому, у результаті розгляду останнього, співробітниками ГУ ДПС у Луганській області прийнято рішення щодо корегування висновків вищевказаного Акту в частині порушень вимог ст.183 п.183.2, ст.185 п.185.1, ст.187 п.187.1 ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року, в наслідок яких - занижено податок на додану вартість за січень 2020 року, а саме - з 01 січня 2020 року по 09 січня 2020 року - на суму 380 грн, тобто, виключивши період, починаючи з 10 січня 2020 року, та, відповідно, зменшивши суму ПДВ за вказаний період.
Із дослідженого у судовому засіданні Акту «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки КП «Лисичанський міський землевпорядний центр» з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість - за період з 01 січня 2019 року по 31 січня 2020 року» за №318/12-32-05-06-15/36642402 від 13 березня 2020 року (а.с.2-10) вбачається, що співробітниками ГУ ДПС у Луганській області ДПС України, під час проведення перевірки зазначеного Підприємства, з боку директора останнього - правопорушника ОСОБА_1 - виявлено порушення вимог ст.183 п.183.2, ст.185 п.185.1, ст.187 п.187.1 ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), в частині - заниження податку на додану вартість на загальну суму - 54730 грн, у т.ч. - за грудень 2019 року, у сумі - 37382 грн, та січень 2020 року, у сумі - 17348 грн.
Із дослідженого у судовому засіданні Повідомлення ГУ ДПС у Луганській області ДПС України «Про розгляд заперечень» №10/12-32-05-06-14 від 25 березня 2020 року (а.с.31-33) вбачається, що, у результаті розгляду листа КП «Лисичанський міський землевпорядний центр» від 17 березня 2020 року щодо спростовання висновків Акту документальної позапланової невиїзної перевірки вказаного КП за №318/12-32-05-06-15/36642402 від 13 березня 2020 року, висновки зазначеного Акту мають наступний зміст:
«…ст.183 п.183.2, ст.185 п.185.1, ст.187 п.187.1 ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), в наслідок яких, занижений податок на додану вартість, на суму - 37762 грн, в т.ч. - за грудень 2019 року, у сумі 37382 грн, та - січень 2020 року (з 01 січня 2020 року по 09 січня 2020 року), у сумі - 380 грн…»,
тобто, виключивши період, починаючи з 10 січня 2020 року, та, відповідно, - зменшивши суму належного до сплати ПДВ за січень 2020 року.
Суд, дослідивши наявні письмові матеріали справи, в тому числі:
письмові пояснення правопорушника ОСОБА_1 (а.с.24,26),
Акт «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки КП «Лисичанський міський землевпорядний центр» з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість - за період з 01 січня 2019 року по 31 січня 2020 року» за №318/12-32-05-06-15/36642402 від 13 березня 2020 року (а.с.2-10),
Заперечення КП «Лисичанський міський землевпорядний центр» до вищевказаного Акту від 17 березня 2020 року (а.с.27-28),
Повідомлення ГУ ДПС у Луганській області ДПС України «Про розгляд заперечень» №10/12-32-05-06-14 від 25 березня 2020 року (а.с.31-33), тощо, -
у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду - немає, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обгрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-1 ч.1 КУпАП, оскільки остання, являючись посадовою особою підприємства, порушила порядок ведення податкового обліку.
При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 - працює, інвалідом - не являється, раніше адміністративному стягненню - не піддавалася, у письмових поясненнях своєї провини - у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП (з урахуванням висновків Повідомлення ГУ ДПС у Луганській області ДПС України «Про розгляд заперечень» №10/12-32-05-06-14 від 25 березня 2020 року) - не спростовувала, одночасно, надавши суду заяву щодо розгляду справи - за її відсутності, через введення режиму карантинних обмежень в межах країни (а.с.26).
В якості обставини, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом'якшує відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд - не вбачає.
Відповідно до вимог ст.38 КУпАП, - адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні - не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження (ст.38 ч.6 КУпАП).
У судовому засіданні встановлено, що порушення порядку ведення податкового обліку, в частині - дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість - з боку правопорушника ОСОБА_1 - мало місце у грудні 2019 року та січні 2020 року (у період з 01 січня 2020 року по 09 січня 2020 року), відповідно, - термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останній адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, слід відраховувати з дня вчинення зазначеного адміністративного правопорушення, в даному випадку - з 09 січня 2020 року.
Однак, у зв'язку з тим, що матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 надійшов до Лисичанського міського суду 19 березня 2020 року (вх.№5074/20 від 19 березня 2020 року), і, у подальшому, декілька разів, з поважних причин, було відкладено, на момент розгляду протоколу про відповідне адміністративне правопорушення в суді та прийняття остаточного рішення по справі, після повторного призначення судового розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , з обов'язковим викликом останньої, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, - перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності - закінчився, у зв'язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-1 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 підлягає закриттю, на підставі ст.247 п.7 КУпАП.
Речові докази по справі - відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-1 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, -
постановив:
Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-1 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, - провадженням закрити, у зв'язку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського Апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: