Справа № 606/1857/20
07 жовтня 2020 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді Марціцкої І.Б.
при секретарі с/з Чаповській Н.І.
за участю прокурора Гук Р.
Вівчар І.Д.
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Тернопільської області Департаменту стратегічних розслідувань про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, працює агрономом ПОП «Іванівське», раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 будучи депутатом Іванівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області та, будучи особою, на яку відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації ( з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року), а саме 23.06.2020 року подав на офіційний веб сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи депутатом Іванівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області та, будучи особою, на яку відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації ( з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року), а саме 23.06.2020 року подав на офіційний веб сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні вказав, що вина ОСОБА_1 доведена доказами, які долучені до протоколів про адміністративні правопорушення та просить притягнути його до адміністративної відповідальності, накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав та вказав, що був попереджений про необхідність подати декларацію, просив суворо його не карати так як вперше притягується до відповідальності.
Суд, заслухавши думку прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до таких висновків.
09.12.2015 року почався початок повноважень депутата Іванівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області ОСОБА_1 та відповідно до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», був суб'єктом декларування.
Згідно з ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» , особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
ОСОБА_1 в порушення вказаних вимог несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації, а саме 23.06.2020 року без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації ( з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року) подав декларацію за 2017 рік, також 23.06.2020 року без поважних причин, після встановленого строку подання щорічної декларації ( з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року) подав декларацію за 2018 рік.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Винуватість ОСОБА_2 у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень повністю підтверджена доказами, а саме: відомостями протоколу про адміністративне правопорушення від 27.08.2020 року №251, відомостями протоколу про адміністративне правопорушення № 252 від 27.08.2020 року; витягом (скріншотом) з офіційного сайту «https://public.nazk.gov.ua/search» щодо подання ОСОБА_1 ; рішенням Іванівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області №1 від 09.12.2015 року
За вказаних обставин суд приходить до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
За таких обставин, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністравтиних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення в межах її санкції.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, а тому, суд приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення.
Тому, у відповідності до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
На підставі наведеного та керуючись статтями 33, 36,172-6, 283, 284 КУпАП України, суд
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п"ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 (чотириста) грн. 40 коп. в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбаченихчастиною пятою статті 7та частиною першою статті 287КУпАП. Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Теребовлянський районний суд Тернопільської області.
Головуючий суддя І.Б. Марціцка