Ухвала від 20.02.2007 по справі 48/52-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

УХВАЛА

20.02.2007р.

м.Київ

№ 48/52-А

За позовом

Державного авіаційного підприємства «Україна»

До

Тендерної палати України

Про

скасування рішення

Головуючий суддя

Сулім В.В.

Секретар судового засідання

Мисник Т.М.

Представники сторін:

Від позивача:

Решетова Л.О. -пред. за довір.

Від відповідача:

Шматко В.О. -пред. за довір.

Обставини справи:

Позивач звернувся до господарського суду позовом про скасування рішення Тендерної Палати України винесене у вигляді листа від 23 листопада 2006 року №06/11-198-вз та зобов'язати Тендерну Палату України прийняти нове рішення про надання висновку щодо застосування процедури закупівлі у одного учасника комісованого авіаційного палива та заправки повітряних суден Державного акціонерного підприємства «України», відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.99р. №1784 «Про затвердження положення про організацію, виконання та забезпечення повітряних перевезень вищих посадових осіб».

22.01.07р. ухвалою Господарського суду міста Києва відкрито провадження по справі №48/52 та призначено її до розгляду.

01.09.05р. набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України. Відповідно до ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено що, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ч. 3 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.

Отже, справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між певними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних публічно-правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого суб'єкта, а останній відповідно зобов'язаний виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

Тендерна Палата України, відповідно до розділу 2-1 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» здійснює громадський контроль у сфері державних закупівель, а отже не здійснює владних управлінських функцій.

За своє організаційно-правовою формою Тендерна Палата України є неприбутковою спілкою громадських організацій.

Таким чином, відповідач у спірних правовідносинах не здійснює владних управлінських повноважень по відношенню до позивач, спір не носить встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак адміністративної справи, а отже позовні вимоги позивача не підсудні адміністративним судом.

Відповідно до ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження по справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157, ч. 4 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Закрити провадження по справі №48/52-А.

2. Дана ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя

В.В. Сулім